Ertan Keleş

Ertan Keleş Kimdir?

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı olan Ertan Keleş, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Keleş, lise öğrenimini İstanbul’da gördü. 1993 – 1998 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve 2018 yılında mezun oldu.

Ertan Keleş İş Hayatı Nasıl Başladı?

Ertan Keleş

İş hayatına Aset Telekomünikasyon İnşaat A.Ş.’de Şantiye Mühendisi olarak başladı. Burada, dünyanın en büyük çimento gruplarından Lafarge Grup’un İstanbul Ümraniye’de bulunan tesisini işleten firma adına çalıştı. Başlıca görevleri makine ekipmanları ve personelini temin edip tesisin işletilmesiydi.

Burada iş hayatına giriş yaptıktan sonra kısa dönem askerliğini tamamladı ve sonrasında DKY Telekomünikasyon ve İnşaat A.Ş. ‘de İnşaat Mühendisi olarak kariyerine devam etti.

DKY Telekomünikasyon, sektöründe taahhüt işi yapıp ihaleyle altyapı projeleri almaktaydı. Keleş’in firmadaki görevi ise firmanın Ankara’da sorumlu olduğu tüm altyapı projelerinden sorumlu olmaktı.

Burada mühendislik perspektifini ve sektörel birikimini geliştirdikten sonra Aset Dekar İş Ortaklığı’nda Proje Müdürü olarak iş hayatında yeni bir sayfa açtı. Bu grup şirketi de telekomünikasyon sektöründe taahhüt işleri yapmaktaydı. Bu seferki bölge ise İstanbul’un Avrupa Yakası’ydı.

Ertan Keleş’in Görev Aldığı Projeler

Ertan Keleş

2002 – 2004 Aset Dekar İş Ortaklığı Proje Müdürlüğü yapan Keleş, 2004 – 2005 yılları arasında ise Yalova Hazır Beton Ltd.Şti. Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Ertan Keleş 2005 yılında Yalova Hazır Beton Ltd.Şti. Genel Müdür Yardımcılığı görevinden ayrıldı.

Ertan Keleş bu görevinde, firmanın Avrupa Yakası’nda ihalesini alıp geliştirdiği tüm altyapı projelerinden sorumluydu. 2004 yılında ise orta düzey yöneticilikten üst düzey yöneticiliğe geçiş yaparak Yalova Hazır Beton Ltd. Şti. firmasında Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Buradaki başlıca görevleri; tesislerin kontrolünü sağlamak, Lafarge Grup ve Akçansa Grup’a ait olup işletme sorumluluğu alınan tesislerin makine ekipmanlarını ve personelini temin etmekti.

Benzer Haber  Ergün Turan

Sonrasında ise üst düzey yönetici rolünü Turkuaz Kablo Taah. İnşaat Tic. A.Ş.’ye taşıyarak burada da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

Telekomünikasyon ve tesis sorumluluğu konusundaki birikimiyle burada da ön plana çıktı. İhaleyle alınan tesislerin tamamlanmasının yanı sıra yurt dışına fiber optik ve bakır iletkenli haberleşme kablolarının ihraç edilmesinde de görev almıştır.

2005 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beltur AŞ yönetim ve Genel Müdürlüğü görevine ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak iş hayatının önemli basamaklarından birine adım attı. Bu süreçte European School of Economics’te e-MBA yaptı. Beltur A.Ş.’deki görevini 9 yıl boyunca sürdüren Keleş, özellikle de yönetimsel anlamda çok önemli kararların alınmasını sağladı.

ERP sisteminin kurulması ve yeniden yapılandırılması gibi çalışmaların öncülüğünü yaparken firmanın çok önemli bir büyüme yakalamasını sağlamıştır. Bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin görevlendirmeleriyle çeşitli global çalışmaların ve toplantıların içerisinde yer almıştır.

Ertan Keleş, Beltur AŞ yönetim kurulu üyesi genel müdürlüğü görevinden ayrıldıktan sonra Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevine başladı.

Ertan Keleş

Ertan Keleş, 2014 yılında ise Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı için Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yapan Ertan Keleş , görevini 4 yıl boyunca başarıyla sürdürdükten sonra 2018 itibariyle Emlak Konut’un Yönetim Kurulu Başkanı olurken Mehmet Özçelik ise Başkan Vekili oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Keleş, İngilizce bilmektedir.

Ayrıca sosyal çalışmalarıyla da ön plana çıkmaktadır. MMG Mimarlar ve Mühendisler Grubu Üyeliğinin yanı sıra 2006-2010 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yapılması, İ.B.B Spor Kulübü Üyeliği ve 2012-2013 yıllarında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunulması, İnşaat Mühendisleri Odası Üyeliği ve Fenerbahçe Spor Kulübü Üyeliği bu konuda verilebilecek örneklerdir.

Benzer Haber  Aziz Yeniay

Ertan Keleş;

Ertan Keleş 1976 yılında doğdu.

1993 – 1998 Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü okudu

1998 – 2000 Aset Telekomünikasyon İnşaat. A.Ş. Şantiye Mühendisliği yaptı.

2001 – 2002 Dky Telekomünikasyon İnşaat. A.Ş. Şantiye Mühendisliği yaptı.

2002 – 2004 Aset Dekar İş Ortaklığı Proje Müdürlüğü.

2004 – 2005 Yalova Hazır Beton Ltd.Şti. Genel Müdür Yardımcılığı

2002 – 2005 Turkuaz Kablo Taah. İnşaat. Tic.A.Ş, Genel Müdür Yardımcılığı

2005 – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beltur A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Genel Müdürlüğü

2018 – Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı

 

Yorum Yazın