cengizkavan

Cengiz Kavan

Kavanlar İnşaat yönetim kurulu başkanı Cengiz Kavan pek çok başarıya imza atmıştır. İnşaat sektörünün kısa sürede büyük başarı gösteren firmalarından biri de Kavanlar Yapıdır. Aile şirketi olarak gün geçtikçe büyüme gösterir. Bunu da elde ettiği doğru projelere bağlar. Proje başarısı yanında Cengiz Kavan da amcaları ile birlikte şirket için doğru yatırımlar belirlemiştir. Bu sayede de istenilen büyüme hedeflenen zamandan çok daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşir.

İnşaat sektörü sürekli bir büyüme içerisinde bulunur. Bu sayede de istenilen başarıları elde etmek isteyen pek çok yatırımcı inşaat sektörüne el atar. İnşaat alanında sektörün fazla arza sahip olması da bu alandaki yatırımları arttırmıştır. Ancak sürekli gelişen sektör olan inşaat sektöründe önemli olan ekonomik krizler karşısında ayakta kalmaktır.

Piyasaya giriş yapan pek çok sektör bunu başaramamaktadır. Bunun da en önemli nedeni olarak yanlış projeler görülür. Cengiz Kavan bu alanda iddialı projeleri ve yenilikçi yapısı ile kendisini en iyi şekilde ifade etmeyi başarır. Doğru yatırımlar ve gerekli ataklar ile kısa sürede inşaat sektörüne damga vurur.

cengizkavan

Cengiz Kavan Kimdir?

Cengiz Kavan, Kavanlar İnşaatın yönetim kurulu başkanıdır. 1970 yılında dünyaya gelmiştir. Eğitiminin büyük bir kısmını Kıbrıs’ta tamamlar. Lisans eğitimi için Girne Amerikan Üniversitesi iş idaresi bölümün okumuştur. Lisans eğitimini tamamlarken de babasını kaybetmiştir. 1993 yılında babası Nezih Kavan hayata gözlerini yummuştur. Bunun üzerine de 1997 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

Türkiye’ye dönüş yapmasındaki en önemli etken aile şirketinin başına geçmektir. Babasının ölümü nedeni ile işlerin başına geçme kararı almıştır. Kavanlar İnşaat Cengiz Kavan’ın kardeşi ve amcaları arasında ortak olarak yürütülmektedir. Şirketin % 50’si Cengiz Kavan ve kardeşi Yavuz Kavan’a aittir. Diğer % 50’lik kesim ise amcaları Fahri Kavan, Alı Kavan ve Şemsettin Kavan arasında paylaşılmıştır.

Benzer Haber  İpek Ilıcak Kayaalp

Cengiz Kavan başarılı hamleleri ile aile şirketini gün geçtikçe daha da artan bir kara ulaştırır. Cengiz Kavan, Kocaeli’nde oldukça başarılı konut projelerine imza atmıştır. Bu durum da Cengiz Kavan’ın tanınıp, iş dünyasında ön plana çıkmasında yardımcı olan bir durumdur.

cengizkavan

Projeleri

Yenilikçi çalışmaları ile adından söz ettiren Cengiz Kavan, yeni bir şirket kurmuştur. 100 bin TL’lik sermaye ile Kavanlar Endüstriyel Yapı Turizm Anonim Şirketi kurulmuştur. Bu sayede de Kavanlar Holding yönünü sadece inşaat ile sınırlı tutmamıştır.

İnşaat dışındaki farklı alanlarda da gerekli olan çalışmaları gerçekleştirmiştir. Kavanlar Endüstriyel Yapı Turizm Anonim Şirketi bünyesinde genel kurul yardımcısı olarak Yavuz Kavan görev yapmaktadır.

Kavan Yapı özellikle Kocaeli bölgesinde pek çok sayıda önemli projelere imza atmaktadır. Özellikle de Yuvacık Bölgesinde hayata geçirdiği projeler sayesinde maviyi ve yeşili bir araya getirmeyi başarmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında 40 yıldan uzun süredir Kavanlar Yapı faaliyetlerini sürdürür. Pek çok olumlu proje ile insanların konut ve yeşil alan ihtiyacını karşılamayı amaçlar.

Cengiz Kavan projeleri içerisinde mavinin ve yeşilin uyum içerisinde bulunması son derece önemlidir. Bu önem nedeni ile de Kocaeli’nin mavi körfezi, yeşilin tonları ile de buluşur.

Kavan, projelerini sadece Türkiye ile de sınırlı tutmamıştır. Bir dönem eğitim aldığı Kıbrıs’ta da önemli projelere imza atmıştır. Girne’de 250 dairelik proje, Cengiz Kavan iş hayatı için önemli bir yer tutar. Çünkü daireler kısa sürede satılarak yeni projelerin de oluşması konusunda Kavan Yapı’nın güçlenmesi sağlanır.

Yorum Yazın