Cengaver Yıldızgöz Kimdir?

Cengaver Yıldızgöz İstanbul’da doğmuştur. Eğitim hayatının tamamını İstanbul’da sürdürmüş olup oldukça başarılı bir iş ve yöneticilik geçmişi bulunmaktadır. Hizmet sunduğu şirketlerde yenilikçi ve kalite odaklı anlayışı ile hızlıca yükselmiş olup genç yaşta TSKB GYO’da Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Ve gelecekte genel müdürlük pozisyonu için en önemli aday olarak gösterilmektedir.

Cengaver Yıldızgöz kimdir ile ilgili görsel sonucu

Eğitim Hayatı

Cengaver Yıldızgöz Eğitim hayatı olarak; 1997 yılında Beşiktaş Anadolu lisesini bitirmiştir. Daha sonra 2001 yılında Yeditepe Üniversitesi İşletme lisans eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede Honor , MBA olarak gerçekleştirmiştir. İyi derecede İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilmektedir.

İş Hayatı

Üniversite yaşamı sonrası Cengaver Yıldızgöz, iş hayatına Doğan Holding’te başladı. Burada 7 yıl çalışan Yıldızgöz TSKB bünyesine 2010 Ağustos’ta katıldı. Çeşitli pozisyonlarda görev alan Cengaver Yıldızgöz, son 2 yıldır TSKB GYO’da Finans, Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak hizmet verdi. 2017 yılının Şubat ayından 2018 Mart ayına kadar Divan otel yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Cengaver Yıldızgöz, bugün TSKB GYO’da Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve hala bu görevi yürütmektedir. Özellikle yurt dışı bağlantılar konusunda son derece başarılı bir çizgisi bulunmaktadır.

Cengaver Yıldızgöz Yatırım Projeleri

Pendorya Alış Veriş Merkezi ile ilgili görsel sonucu

Cengaver Yıldızgöz’ün Genel Müdür Yardımcılığını üstlendiği TSKB GYO tarafından gerçekleştirilen yatırım projeleri ise şu şekildedir; İstanbul Kabataş Fındıklı’da 2 ofis binası, İstanbul Karaköy’de bulunan Tahir Han Ofis Binası, Pendik’de Pendorya Alışveriş Merkezi ve Adana Divan Oteli’dir.

TSKB GYO Yapı Taşları

TSKB GYO ile ilgili görsel sonucu

Cengaver Yıldızgöz’ün Genel Müdür Yardımcılığının üstlendiği TSKB GYO yapı taşları ise şu şekildedir;

  • Şubat 2006’da TSKB GYO kuruldu.
  • Tahir Han binası şirket sermayesi olarak konuldu.
  • 2007 yılında Pendorya AVM satın alındı.
  • Ödenmiş sermaye 75 milyon TL olarak yükseltildi.
  • Fındıklı ofis binaları 2007 yılında satın alındı.
  • 2010 yılında halka arz gerçekleştirildi.
  • 2011 Adana Divan Oteli Yapımı başlandı,
  • 2015 yılında Adana Divan Oteli açılışı gerçekleştirildi. Günümüzde yeni nesil konut projeleri için plan ve projeler gerçekleştirilmektedir.
Benzer Haber  Nedim Özbek Kimdir?

 

Yorum Yazın