Ferhat Keten Kimdir?

Bu yazımızda sizlere Keten İnşaatın yönetim kurulu başkanı olan Ferhat Keten kimdir biyografisi hakkında bilgi vereceğiz.

Erzurum’un Aşkale ilçesinde 1974 yılında doğan Ferhat Keten, lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesinde gerçekleştirdi. Okuduğu liseyi okuyanların ya mühendis ya da mimar olduğu bir mektepten kendisi de mimar olmaya karar verip, o hedef noktasında eğitimini devam ettirmiştir.

Üniversite eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık bölümünü okumak ile gerçekleştiren Ferhat Keten, yüksek lisansını ise İngiltere Nottingham Trend Üniversitesi olmak üzere, İrlanda Waterford Teknoloji Enstitüsü ile Almanya Karlsruhe FHTH de devam ettirmiştir. Eğitim hayatında birçok başarıya imza atarak kararlı adımlar ile mimarlık yolunda yürüyen Ferhat Keten, değişen kentsel dönüşüm konusunu işlediği çalışması ile başarısına başarı katmış ve bunun bir kazancı olarak burs kazandı.

Almanya ülkesinin sayılı büyük inşaat firmalarından olan Walter Group Dywidag şirketinde şantiye ve proje yönetimi görevinde bulunmuştur. Evli olan Ferhat Keten, 3 çocuk babası olmaktadır.

Köklü Geçmişe Sahip Bir Şirket, Keten İnşaat

1999 yılı itibariyle ikinci nesil mesabesinde Keten İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı görevinde yer almaktadır. İnşaat sektörüne 12 yaşında girmiştir.  1976 yılı itibariyle baba Ali Keten, kardeşi Veli Keten ile ortak olarak Keten İnşaatta beraber devam ettiler. Baba Keten, 2001 yılında oğlu Ferhat Keten ile yoluna devam etti. Kardeşi Veli Keten ile ortaklıktan ayrılmıştır. Aynı isim ile Keten İnşaat olarak faaliyetlerine baba ve oğul Keten devam etmişlerdir.

Amcaoğullarının faaliyetlerini sürdürdükleri bu iki şirket 1976 yılında iki kardeşin ortaklaşa başladığı sektörü 2001 yılında ortaklığı bitirip yollarına farklı pencerelerden devam etmeleri sebebiyle oluşmaktadır. Fikir ve hedefleri meydana getiriş noktasında ayrılıkların ortaya çıkması sonucu Veli Ketenin oğlu Selahattin Keten kardeşleri ile Keten İnşaat Limited Şirketini, Ali Ketenin oğlu Ferhat Keten ise abisi, ablası ve abisinin eşi ile beraber Keten İnşaat Anonim Şirketini kurdular.

Benzer Haber  Ali Dumankaya Kimdir?

İstanbul ilinin  Nişantaşı ilçesinin ara sokaklarının güzelliği içerisinde ilerlediğimiz zaman sokakların her iki yanında son dönemlerde yenilenen yapılar göreceğiz. 2000 yılının ilk aylarından itibaren Nişantaşı’nda bu değişimin arkasında Keten İnşaat vardı.

 

Yorum Yazın