ermanilicak

Erman Ilıcak Kimdir?

1967 yılında Malatya’da doğmuş olan Erman ılıcak kimdir ve ne iş yapmaktadır? Merak edilen konulardan biridir. Hayatının ilk yıllarını babasının çalışma hayatı nedeniyle Malatya ve Ankara arasında geçirmiştir. Forbes dergisinin yayınladığı dünyanın en zengin iş adamaları listesinde 4,8 milyar serveti ile ikinci sıraya kadar çıkmış durumdadır. Bu hızlı ve önlenemez yükseliş sayesinde günümüzde kendi sektörünün en duayen ve en popüler simaları arasında yer almaktadır. Siyaset ile uğraşmaktan uzak duran Erman Ilıcak tüm enerjisini ve konsantrasyonunu işine vermiş durumdadır. Zaten başarısının ana sırrını bu oluşturmaktadır.

ermanılıcak

Erman Ilıcak Aile Hayatı

İki kız kardeşi vardır. Evin en büyük çocuğudur. Evli olan ve 3 çocuğu bulunan Erman Ilıcak bu anlamda aile hayatındaki huzurun iş hayatına etki ettiğini düşünün iş adamları arasında yer almaktadır.

Eğitim Hayatı

Lise eğitimini Ankara TED Koleji’nde almıştır. Üniversite eğitimini karar veremediği için rastgele yapmış olduğu tercihler doğrultusunda ODTÜ inşaat mühendisliğinde devam ettirmiştir. Okulu eğitimine devam ederken üçüncü sınıfta ENKA patronu olan Şarık Tara ile tanışmış ve stajını burada gerçekleştirme fırsatı yakalamıştır. Okul eğitimini tamamladıktan sonra en kanın merkezi olan İstanbul’daki bölümünde çalışmaya başlamıştır.

Yer Aldığı Projeler

1996 yılında ilk büyük işini gerçekleştirmiştir. 10 milyon dolarlık ihaleyi kazanmayı başarmıştır. Daha sonrasında yapmış olduğu çalışmalar sayesinde işler sırasıyla gelmeye devam etmiştir. Uluslararası alanda hizmet vermekte olan şirketlerin fabrikalarından alışveriş merkezlerine kadar çok sayıda farklı projede yer almıştır. Rönesans inşaat olarak hizmet vermekte olan firmanın kısa zamanda elde etmiş olduğu başarı özellikle Erman Ilıcak projeleri ile yola aynı şekilde devam etmesini sağlamaktadır.

Benzer Haber  Ömer Faruk Kavurmacı Kimdir?

Yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Rönesans Holding; Rusya, Türkiye, İsveç, İsviçre, Finlandiya, Almanya, Belarus, Kazakistan, Türkmenistan, Avusturya, Azerbaycan, Irak, Libya, Gabon, Nijerya, Suudi Arabistan ve Katar’da önemli ihaleler almaktadır. Yurt dışında ve ülkemizde üniversiteler ve havaalanları başta olmak üzere birçok projenin sorunuz ve kaliteli müteahhitlik hizmetlerini sunmaktadır.

ermanilicak

Erman Ilıcak Sosyal Sorumluluk Projeleri

Erman Ilıcak’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Rönesans Holding’in sosyal sorumluluk projeleri ise şu şekildedir; Rönesans Eğitim Vakfı(REV) arayıcılığı ile başarılı öğrencilere destek olunmaktadır,  6500 öğrenciye karşılıksız burs imkanı, Meslek Liseslerinin geliştirilmesi projeleri, Genç Kesif Programı Pusula ile 100 gence holding bünyesinde iş imkanı tanınması, Ted Rönesans koleji, Keriman Çetinkaya Anaokulu, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu, Amasya Üniversitesi Yüksel Akın Taşova Meslek Yüksek Okulu ve Ted Ayşe Ilıcak Kütüphanesi yapımı şeklindedir.

Erman Ilıcak Tamamlanan Projeler

Erman Ilıcak’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Rönesans Holding’in tamamladığı projeleri ise şu şekildedir; Şirket proje anlamında dünyanın lider şirketleri arasında yer almaktadır. Bu anlamda yaptığı projelerin büyük bir kısmı yurt dışında bulunmaktadır. Bu projelerin bazı ise; Galeria Minsk, Rönesans Premium Rusya, Kozzy Alışveriş be kültür merkezi, Rönesansbiz Mecidiyeköy Ofis, Rönesans Tower, Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Adana Optimum Alışveriş Merkezi, Rönesansbiz Küçükyalı Ofis, Samsun Piazza Alışveriş Merkezi, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş Merkezi, Şanlıurfa Piazza Alışveriş Merkezi, İstanbul Optimum Alışveriş Merkezi, İzmir Optimum Alışveriş Merkezi, Rusya Ford Fabrikası, Klin Bira Fabrikası Rusya ve ST. Petersburg Rusya Devlet Üniveriste bu projelerden sadece bir kaçı durumundadır.

Erman Ilıcak Devam Eden Projeler

Erman Ilıcak’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Rönesans Holding’in dem ettirdiği projeleri ise şu şekildedir; Libya Bab Trablus İş merkezi, Libya Havaalanı Terminal Binaları, Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, Trablus Stadyumu, Bodrum Yalıkavak Otel İnşaatı ve Fort Tower devam eden projelerden sadece birkaçıdır.

Benzer Haber  Necati Akyazıcı Kimdir?

 

 

Yorum Yazın