Erdoğan Bayraktar Kimdir?

Erdoğan Bayraktar eski Çevre ve Şehircilik Bakanıdır. Bunun yanında asıl alanı mühendislik olması sebebi ile de farklı alanlara imzasını atmıştır.

Erdoğan Bayraktar ve Kariyer Hayatı  

Erdoğan Bayraktar 1949 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Anabilim Dalında Yüksek Lisans derecesi alarak alanında yükselmeyi başarmıştır. 1979- 1989 yılları arasında Özbay ve Gürpınar Konut Yapı Kooperatiflerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve ilerleyen yıllarda Başkanlık görevinde bulunmuştur. 1973-1994 yılları arasında özel sektördeki çalışmalarında 3900 birimlik konut, ofis ve sanayi dükkanlarının üretimini gerçekleştirmektedir. 1989 yılında siyasete girerek uzun dönemler boyunca siyasetle ilgilenerek farklı proje ve çalışmalar yürütmüştür. 1989-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir ve Eminönü Belediyelerinde Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır.

1995-1999 yılları arasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şirketi olan KİPTAŞ’da Genel Müdürlük görevi sırasında İstanbul’un 11 değişik bölgesinde 17.000 konuttan oluşan yerleşim birimleri gerçekleştirildi. Aynı yıllarda Toplu Konut Yapımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. 1999-2000 yılları arasında ABD’de 10 ay boyunca Yabancı Dil ve İnşaat Teknolojileri Eğitimi almıştır. Bükreş Üniversitesinde İnşaat Sözleşmeleri konusunda tezini hazırladı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde konut, işyeri, kooperatifçilik, gayrimenkul sistemleri hakkında eğitim ve seminerlere katıldı. 2000-2001 yıllarında Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar A.Ş.de on bir ay süre ile Genel Müdürlük yapmıştır. Erdoğan Bayraktar 2002 yılının aralık ayından itibaren TOKİ başkanlık görevinden Trabzon’dan milletvekili adayı olduktan sonra istifa etmiştir. Sonrasında Erdoğan Bayraktar Çevre ve Şehircilik bakanı olarak kariyerini devam ettirmiştir. Ancak belli bir süre sonra belli nedenlerden dolayı istifa etmiş ve kendi mesleğine geri dönmüştür.

Erdoğan Bayraktar ve Merak Edilenler

Erdoğan Bayraktar yukarıda da anlatıldığı gibi birçok iş alanında farklı deneyimler göstermiş saygın, değerli bir iş adamı olmaktadır. Her şeyin yanında kendini en iyi şekilde geliştirmiş olması kariyerindeki artışa neden olmuştur. Bilindiği gibi hiçbir iş emek sarf etmeden gerçekleştirilemez bu nedenle en basit bir işte bile mutlaka azim, kararlılık ve emek olması gerekmektedir. Erdoğan Bayraktar’ın şansı da tam olarak buradadır. Azimli, sabırlı ve kararlılığı ile birçok işte başarı sağlamayı başarmıştır. Ve her zaman her dalda önlerde olmayı en iyi şekilde hak etmiştir. Sadece Milletvekili olduğu dönemde değil ondan öncesinde de büyük emekleri bir arada yürüterek saygın bir iş adamı olmayı başarmıştır. Dediğimiz gibi her şeyden önce gerçekten istemesi onu bu konuma getirmeye yardım etmiştir. Milletvekilliğini bıraktıktan sonra da farklı projelerde yer almaya devam etmiştir. Bu da işine olan aşkını en iyi şekilde gösteren şeylerden bir tanesi olmuştur.

Benzer Haber  Hasan Rahvalı Kimdir?

Yorum Yazın