batu-aksoy-kimdir

Batu Aksoy Kimdir?

Batu Aksoy Kimdir?

Batu Aksoy, Aksoy Holding Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su olup pek çok başarılı projeye imza atmış ünlü bir iş adamıdır.

Batu Aksoy 1977 yılında doğmuş ve Johns Hopkins Üniversitesi’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Günümüz itibari ile iş adamı 41 yaşındadır. Yurtdışında aldığı eğitimin de etkisiyle çok iyi seviyede İngilizce bilen iş adamı Batu Aksoy evli ve bir çocuk sahibidir.

Batu Aksoy’un Çalıştığı Pozisyon ve Şirketler Hangileridir?

Aksoy Holding Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy’un oğlu olan Batu Aksoy, Aksoy Holding başta olmak üzere pek çok şirket ve şirketlere bağlı ortaklıkların CEO’sudur. Aksoy Holding, Turcas Petrol A.Ş, Conrad İstanbul Bosphorus gibi pek çok şirkette çok başarılı işlere imza atmış ve bu başarıları ile adından söz ettirmiştir.

Batu Aksoy’un Unvanları, İçinde Yer Aldığı Proje ve Oluşumlar

Batu Aksoy yerli ve yabancı pek çok proje ve oluşumda yer almaktadır. Ticari vizyon ve uluslararası sorumluluk üstlenme ilkeleri çerçevesinde pek çok oluşumda yer alan Aksoy, bu projelerde üye, başkan ve daha pek çok projede pek çok unvan ile çalışmaktadır. Bu oluşumlardan ve projelerden birkaçı şu şekildedir:

İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Kalkınma Yuvarlak Masası Lideri

2013-14 döneminde Başkanlığını yaptığı Enerji Ticaret Derneği’nin (ETD) Üyesi

Şili İstanbul Fahri Konsolosu

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi

Türk Sanayicileri ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Amerikan İş Konseyi (TAIK) ve Türk-Şili İş Konseyi Yönetim Kurulları Üyesi

Petrol Platformu Derneği’nin (PETFORM) Üyesi

Johns Hopkins Üniversitesi (JHU) Carey Bussiness School’da Dekan’ın Danışma Konseyi Üyesi’dir. Bu konseyde 2006 – 2008 tarihleri arasında başkanlığını yapmıştır.

Batu Aksoy’un Çalıştığı Diğer Projeler

Batu Aksoy Holding bünyesinde gerçekleştirdiği işler dışında aynı zamanda gayrimenkul işleri ile de ilgilenmektedir. Bodrum Taşınmaz Yatırımları Anonim Şirketi ile gerçekleştirilen Bodrum – Aksoy iştiraki ile gerçekleştirilen “Epique Island” villa projesinde kardeşi Banu Aksoy ile birlikte sorumluluğu üstlenmiştir.

Genç başarılı iş insanı Batu Aksoya başarılar dileriz…

Benzer Haber  Hüseyin Genç Kimdir?

Yorum Yazın