erdicvarlibas

Erdinç Varlıbaş

Varyap, Varlıbaş Holding Yönetim Kurul Başkan Yardımcısı olan Erdinç Varlıbaş aynı zamanda Holding’in CEO’su olarak karşımıza çıkar. Şirke yatırımlarını doğru yönetmesi ile birlikte adından sıkça söz ettirir. Babası Süleyman Varlıbaş tarafından kurulan Varyap Varlıbaş Holding’de önemli söze sahiptir. Erdinç Varlıbaş şirket içerisinde Süleyman Varlıbaş’ın sağ kolu olmuştur. Doğru yatırımları ve şirket konusundaki önemli projeleri sayesinde de Erdinç Varlıbaş, şirket içerisinde en doğru kararlara imza atmıştır.

Erdinç Varlıbaş küçük yaşlardan beri inşaat işi içerisinde olmasının büyük faydasını görmüştür. Çünkü henüz okulda iken bu alanda son derece önemli kararlar almaya başlamıştır. Küçük yaşta atıldığı iş hayatı sayesinde ileride oldukça önemli kararları zorlanmadan almayı sağlamıştır. Bu durum da Erdinç Varlıbaş’ın cesur bir girişimci olmasını ve başarılı kararlara imza atmasını sağlamıştır.

erdicvarlibas

Erdinç Varlıbaş Kimdir?

Kısa sürede istediği şekilde iş hayatına giriş yapan Erdinç Varlıbaş’ın kim olduğu merak edilir. Varlıbaş Trabzonlu’dur. 1978 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Mehmet Erdinç Varlıbaş, genç yaşından itibaren inşaat alanında çalışmalarını sürdürmüştür. Bu nedenle de eğitimini inşaat alanında sürdürmek istemiştir.

Çocuk yaşından itibaren inşaat alanında çalışması bu alanda okuma isteği oluşturmuştur. Bu nedenle de Mehmet Erdinç Varlıbaş Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne girmiştir. 2001 yılında da İnşaat Mühendisi olarak üniversiteden mezun olmuştur. Yüksek lisans alanında ise Uluslararası Yönetim alanında eğitim almayı tercih etmiştir. Bu nedenle de Londra’da yüksek lisans eğitimi almıştır. Varyap Varlıbaş Holding bünyesinde çalışmaya başlamadan dil gelişimini de tamamlamış olmuştur. İleri derecede İngilizce ve İtalyanca bilen Erdinç Varlıbaş, alanında büyük ilerlemeler göstermiştir.

İnşaat Sektörüne Girişi

İnşaat sektörüne nasıl karar verdiği konusunda Sabah Gazetesi İş’te İnsan ekine röportaj vermiştir. Burada yazan habere göre Erdinç Varlıbaş 20 yaşında iken inşaat sektörü ile tanıştığını anlatır. Küçük yaşında başladığı inşaat işi, Varlıbaş’ın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu nedenle de inşaat mühendisliği okumanın kendi kararı olduğunu belirtir.

Benzer Haber  Ali Dumankaya Kimdir?

Varyap Varlıbaş Holding 1996 yılında kurulmuştur. O yıldan beri de istediği şekilde işlerin başında bulunur. Erdinç Varlıbaş üniversite eğitimi sırasında iken şirketlerinin Ankara’da Tekel için viski fabrikası inşa ettiğini belirttir. Bu nedenle de okulunun son iki yılı bu işlerin başında geçmiştir.

Erdinç Varlıbaş röportajında babasından da vazgeçer. İnşaat işlerine girmesinde babasının son derece önemli olduğunu belirtir. Aile şirketinden çalışmanın kendisi için büyük bir avantaj olduğunu da sözlerine ekler. Çünkü babası ile ilişkisinde kimi zaman kendisinin gaz verdiğini bu durumda da babasının frenlediğini; kimi zaman da durumun tam tersi olduğundan bahseder. Varlıbaş projeleri ile ön plana çıkmasında da aile şirketi içerisinde bulunduğunun öneminden bahseder.

İş Hayatı

erdicvarlibas

Varlıbaş, uzun süredir aile şirketi olan Varyap Varlıbaş Holding bünyesinde çalışır. Babasından aldığı iş prensibi kendi iş hayatına uyguladığını belirtir. Erdinç Varlıbaş, Babası Süleyman Varlıbaş’ın sürekli işinin başında olduğundan bahseder. Hatta Şanlıurfa’da gerçekleştirecekleri iş için 3 ay boyunca hiç eve gelmediğini sürekli orada yaşadığını anlatır. Babasının iş konusundaki bu prensibi Erdinç Varlıbaş’ı da etkiler. Bu nedenle de iş hayatında hep çok titiz bir insan olması ile tanınır.

İş yaşamını kendi aile şirketlerinde sürdüren Varlıbaş, sürekli olarak yenilik peşinde olduğundan bahseder. İnşaat sektöründeki her alanla ilgili farklı projeler ürettiklerinde bahseder. Üretilen projelerin de hepsinde bir farklılık aradıklarını belirtir. Örneğin Türkiye’deki ilk viski fabrikasının kendilerinin yaptığından bahseder. Yatırımlarını memleketi Trabzon’da da sürdürür. Trabzon’da alışveriş merkezi ve belediye binası gibi alanlarda oldukça başarılı projelere imza atılmıştır.

Aile şirketinin olmasının kendini ileri düzeyde geliştirdiğine de Erdinç Varlıbaş vurgu yapar. Çünkü aile içerisinde yapılan konuşmalar ile herkesin farklı hizmet binaları istediğini belirtir. Bu nedenle de Erdinç Varlıbaş iş hayatı konusunda her zaman destekleyici çalışmalar içerisinde bulunur.

Benzer Haber  Hüseyin Özdilek Kimdir?

Varlıbaş Holding’in Hızlı Büyümesi Nasıl Sağlandı?

erdicvarlibas

1996 yılında kurulan Varyap Varlıbaş Holding, kısa sürede büyümeyi sağlamıştır. Bunun nedeni Varlıbaş’a sorulmuştur. Erdinç Varlıbaş ise bunun nedeni olarak babası Süleyman Varlıbaş’ı gösterir. Varlıbaş, babası Süleyman Varlıbaş’ı son derece ileri görüşlü olarak değerlendirilir. Bu nednele de babasının doğru hamleleri ile sürekli büyüyen bir holding oluşturulur.

Türkiye’yi kimi zaman etkileyen ekonomik krizlerden, Varlıbaş Holding son derece güçlü bir şekilde kurtulmuştur. Bunun en önemli nedeni ise doğru anda doğru hamlelerin sağlanmasıdır. Varlıbaş Holding hızlı gelişimi sayesinde de Erdinç Varlıbaş ön plana çıkan projelere imza atmıştır.

Yorum Yazın