Aziz Yıldırım Kimdir?

Fenerbahçe yöneticiliği ile tanınan Aziz Yıldırım başarılı bir iş adamıdır. 1952 doğumlu olan Aziz Yıldırım, Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Eğitime önem vermesi onu başarılı bir iş adamı olma yönünde emin adımlar ile ilerletmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Düzce’de almıştır. Her zaman futbola meraklı olan Aziz Yıldırım bu süre zarfında Düzce’de amatör olarak faaliyet gösteren bir futbol kulübünde futbol oynamıştır. Futbolla hiçbir zaman da bağını koparmamıştır.

aziz-yildirim-emlaklobisi

Futbolu amatör olarak sergileyen Aziz Yıldırım, bir diğer taraftan da eğitimine önem vermiştir. Üniversite eğitimi için de Ankara’yı tercih etmiştir. Şu anki adı ile Gazi Üniversitesi olan Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden mezun olmuştur. İnşaat alanına merakı olan Aziz Yıldırım, İnşaat Mühendisi olarak Akademiyi bitirmiştir.

Aziz Yıldırım İş Hayatı

Aziz Yıldırım okulunu bitirdikten kısa bir süre sonra kendi şirketini kurmuştur. Başarılı genç bir inşaat mühendisi olarak oldukça doğru işlere imza atmıştır. Doğru projeler tercih ederek de şirketinin her geçen gün ilerlemesine zemin oluşturmuştur. Aziz Yıldırım iş hayatı özellikle şirketi Maktaş Mühendisliği açması ile daha da ilerleyen bir duruma dönüşmüştür. Şirketinin NATO bünyesindeki ihalelerde de rol alması ile büyüme kaçınılmaz bir hale gelmiştir.

aziz yıldırım kimdir ile ilgili görsel sonucu

Aziz Yıldırım iş alanında istediği büyümelere kısa sürede ulaşırken bir diğer taraftan da futbol ile olan gönül bağını koparmamıştır. Bir süre Düzcespor’da fahri başkanlık yapmıştır. Ancak spor ile gerçek anlamda buluşması ise 1990 yılına dayanır. Maktaş Mühendislik bünyesinde ilerleme söz konusu iken; bir diğer taraftan da Fenerbahçe ile yolları kesişmiştir. 1990 yılında Fenerbahçe yönetiminde görev alarak bu kulüple yollarının kesişmesini sağladı.

1990 yılında ilk kez görev aldığı Fenerbahçe Kulübünde daha sonraki sezon şube sorumlusu olarak görev aldı. 1998 yılında ise Fenerbahçe Spor Kulübünün Başkanlığını üstlenmiştir. 2018 yılına kadar gerçekleştirdiği bu görevi daha sonra Ali Koç seçildiği için bırakmıştır.

Benzer Haber  Erman Ilıcak Kimdir?

Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe pek çok başarılara imza atmıştır. 5 adet lig birinciliği yaşayan bu takım 7 defa da lig ikinciliği yaşamıştır. Ayrıca Fenerbahçe kadın ve erkek voleybol takımı ile de aynı başarıyı bu alanda da yakalamıştır.

 Aziz Yıldırım Projeleri

aziz yıldırım kimdir ile ilgili görsel sonucu

Maktaş Şirketleri makine ve elektrik alanında pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Uçak sığınağı, hastane, Türk Silahlı Kuvvetleri çalışmaları ve daha pek çok restorasyon çalışmaları ile Maktaş Şirketleri projeleri başarılara imza atmıştır. Restorasyon çalışmalarında inşaatın en estetik şekilde yeniden düzenlenmesi söz konusudur. Maktaş Şirketleri bünyesindeki deneyimli çalışanları ile kaliteli şekilde istenilen yenilemenin gerçekleşmesini ön plana çıkarır. Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde yaptığı çalışmalar ile ve iş hayatındaki başarıları ile kısa sürede istediği gibi projelerinin şekillenmesini sağlamıştır. 2018 yılına kadar yürüttüğü Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı görevinde de istemeyerek de olsa bırakmak zorunda kalmıştır.

Yorum Yazın