Cenk Hayırlıoğlu Kimdir?

Cenk Hayırlıoğlu, Viaport Venezia Satış ve Pazarlama Direktörü olarak ismini duyuran ünlü iş adamıdır.

Cenk Hayırlıoğlu Hakkında

Cenk Hayırlıoğlu Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

9 Aralık 1974 doğumlu Cenk Hayıroğlu Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ailesi ve kökeni Trabzon Sürmene  olan Hayırlıoğlu, üniversite hayatını  Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Mezuniyetinin sonrasında 1995 yılında  devre mülk işi üzerinden sektöre dahil olur.  Girdiği sektörde kısa sürede başarılar elde etmiş ve 1997 yılında Citroen-Türkiye  Distribütörlüğü Satış Şefi olmuştur. Bunun ardından geçen 1 yılda Londra’ya giderek dil eğitimi almıştır.

Cenk Hayıroğlu Türkiye’ye dönmesinin ardından inşat sektörüne odaklanmış ve yabancılara yönelik konut projeleri işine dahil olmuştur. Kemer Country bünyesinde ciddi çalışmalarda bulunmuştur. Hayıroğlu’nun Viaport markasını geliştirmesi  ise daha sonraki aşamada gerçekleşir. Bir süre Yeşilyurt İnşaat bünyesinde çalışmış ve daha sonra Viaport ile bir araya gelmiştir. Daha sonra Viaport Venezia Satış ve Pazarlama Direktörü  olarak  görevini sürdürmüştür.

Yabancılara yönelik gerçekleşen Güney Projesi, Viaport Venezia çalışmaları için epey faydalı olmuştur. Günümüzde de yeniden yabancıların ilgisi doğrultusunda projelere imza atmmaktadır. Körfez ülkelerindeki talepleri karşılayan bir projeye dahil olmuştur. Suudi Arabistan ve Kuveyt  gibi yerlerde önemli yatırımcılar bulmuş, toplam satışlarının % 10’unu bu alanda gerçekleştirmiştir. Cenk Hayıroğlu bu projelerin ilerleyen dönemlerde daha da artacağını belirtmektedir.

Viaport Venezia Gaziosmanpaşa Projesi

viaport venezia ile ilgili görsel sonucu

Viaport Venezia Gaziosmanpaşa Projesi  son yıllarda dikkat çeken bir proje oldu. İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayate geçirilen inşaatta 82 bin metre karelik alan kullanıldı. Bu alana konumlandırılan Viaport Venezia projesi ile toplamda 1976 adet konut yapılıyor. Toplamda 6 tane blok var ve  75 bin metrekarelik alanda alışveriş merkezi yer almakta.  Bu alışveriş merkezi kiralanabilir özelliğe sahip. Bunun dışında 15 bin metre karelik alanda da satışı yapılan ofis alanı yer almakta. Konut tipleri olarak da farklı oda sayısı olan,  1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunabiliyor.  Gaziosmanpaşa Projesi bünyesindeki dairelerin büyüklükleri 61 ve 217 metre kare arasında değişen nitelikte. Bu alanlar Venedik Sarayları ve Venedik Ofisleri’ni barındırıyor.

Benzer Haber  Alpay Çepni Kimdir?

Cenk Hayırlıoğlu’na Göre Markalı Projeler Değerlendirmesi

viaport venezia ile ilgili görsel sonucu

Cenk Hayırlıoğlu  inşaat projelerinde özellikle yabancı yatırımcılara yönelik konulara  daha fazla odaklanıyor.  2012 ve 2013 yıllarında durgun görünen piyasanın daha sonraki süreçte dağıldığını ve satışların her geçen gün daha da ileriye gittiğini belirtiyor Viaport Venezia’da 90 dairenin satışının gerçekleşmesi de bununla doğrudan alakalı. Genç iş insanı başarılarıyla emlak medyasında isminden sıkça söz ettiriyor.

 

 

Yorum Yazın