dikran-masis

Dikran Masis Kimdir?

Emlak piyasasının patronlarından olan Dikran Masis Eskidji Müzayede Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Babasından kalan mirası daha da büyüterek en büyük emlakçılar arasında yer almayı başarmıştır. Ermeni asıllı olan Masis bu zamana kadar 4 evlilik yaşamıştır. Diğer 3 eşi ile ayrılan Masis hali hazırda Yasemin Öztürk ile evlidir. Hanımı Yasemin Hanım’ın mesleği ise mimarlıktır.

2009 yılında Yasemin Hanım’la evlendikten sonra bir çocuğu olan Masis’in eski eşlerinden de çocukları bulunuyor. Ünlü şarkıcı Nükhet Duru ile de evlenen ve sonradan ayrılan Masis’in bu evlilikten Cem adında bir çocuğu da bulunuyor.

dikran-masis-yasemin-masis

Dikran Masis Başarı Hikayesi

Her ne kadar Masis babasından kalan servetin üzerine koyarak başarılarını artırmış olsa da bu yolda büyük adımlar atmıştır. Öyle ki ülkemize getirilen birçok önemli projenin mimarı Masis olmuştur. Bu projeler arasında zırhlı araç, para sayma makinesi ve bankamatik gibi cihazlar yer almaktadır. Dikran Masis kendi hayat hikayesinden bahsederken geçmişt4e sosyalist olduğunu ancak şimdi kapitalist birisine dönüştüğünü ifade ediyor.

1968 kuşağından olduğunu belirten Masis o dönemelrde Mao’nun kitabını dahi okuduğunu ancak sonradan kapitalizme geçtğini ifade eder. Bunun sebebi olarak da sistemin zorlaması olarak açıklar. Masis ayrıca bugüne kadar yapmış oldukları projelerin başarılı olmasının arkasında yer alan etmenin dürüstlük olduğunu ifade etmektedir. Böylelikle her zaman kredisinin bulunduğunu aktaran Masis, önceden verdiği bir röportajında da gençlere tavsiyelerde bulunmuştur. Bu tavsiyelerinde Amerika’yı fırsatlar ülkesi olarak adlandıran Masis Türkiye’de gençlerin ne sermaye ne de fırsat bulabileceklerini ifade etti. Bu sebeple nitelikli gençler milyoner olmak istiyorlarsa Amerika’ya gitmeyi tercih etmelidirler.

dikran-masis-yasemin-masis

Dikran Masis ve Eşi Yasemin Masis

Pahalı Hediyeler

72 yaşında olan Masis eşi Yasemin Öztürk Hanım’a aldığı pahalı hediyeler ile de sıklıkla anılmaktadır. Öyle ki değerleri milyonları aşan bu hediyeler her yaş gününde tekrarlanmaktadır. Bu hediye bazen bir yat olurken bazen de deniz manzaralı villa olabilmektedir. Başarılı emlakçılar arasında yer alan Masis başarısını artırarak devam ettiriyor.

Masis kendisi hakkında oldukça iddialı sözlere de imza atıyor. Örneğin limon dahi satsam limoncular kıralı olacağını ifade eden Masis başarısını dürüstlüğe bağlıyor. Türkiye’de gelişmeye başlayan bitpazarı furyasının öncülerinden olan Masis bu konuda çalışmalarına devam ediyor. Masis bitpazarının 4 sırrını ise çocuklarına miras bırakacak. Dolayısıyla bunu başka bir kimsenin öğrenmesine de müsaade etmeyecek. Noter tarafından bildirilecek olan bu sırrın ne olduğu ise herkes tarafından merak ediliyor.

Benzer Haber  Mehmet Kutman Kimdir?

Yorum Yazın