aziz_yeniay

Aziz Yeniay

24 Gayrimenkul’ün yönetim kurulu başkanı Aziz Yeniay hem bir siyasetçi hem de bir işadamıdır. Bir müddet siyasi partilerde görev alan Yeniay şimdilerde ise iş adamı olarak gayrimenkul yatırımları alanında faaliyet göstermektedir.  Evli ve 3 çocuk babası olan Aziz Yeniay oldukça yenilikçi ve kaliteye önem veren anlayışı ile Gayrimenkul piyasasında gireli çok olmamasına rağmen oldukça başarılı çalışmalara imza atmış durumdadır.

Azizyeniay

Eğitim Hayatı

01.01.1963 tarihinde Malatya’da doğan Aziz Yeniay aslen de Malatyalıdır. İlköğrenim ve liseyi Malatya’da tamamlayan Yeniay, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1986 yılında mezun olmuştur. Yine bu üniversitede “Yüksek Yapılar” alanında yükseköğrenim görmüştür. Mezun olduktan sonra ise özel sektörde mühendislik ve müteahhitlik yapmıştır.

Siyasi Hayatı

AzizYeniay

Aziz Yeniay 1992 yılında ilk kez siyasi hayatına giriş yapmıştır. 1992 yılı yerel seçimlerinde aday olması ile başlayan siyasi hayatı giderek hareketlenmiştir. 1992-1994 yılları arasında Güngören Belediye Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 1994-1999 yılları arasında Esenler Belediye Başkan Vekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevini icra etmiştir. 1999-2004 yılları arasında ise Zeytinburnu Belediyesi’nde görev yapmıştır. Burada ise Belediye Başkan Vekilliği ve Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Siyasi hayatına farklı görevlerde devam eden Aziz Yeniay 1995-2004 yılları arasında da İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde İmar Komisyonu Başkanı olarak görev almıştır. Aynı zamanda siyasi partilerde İl Yönetim Kurulu üyeliği de yapmıştır.

2004 yılında Faik Halidun Özbatur’un yerine Küçükçekmece Belediye Başkanlığı görevine seçilen Yeniay, 2009 yılında tekrar seçilerek görevine devam etmiştir. 2014 seçimlerinde üçüncü dönem belediye başkanlığı yapması beklenene Yeniay aday olmayarak iş hayatına devam etmiştir. Yerine ise Temel Karadeniz seçilmiştir.

Benzer Haber  Hüseyin Özdilek Kimdir?

İş Hayatı

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Aziz Yeniay iş hayatına ilk olarak özel sektörde atılmıştır. Mezun olduğu 1986 yılından siyasi hayatının başladığı 1992 yılına kadar mühendislik ve müteahhitlik yapmıştır.

Şimdi ise 24 Gayrimenkul’ün yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Aziz Yeniay ve şirketi İstanbul’da pek çok projeye imza atmıştır. 24 GPY olarak 20 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösterilmektedir. Gayrimenkul Yatırım Fonları olarak 2014 yılında hukuki zemin kazanmıştır. Ayrıca şirket ülkemizdeki ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi olma özelliği taşır.

Aziz Yeniay Sosyal Sorumluluk Projeleri

azizyeniay

Aziz Yeniay’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği 24 Gayrimenkul her yıl gelirinin bir bölümünü sosyal sorumluluk projeleri için ayrılmaktadır. Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminde büyük zarar almış TBMM’nin tamiri ve restorasyonu konusunda gönüllü kuruluşlardan biri olması oldukça taktir toplamış durumdadır. Ayrıca ülkemizin tanıtımı açısından Furkina Faso’da bir okul ve yetimhane taparak ülke yönetimine hediye etmişlerdir.

Aziz Yeniay Tamamlanmış Projeleri

Aziz Yeniay’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği 24 Gayrimenkul modern ve konforlu ve doğa dostu yaşamı en uygun şartlarda sunmaktadır. Firmanın tamamlamış olduğu projeler ise şu şekildedir; Stüdyo 24 Projesi, Cadde 24 Projesi, İstasyon 24 Projesi, Airport 24 Projesi ve Halkalı 24 Projesidir.

Aziz Yeniay Satışı Devam Eden Projeler

Aziz Yeniay’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği 24 Gayrimenkul şirketini hali hazırda satışı devam eden ve şimdiden büyük oranda satışı gerçekleştirilen projeleri bulunmaktadır. Satışı devam eden Aziz Yeniay projeleri ise şu şekildedir; Express 24 Projesi, Atakent 24 Projesi, Marina 24 Projesi, Prestige 24 Projesi, Arena 24 Projesi, Göl Plus 24 Projesidir.

 

Yorum Yazın