Emre Çamlıbel Kimdir?

Emre Çamlıbel inşaat sektöründe önde gelen isimlerden bir tanesi olmuştur. Başarılı görevleri ile şuan Soyak İnşaatta CEO görevini yerine getirmektedir.

Emre Çamlıbel hakkında daha fazla detay için yazımıza göz atabilirsiniz.

Emre Çamlıbel ve Mesleki Hayatı

Emre Çamlıbel 1971 yılında dünyaya gelmiştir. İnşaat alanında sürekli kendini yenileyerek ve kendini geliştirerek sürekli farklı pozisyonlarda görev almıştır. Başta gayrimenkul sektörü olmak üzere çok sayıda proje yönetimi ve iş geliştirme alanında birçok görev üstlenmiştir. Emre Çamlıbel yirmi yıldan fazla süren deneyimi ile bugün Soyak Holding de CEO olarak görev yapmaktadır. Emre Çamlıbel bu deneyimi ile Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Konut Yapımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Çevre Dostu Binalar Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kalite Derneği Üyesi, İstanbul İnşaatçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi gibi farklı dernek ve kuruluşlarda da özgün yetenekleri ile görev yapmaya devam etmektedir.

Yüksek öğrenimini İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde yapmıştır. Buradan inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra ABD Boston’daki Massachusetts İnstutite of Technology’de inşaat mühendisliği yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı zamanda Emre Çamlıbel Boğaziçi Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünde doktora eğitimini tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra 1922 yılında STFA şirketinde inşaat mühendisi olarak çalışma hayatına ilk adımı atmıştır. Daha sonralarında ise ABD’de farklı projelerde çalışma fırsatında bulunmuştur. 1998 yılında ülkeye Soyak İnşaatta Genel Müdür Asistanı olarak dönmüştür. Soyak Holding Proje Geliştirme Koordinatörlüğü yaptıktan sonra 2001 yılında Soyak Toplu Konut Genel Müdürü olmuştur. 2003 yılına gelindiğinde ise henüz daha 33 yaşında iken Emre Çamlıbel Soyak holdingin genel müdürü olmuştur. Her zaman akademik kariyer ile profesyonel iş yaşamı arasında denge kurmak adına oldukça fazla çaba ve mücadele göstermiştir.

Benzer Haber  Murat Kader Kimdir?

Gerçekleştirdiği Projeler ve Soyak Holdinge Sağladığı Yararlar

Soyak Yapı İnşaat Şirketi, kalite yönetim sistemi, iş sağlığı ve güvenliği sistemi ve çevre yönetim sistemi belgelerini almıştır. Yine yeniden Çamlıbel sayesinde Soyak Yapı insana saygı ödülünü dört kez üst üste kazanan tek ve ilk gayrimenkul şirketi olmuştur. Bu arada Soyak yapı sektörde KalDer tarafından verilen ulusal kalite ödülünü kazanan ilk ve tek gayrimenkul şirketi olmayı yine Çamlıbel sayesinde elde etmiş bulunmaktadır. Emre Çamlıbel 2008 yılında Soyak Şirketinde CEO olarak görev yapmaya başlamıştır. Soyak Siesta, Soyak Evreka ve Soyak Evreka Rezidans projelerinin onun CEO olarak yaptığı ilk projeleri olmaktadır. İzmir ve İstanbul’da yürütülen Geleceğe Bir Damla Sakla isimli sosyal sorumluluk projesi de Çamlıbel yönetiminde gerçekleştirilen bir proje olmuştur.

Yorum Yazın