feyzullah-yetgin

Feyzullah Yetgin

1970 İstanbul doğumlu olan Feyzullah Yetgin aslen Erzincanlıdır. Şu anda pek çok pozisyonu birlikte yürütmektedir. Çalık Gayrimenkul Gap İnşaat Genel Müdürü olarak görev yapan Yetgin aynı zamanda GYODER Yönetim Kurulu Başkanıdır. 3 kıtada gerçekleştirdiği projelerle ülkemizin tüm dünyada en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayan Feyzullah Yetgin bu anlamda birçok ödülünde sahibi olmuş durumdadır.

feyzullah-yetgin

Eğitim Hayatı

Dr. Feyzullah Yetgin İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümü mezunudur. Yine İstanbul Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi bölümünde “Türkiye’de Leasing ve İstihdam” konusunda yüksek lisans tezi yaparak lisansüstü çalışmasını tamamlamıştır.

Daha sonra Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık ve Enstitüsü’nde Bankacılık Anabilim Dalı’nda doktora yapmıştır. “Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarının Performans Değerlemesi ve Türkiye Uygulaması” konulu doktora tezini 2002 yılında bitirmiştir. Bu şekilde ‘doktor’ unvanına hak kazanmıştır. Aynı zamanda Pennsylvania Üniversitesi’nde akademik çalışmalarda da bulunmuştur.

2004 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde Finans ve Bankacılık Yüksek Lisans programında Mortgage ve Seküritizasyon derslerine 2010 yılına kadar devam etmiştir. Bu konuda yayınlanan makaleleri ile “Mortgage Sistemi: Türkiye” adlı bir teori uygulama kitabı mevcuttur.

Feyzullah Yetgin Meslek Hayatı

feyzullah-yetgin

Feyzullah Yetgin 1989 yılında meslek hayatına atılmıştır. İlk olarak Kale Kimya’da çalışmaya başlamıştır. Daha sonra ise Halk Finansal Kiralama A.Ş. Bütçe ve Planlama yetkilisi olarak görev almıştır. Daha sonra Demir Finansal Kiralama A.Ş. Mali İşler Yönetmeni olarak ve Kent Finansal Kiralama A.Ş. Mali Kontrol Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Yetgin 2000-2003 yıllarında gayrimenkul sektörüne ilk adımı atmıştır. Finans Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Muhasebe ve idari İşler Müdürü olarak gayrimenkul alanındaki ilk görevine başlamıştır. 2003 yılında ise T.C. Başbakanlık TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş.’de genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. Bu görevine 18 Kasım 2009 tarihine kadar devam etmiştir.

Benzer Haber  Nail Olpak Kimdir?

Feyzullah Yetgin 2010 yılından itibaren Çalık Gayrimenkul Ticaret A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Deneği (GYODER) yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmüştür. 2010 yılında ise GYODER başkanı seçilmiştir.

Feyzullah Yetgin’in genel müdürlük görevini üstlendiği Gap İnşaat günümüzde başta ülkemizde olmak üzere Türkmenistan, Irak, Dubai, Katar, Libya, Kazakistan, Rusya, Ukrayna ve Suudi Arabistan’da ciddi yatırımları bulunmaktadır. Özellikle sağladığı kalite ve güvenle bu ülkelerde odlukça popüler olan firma bu anlamda hükümetlerinde oldukça güvenini kazanmış durumdadır. Bu sayede hükümet binalarına ilişkin birçok projeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmişlerdir.

GYODER Olağan Genel Kurul toplantısında 2013-2017 yılları arasında başkanlık görevini ifa eden Aziz Torun’un yerine Dr. Feyzullah Yetgin seçilmiştir. Yetgin halen bu görevini devam ettirmektedir.

Yapımı Tamamlanmış Projeler

Feyzullah Yetgin’in genel müdürlük görevini üstlendiği Gap İnşaat’ın tamamladığı projeler ise şu şekildedir; Epidemiyoloji hastanesi, Türkmenistan Enerji Bakanlığı Binası, Sudan Telekomünikasyon Binası, Metropol İstanbul, Türkmenistan Sağlık Bakanlığı Binası, Şehrizar Konutları, Türkiye Cumhuriyeti Abu Dabi Elçilik Binası, Aşkabat Enerji Santrali gibi dünya genelinde birçok büyük ve köklü projeyi tamamlamışlardır. Bu anlamda Feyzullah Yetgin dünya çapında bir firma olma amacı ile projelerinin büyük bölümünü başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere yurt dışından yapmaktadır.

feyzullah-yetgin

Devam Eden Projeler

Feyzullah Yetgin’in genel müdürlük görevini üstlendiği Gap İnşaat’ın devam ettiği projeler ise şu şekildedir; Tarlabaşı Kentsel Dönüşüm Projesi firmanın en çok önem verdiği ve büyük bir emek sarf ettiği projelerden biri ve şuan itibari ile en önemlisi durumundadır. 2018 yılında bitirilmesi planlanan proje  ‘’en iyi kentsel yenileme projesi’’ seçilmiş durumdadır.

Yorum Yazın