erden_timur

Erden Timur Kimdir?

İnşaat sektörünün genç başarılı ismi Erden Timur 1982 yılında Mersin ilinde dünyaya gelmiştir. Hukuk Fakültesi’nde okuyan Erden Timur mecbur kaldığı için baba mesleği inşaat işine girmiştir.

Kurduğu Timur Gayrimenkul şirketi ile Nef markasını ortaya çıkarmıştır. Timur Holding ve Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım Şirketi Yönetim Kurulu üyesi olan Erden Timur konut sektörüne yeni bir bakış açısı getirmiştir.

Erden Timur geliştirdiği konut projelerinde başarıyı sürekli inovasyon anlayışıyla başarmıştır. Kısa sürede çok sayıda konut projesi geliştirmiş ve tamamlamıştır. Bu başarıları Erden Timur’u Türkiye’nin sayılı zenginleri arasına girmesine vesile olmuştur. Türkiye’nin en zenginleri listesine 88. sıradan girmiştir. Aynı zamanda ülkemizin en genç zenginleri arasında yer almıştır.

erden_timur

Eğitim Hayatı

Başarılı bir eğitim hayatına sahip olan Timur, Toros Kolejinde eğitim almıştır. İlköğretim eğitimini tamamladıktan sonra lise eğitimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra London School of Economics’de ekonomi eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra hemen iş hayatına atılan Erden Timur, Timur Gayrimenkul şirketini kurmuştur. Timur Gayrimenkul çatısı altında  “hayat gibi, yaşam gibi” dediği ve nefesten ilham aldığı Nef markasını ortaya çıkarmıştır.  Timur Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Nef markasını kısa sürede devler ligine sokmayı başarmıştır.

İş Hayatı

Yüksek öğretim eğitimini tamamlaması ile birlikte Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım şirketinde çalışmaya başlamıştır. Timur Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bunun yanı sıra Dik İnvest Gayrimenkul ve Alt Yapı Geliştirme şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi, ERMN Yapı İnşaat Turizm şirketinde Ortak Müdür, Logica Lojistik şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı ve Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım şirketinin de Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Benzer Haber  Kazım Türker

Günümüzde NEF markasının kurucusu Erden Timur olarak bilinmektedir. Foldhome konseptinin de yaratıcısıdır. 2010 yılından itibaren bir çok ilke imza atmıştır.

Gerçekleştirmiş olduğu projelerde özellikle Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin vermiş olduğu yılın girişimcisi ödülünü de kazanmıştır. Bu başarısı ile çalışmalarına aynı şekilde ara vermeden devam etmektedir.

Erden Timur Aile Hayatı

Erden Timur İngilizce ve Almanca bilmektedir. Emine Timur ile evli olan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’un çocuğu yoktur. Mutlu evliliği aynı zamanda iş hayatındaki başarısını da desteklemektedir.

Sakin yapısı ile bilinen Erden Timur iş hayatında ise son derece agresif bir yönetim biçimi sergilemektedir. Konut satışından elde ettiği gelirin büyük bir bölümünü kurduğu Nef Vakfı‘na ayıran Erden Timur sosyal faaliyetleriyle de ön plana çıkıyor.

Yer Aldığı Projeler

NEF markasının kurucusu olarak bilinen Erden Timur aynı zamanda yer aldığı çok sayıda farklı proje sayesinde ödüle layık görülmüştür. Foldhome konsepti yer aldığı projeler arasında büyük başarı elde etmesini sağlamıştır. Erden Timur, Timur Holding markası olan NEF ile büyük başarı yakalayarak bu alanda ilerlemiştir.

Timur Holding İstanbul merkezli projeleri geliştirerek yeni yaşam alanları oluşturmak adına NEF projesini başlattı. Yaratıcı çözümler sayesinde kısa zamanda özellikle gayrimenkul sektöründe hızla ilerlemeyi başarmış olan firma bu başarısını aynı şekilde sürdürmeye devam ediyor.

erden_timur

Erden Timur Tamamlanan Projeleri

İnşaat sektöründe markalı konut anlayışına yeni bir anlayış getiren Erden Timur’un yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Nef İnşaat’ın tamamlanan projeleri ise şu şekildedir;

Nefpoint 06, Nef 25 Şişli, Nef 39 Seyrantepe, Nef 13 Merter, Nefpoint 04, Vef 03 Kâğıthane, Nef 10 Kâğıthane, Nef 47 Suite Haliç, Nef 163 Flats Levent, Nef 12 Merter, Apa Nef, Nef 04 Kemerburgaz, Nef 11 Kâğıthane, Nef iki Haliç, Nefpoint 98, Nef 11 Office Kağıthane projeleridir. Bu projelerin hepsi kalite ve konfor anlamında çağımızın daha ilerisinde olan projeler olduğu için kısa sürede tükenmiş ve mutlu bir yaşamın olduğu projelerdir.

Benzer Haber  Hasan Kimya Bolat kimdir?

Erden Timur Satışı Devam Eden Projeleri

Kurduğu Nef İnşaat’ın satışı devam eden projeleri ise şu şekildedir;  Nef Çekmeköy, Nef Basınekpress, Nef Bahçelievler, Nef Sancaktepe, İnistanbul Gala, Nef 22 Ataköy, Nef 14 Flats Kâğıthane, İnİstanbul Lokal, Nef Yalıkavak, İnİstanbul Hayat ve İnİstanbul Konsept projeleridir.

 

 

 

Yorum Yazın