Cenk Hayırlıoğlu Kimdir?

Cenk Hayırlıoğlu Viaport Venezia Satış ve Pazarlama Direktörü olarak ismini duyuran ünlü iş adamıdır.

Cenk Hayırlıoğlu Hakkında

9 Aralık 1974 doğumlu Cenk Hayırlıoğlu Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ailesi ve kökeni Trabzon Sürmene  olan Hayırlıoğlu, üniversite hayatını  Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Mezuniyetinin sonrasında 1995 yılında  devre mülk işi üzerinden sektöre dahil olur.  Girdiği sektörde kısa sürede başarılar elde etmiş ve 1997 yılında Citroen-Türkiye  Distribütörlüğü Satış Şefi olmuştur. Bunun ardından geçen 1 yılda Londra’ya giderek dil eğitimi almıştır.

Cenk Hayıroğlu Türkiye’ye dönmesinin ardından inşat sektörüne odaklanmış ve yabancılara yönelik konut projeleri işine dahil olmuştur. Kemer Country bünyesinde ciddi çalışmalarda bulunmuştur. Hayıroğlu’nun Viaport markasını geliştirmesi  ise daha sonraki aşamada gerçekleşir. Bir süre Yeşilyurt İnşaat bünyesinde çalışmış ve daha sonra Viaport ile bir araya gelmiştir. Daha sonra Viaport Venezia Satış ve Pazarlama Direktörü  olarak  görevini sürdürmüştür.

Yabancılara yönelik gerçekleşen Güney Projesi, Viaport Venezia çalışmaları için epey faydalı olmuştur. Günümüzde de yeniden yabancıların ilgisi doğrultusunda projelere imza atmmaktadır. Körfez ülkelerindeki talepleri karşılayan bir projeye dahil olmuştur. Suudi Arabistan ve Kuveyt  gibi yerlerde önemli yatırımcılar bulmuş, toplam satışlarının % 10’unu bu alanda gerçekleştirmiştir. Cenk Hayıroğlu bu projelerin ilerleyen dönemlerde daha da artacağını belirtmektedir.

Viaport Venezia Gaziosmanpaşa Projesi

Viaport Venezia Gaziosmanpaşa Projesi  son yıllarda dikkat çeken bir proje oldu. İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayate geçirilen inşaatta 82 bin metre karelik alan kullanıldı. Bu alana konumlandırılan Viaport Venezia projesi ile toplamda 1976 adet konut yapılıyor. Toplamda 6 tane blok var ve  75 bin metrekarelik alanda alışveriş merkezi yer almakta.  Bu alışveriş merkezi kiralanabilir özelliğe sahip. Bunun dışında 15 bin metre karelik alanda da satışı yapılan ofis alanı yer almakta. Konut tipleri olarak da farklı oda sayısı olan,  1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunabiliyor.  Gaziosmanpaşa Projesi bünyesindeki dairelerin büyüklükleri 61 ve 217 metre kare arasında değişen nitelikte. Bu alanlar Venedik Sarayları ve Venedik Ofisleri’ni barındırıyor.

Benzer Haber  Ahmet Dokumacı

Cenk Hayırlıoğlu’na Göre Markalı Projeler Değerlendirmesi

Cenk Hayırlıoğlu  inşaat projelerinde özellikle yabancı yatırımcılara yönelik konulara  daha fazla odaklanıyor.  2012 ve 2013 yıllarında durgun görünen piyasanın daha sonraki süreçte dağıldığını ve satışların her geçen gün daha da ileriye gittiğini belirtiyor Viaport Venezia’da 90 dairenin satışının gerçekleşmesi de bununla doğrudan alakalı. Genç iş insanı başarılarıyla emlak medyasında isminden sıkça söz ettiriyor.

Cenk Hayırlıoğlu 2014 yılı sonrasında Amerika birleşik devletlerine gidiyor ve Ülke müdürü olarak yaklaşık 3 yıl boyunca Alışveriş merkezi ve Eğlence merkezleri alanında bir çok başarılı projeye imza atıyor. Newyorkta çok başarılı olan via aquarium projesinide hayata geçiren kişi olarak biliyoruz.

Daha sonrasında Türkiyeye dönüyor. 2017 yılı itibarı ile türkiyenin en büyük temapark ve alışverişmerkezini bünyesinde bulunduran Vialand ile İstanbula Venediği getiren Venezia mega outlet projesinin başına genel müdür olarak atanıyor. Burda da büyük başarılara imza atan Cenk Hayırlıoğlu. Son olarak kendi ortağı olduğu Avrupa Eğlence A.Ş. kuruluşunda yer alıyor ve Dünyaca ünlü bşir eğlenence , spor kompleksini türkiyeye getirmek için kolları sıvıyor. Çok yakında Avrupa eğlence a.ş. markası altımda birçok yeni eğlence konseptli proje hayata geçicek.

 

 

Yorum Yazın