bilentdundar

Bülent Dündar

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Dündar  ülkemizdeki sayılı inşaat firmalarından birinde hizmet vermektedir. 47 yıldır inşaat sektöründe oldukça aktif ve başarılı çalışmalarda ve hizmetlerde bulunan Bülent Dündar 2000 yılında 216 Yapı’yı kurarak sektörde oldukça tanınmış ve popüler bir oyuncu olmuştur.

Bilent-Dündar

Eğitim Hayatı

Bülent Dündar’ın dedesi Razi Dündar’ın Almanya’ya inşaat işçisi olarak gitmesiyle aile Almanya’ya yerleşmiştir. Bülent Dündar da ilköğretim, ortaöğretim ve yüksek öğrenim gibi tüm eğitim aşamalarını Almanya’da tamamlamıştır. 1980’li yıllara gelindiğinde ise aile mesleği olan inşaat işine Bülent Dündar da girmiş ve iş hayatına atılmıştır.

Meslek Hayatı

Bülent Dündar’ın dedesi Razi Dündar 1965 yılında Almanya’ya inşaat ustası olarak gitmiştir. Dündar ailesi inşaat sektörüne ilk adımını bu gelişme ile atmıştır. Daha sonra inşaat alanındaki çalışmalarına ülkemizde devam etmeye karar veren Dündar ailesi 2003 yılında 216 Yapı’yı kurmuştur. Bu şirket ile başta İstanbul olmak üzere pek çok yerde markalı konut projeleri hayata geçirilmiştir.

Bülent Dündar tüm bu süreçlerde dedesinin en büyük destekçisidir. Bir yandan eğitim hayatına devam ederken diğer yandan da dedesi ve babası ile inşaat alanında çalışmalar yapmaktadır. İlk olarak dede Razi Dündar ile baba Rıfat Dündar Almanya’da eski binaları restore etmekle işe başlar ve yeni binalar da yapar. Dündar da 1980’li yıllarda onlara yardımcı olarak iş öğrenir. Dündar ailesi üçüncü kuşak olan Bülent Dündar öncülüğünde 216 Yapı şirketini kurar. Amaç olarak ise müşterilere maksimum konfor ve en ekonomik koşulları sunmayı hedeflerler.

bilentdundar

Almanya’da 250 bin metrekarelik inşaat yapan aile, kendi şirketlerini Türkiye’de kurarak şimdiye kadar 250 bin metrekarelik proje üretmiştir. Yurtdışında edinilen bilgi ve tecrübelerini ülkemize kazandıran Dündar ailesi giderek markalaşır. İstanbul Çekmeköy ve çevre bölgelerde 216 Yapı bir markadır. 2013 yılından beri uluslar arası alanda da çalışmalar yapan şirket Moğolistan’da ülkenin en büyük yaşam projelerinden birini hayat geçirmiştir.

Benzer Haber  Dara Kırmızıtoprak Kimdir?

İlk olarak dedesi ve babasının öncülüğünde girdiği inşaat sektöründe şimdilerde kendi işini patronudur. 2003 yılında kurduğu 216 Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Dündar, her geçen gün yaptığı yeni projelerle şirketi geliştirmeye devam etmektedir. Son dönemlerde yoğunlaşılan kentsel dönüşüm projeleri ile de yepyeni projeler hayata geçirilmektedir.

Bülent Dündar Sosyal Sorumluluk Projeleri

Bülent Dündar’ın başında bulunduğu 216 yapı şirketi sosyal sorumluluk projeleri konusunda odlukça hassas davranmıştır. Bu ülkeye her daim borcu olduğunu düşünen Bülent Dündar bu amaçla çeşitli yardım ve sponsorluklarla ülke halkına ve sosyal düzenine yardımlarda bulunmuştur. Bülent Dündar sosyal sorumluluk projeleri ise şu şekildedir; Yunus Emre Kültür ve Bilgi Merkezinde 1 kütüphane, 4 etüt sınıfı, 1 bilgisayar salonu, bir toplantı salonu ve 1 fitness salonu yapılarak Sancaktepe Belediyesine hediye edilmiştir. Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yapımı, Sancaktepe Belediyesi sınırları içerisinde Genç Gelecek Spor Parkı yapımını üstlenmiştir.

bilent-dundar

Bülent Dündar Tamamlanan Projeler

216 Yapı tarafından tamamlanan projeler ise şu şekildedir; 216 Sancaktepe konutları, 216 Butik konutları ve 216 Koru projeleridir. Bu projelerin hepsinde modern ve yenilikçi tarz ve doğa dostu yapılar ön plana çıkmaktadır.

Bülent Dündar Devam Eden Projeler

216 Yapı tarafından devam eden projeler ise şu şekildedir; 216 Putik plus projesi İstanbul Çekmeköy’de, 216 Bahar konutları ise İstanbul Kadıköy ilçesinde yer almaktadır. Şimdiden projelerin büyük bölümünün satışı gerçekleşmiştir.

 

 

 

 

Yorum Yazın