eren-talu

Eren Talu Kimdir?

1960 yılında doğmuş olan Eren Talu, iki çocuklu bir ailede büyümüştür. Kendisi, yaptığı projelerden dolayı merak edilmektedir.

Bilgileri

Ailenin en büyük çocuğudur. Kardeşi de kendisi gibi mimardır. Talu’nun okuduğu lise Galatasaray Lisesi’dir. Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. Aynı zamanda, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üyesidir. Bir süre kulübe yöneticilik yapmıştır.

Lakabı nedir? sorusu, hayatı hakkında sıkça sorulan sorular arasında. ‘‘Whites’’ mimarımızın lakabıdır. Yalın bir anlayışı benimsemiş olduğu mimari bakışından ötürü bu isim ile anıldığını söyleyebiliriz. Beyaz dışında lakapları arasında; siyah ve kırmızı da bulunur. Yapmış olduğu mimari çalışmalarından ötürü lakabının bu şekilde verilmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Eren Talu Mimarlık

eren-talu-mimarlık

Mimari alanda bıraktığı izler arasında, Eren Talu Mimarlık yer alıyor. Peki, Eren Talu mimarlık ne zaman kuruldu? Kuruluş tarihi 1987 olan şirket, Berna Bora ve Suha Durukan tarafından kurulmuştur. Berna Boran tarafından gerçekleşen ayrılık sonrasında ise diğer ortaklar ile şirket faaliyetlerine devam etmeye başlamıştır.

Şirket Faaliyetleri

Mimari

İç Mimari

Uygulama

Yukarıda verilen alanlarda şirketin hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Yapılan başarılı projeler ile adını duyurmuş olan Eren Talu, özgün bakış açısını birçok projesine yansıtmıştır. Fonksiyonel bakış açısının hakim olduğu mimari yapılar, sade şekilde tasarlanmıştır. Geleceğin mimarisinde izlerini sadelik üzerinden bıraktığını söyleyebiliriz.

Adam&Eve Projesi;

adam-eve

36 uluslararası ödül kazanmış olan projedir. 106.000 metrekarelik kapalı alan, 24 ayda hizmet açılarak proje tamamlanmıştır. Tasarım ve yapım aşamasının iç içe geçmiş olması, bu kadar kısa süre içinde tamamlanmış olmasının en önemli nedenidir. Yepyeni akımların göstergesi olarak bu proje gösterilebilir.

Hillside Su Otel

hillside-su-otel

Projeleri söz konusu olduğunda, akla ilk gelen, Hillside Su Otel projesi olacak. Dünya’da başlayan Design Hotel akımını bu proje ile Türkiye’de gündeme getiren kişi olduğunu söyleyebiliriz. Eren Talu tarafından gerçekleştirilmiş olan proje, Wallpaper – İngiltere Dergisi’nde yayınlanmıştır. Bunun dışında Interior Design Amerika Dergisi ve Architectural Digest – İtalya Dergisi’ne kapak olmuştur. Eren Talu, önümüzdeki günlerde kariyerindeki başarıları, almış olduğu ödüller ve yeni projeleri ile adından söz ettirecek gibi duruyor…

Benzer Haber  Hakan Gedikli kimdir?

Yorum Yazın