Bahattin Uçar Kimdir?

İnvest İnşaat yönetim kurulu başkanı olan Bahattin Uçar 1972 yılında doğmuştur. Sahip olduğu bilgi ve birikimi yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren iş felsefesi ile birleştiren Bahattin Uçar bu anlamda yenilikçi ve kalite odaklı hizmet anlayışı ile sektöre bambaşka bir hava ve tarz kazandırmış durumdadır.

bahattinucar

Eğitim Hayatı

İlk ve orta öğretim hayatını tamamladıktan sonra liseyi eğitimi almaya başlamıştır. Lise eğitiminin ardından yüksek öğrenimini mimarlık fakültesinde yapmıştır. Üniversite eğitimine devam ettirirken aynı zamanda iş hayatına aktif bir şekilde giriş yapmıştır. Enerji, tekstil, inşaat sektörlerinde uzun yıllar boyunca çalışarak deneyim kazanmıştır.

İş Hayatı

1992 yılında hizmete başlamış olan İstanbul İplik fabrikasını kurmuştur. Tekstil alanında yapmış olduğu çalışmalar ile ABD’ye adım atmayı başarmıştır. Uzun süre New York’ta yaşamını devam ettirerek işlerini bu şekilde sürdürmüştür.

Türkiye’ye geri dönüş yaptıktan sonra inşaat sektörüne yatırım yapmaya karar vererek girişimlerde bulunmuştur. Daha sonrasında İnvest İnşaat kurarak çalışmalarını bu yönde devam ettirmiştir. Çeşitli projelerde yer alarak hayata geçirmiş olduğu projeleriyle kısa zamanda büyük başarı elde etmeyi başarmıştır.

2012 yılında ortaklarıyla birlikte Vadi İstanbul projesine imza atmıştır. İstanbul’un çeşitli yerlerinde farklı projeleri devam ettirmektedir.

bahattin-ucar

Aile Hayatı

Evli ve üç çocuk babası olan Bahattin Uçar iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Günümüzde halen İnvest İnşaat yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Oldukça mutlu ve huzurlu bir aile hayatına sahip olan Bahattin Uçar bu anlamda kendini dünyanın en şanlı insanlarından biri olarak gördüğünü ifade etmektedir.

Bahattin Uçar Sosyal Sorumluluk Projeleri

Bahattin Uçar’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği İnvest İnşaat sosyal sorumluluk projeleri ise şu şekildedir; Eğitime sürekli destek olan şirket farklı illerde eğitim kurumlarının inşası ve yenilenmesi gibi hizmetlerde oldukça aktif bir şekilde görev yapmaktadır.

Benzer Haber  Nihat Delibalta Kimdir?

Bahattin Uçar Tamamlanan Projeleri

Bahattin Uçar’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği İnvest İnşaat tarafından tamamlanan projeler ise şu şekildedir; 2016 yılında İstanbul Sarıyer’de Vadi İstanbul teras Projesi tamamlanmıştır. 2016 yılında İstanbul Sarıyer’de Vadi İstanbul AVM tamamlanmıştır. Bu iki yapı firma için oldukça değerli bir gösterge olmuştur. Ve bu tarihten sonra firmanın popülerliği arttığı gibi gerçekleştirdiği projeler sayısında da odlukça büyük bir artış gözlemlenmiştir.

bahattin-ucar-

Bahattin Uçar Devam Eden Projeleri

Bahattin Uçar’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği İnvest İnşaat tarafından devam eden projeler ise şu şekildedir; Vadi Koru Projesi 242 konut, 84 ofis ve 12 ticari üniteden meydana gelmektedir. Vadi İstanbul Bulvar Projesi 270 mağaza ve otel inşasından oluşmaktadır. Vadi İstanbul Park Projesi 804 daireden oluşmaktadır. Express 24 Projesi ise 273 konut ve 11 cadde dükkândan oluşmaktadır. Göl Plus Projesi ise 194 konut ve 6 cadde dükkândan oluşmaktadır. Firma tarafından yapılan bu projelerin ortak yanı ise yeni nesil ev teknolojisi ve ekonomiyi bir araya getirmeye yöneliktir. Projelerin yapıldığı yerlere değer kazandırmaya ve ekonomik anlamda geliştirmeye yönelik olan projeler bu yönü ile ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlamaya aday durumdadır.

Bahattin Uçar Planlanan Projeleri

Bahattin Uçar’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği İnvest İnşaat tarafından planlama aşamasında olan projeler ise şu şekildedir; Başakport Projesi konsept olarak konut, cadde dükkan mağaza ve yaşam alanı şeklinde planlanmaktadır. 100.000 metrekare arsa, 250.000 metrekare inşaat alanı olarak planlanan proje İstanbul Başakşehir için yeni bir çekim gücü oluşturacaktır.

Panorama İstanbul Projesi de 53.000 metrekare arsa, 125.000 metrekare inşaat alanı olarak planlanmaktadır.

 

Yorum Yazın