Aybars Kızılsencer Kimdir?

Aybars Kızılsencer 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Kızılsencer günümüzde 2013 yılında kurduğu Resicon Gayrimenkul şirketi ile gayrimenkul sektöründe özellikle konut geliştirme, pazarlama ve satış konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aybars Kızılsencer Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Eğitim Hayatı

Aybars Kızılsencer eğitim hayatı ise şu şekilde gelişmiştir 1991 yılında Bağlarbaşı Belde Özel Deneme Lisesi’nden ve 1996’da Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 2000 yılında MBA yüksek lisansını Baltimore Üniversitesi’nde Pazarlama konusunda uzmanlaşarak tamamlamıştır. Özellikle yurt dışında aldığı eğitimle ülkemizde yeni nesil konut geliştirme ve pazarlama faaliyetlerinde oldukça başarılı olmuştur.

İş Hayatı

Aybars Kızılsencer iş hayatı 1997’de ABD’de The Daily Record’ta ile başlamıştır. Daha sonra ise kariyerini Alban Tractor-Caterpillar Dealer’da Pazarlama Uzmanı olarak bir müddet sürdürmüştür.  Gateway Inc.’de Kurumsal Teknoloji Çözümleri Danışmanlığı görevine yükselmiştir. 2001 yılında, CompUSA Inc. Pazarlama Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir. Aybars Kızılsencer 2002 yılında, Türkiye’ye geri dönmüş ve Soyak Yapı A.Ş.’de Pazarlama, Satış ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.

Aybars Kızılsencer Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Aybars  Kızılsencer, Ağustos 2007’de Zorlu Gayrimenkul Grubunda; Proje Geliştirme ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapmıştır. Kızılsencer, Haziran 2010’da Zorlu Grubu’ndan ayrılarak Eroğlu Gayrimenkul’de görev almaya başlamıştır. Eroğlu Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü olarak aktif bir şekilde görev yapmıştır. Daha sonra ise 25 Haziran 2013 yılında Resicon Gayrimenkul danışmanlık şirketini kurmuştur.

Aybars Projeleri

zorlu center ile ilgili görsel sonucu

Aybars Kızılsencer’in çeşitli şirketlerde çalıştığı dönemdeki projeleri ise şu şekildedir; Soyak Şehir 3000 daire, Soyak Olympiakent 3444 daire ve 148 villa, Soyak Mavişehir Projesi 1568 daire, Soyak Evreka 812 daire şeklindedir. Ayrıca Aybars Kızılsencer döneminde Soyak Yapı A.Ş.’de Bilgi Teknolojileri departmanının kurulmasında aktif rol alarak; ERP-CRM Teknoloji sistemleri, e-Marketing & Internet Satış, Çağrı Merkezi operasyonlarını hayata geçirmiştir.

Benzer Haber  Muammer Ceylan Kimdir?

Zorlu gurubundaki projeleri ise Zorlu Center: İstanbul, Karma Kullanım Projesi, 5 Fonksiyonlu (Rezidans, Alışveriş Merkezi, Ofis, Otel, Performans Sanatları Merkezi), 620.000 m² inşaat alanı, Zorlu Levent İstanbul İş Merkezi ve ofisleri, Zorlu İzmir Rezidans projelerinin hayata geçirilmesinde önemli görevler sütlenmiştir. Aybars Kızılsencer projeleri ise bu şekildedir.

Üye Olduğu Dernekler

Günümüzde hala aktif olarak LI, ICSC, GRI, GYODER, AMPD ve AYD derneklerinin üyesi durumundadır. Bu anlamda oldukça aktif olan Kızılsencer sürekli değişim ve gelişim düşüncesi şile birçok dernekte aktif görevler üstlenmektedir.

 

 

 

 

Yorum Yazın