Fikret İnan

Fikret İnan

Fi Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Fikret inan hakkında önemli bilgilere yazımız sayesinde erişebilirsiniz. İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren bu firmanın yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan İnan, gençlik yıllarından bu yana ticaret hayatının içerisinde yer almaktadır.  Özellikle yenilikçi ve dünya standardı projeleri ile günümüzün yapı sektörünün gelişmesinde oldukça pay sahibi olmuş bir yöneticidir.

fikretinan

Hayatı

Fikret İnan 14 Mart 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini de İstanbul’da tamamlamıştır. Bu kapsamda Faik Reşit Unat İlköğretim Okulu ile Göztepe Ortaokulunu sırasıyla bitirmiştir. Ardından aile şirketinin başına geçen İnan burada inşaat malzemeleri satışı ile işe başlamıştır. Kısa süre içerisinde hızla ilerleme kaydeden İnan ve şirketi büyük projelere de hizmet etmeye başlamıştır.

Daha sonra ise 2007 yılında Fi Yapı İnşaat A.Ş.’ni kurmuştur. Bu şirket ile kısa süre içerisinde büyük başarılara imza atan İnan dev projelerde yer almıştır. Ancak 2011 yılında iflasın eşiğine geldiğini de ifade etmek gerekir. İflasın ertelenmesini isteyen şirket daha sonra zor durumdan kendisini kurtarmıştır.

Ancak bu sefer de 15 Temmuz darbe girişimi yaşanmış ve Fikret İnan gözaltına alınmıştır. Bu süreç de firma için son derece sarsıntılı bir zaman dilimine dönüşmüştür. Ardından TMSF’ye devredilme ve projelerin devam ettirilmesi süreçleri devreye girmiştir. Hali hazırda projelerine devam edildiğini de ifade edebiliriz.

Fikret İnan Projeleri

Fi Yapı bugüne kadar pek çok projeye imza attı. Bu projelerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz: Fi Yaka Sancaktepe, Fi Yaka, Esenşehir, Fi Yaka Tuz 1, 2 ve 3, Fi Yaka Gebze, Fi Tower, Fiside, Filife, Fi Yaka Sakarya ve Kırklareli.

Benzer Haber  Halit Narin Kimdir?

Fi Yapı bu projelerin yanı sıra halen daha devam eden projelere de sahiptir. Ancak darbe girişimi sonrası bu projeler bir miktar sekteye uğramıştır fakat TMSF’nin müdahil olması ile birlikte sorun giderilmiştir.

Fi Yapı bugüne kadar toplamda 6 bin civarında konut inşaatı yapmıştır. Fi Yapı’nın en temel amaçlarından birisi de markalı konut üretmektir. Ancak bu konutları olabildiğince uygun fiyatlar ile sahiplerine teslim etmek temel hedeflerden birisidir.

fikretinan

Aldığı Ödüller

Fikret İnan iş hayatı sırasında birçok kimseden üst düzeyde ödül almıştır. Bu kapsamda İnan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül tarafından Beyaz Ay Derneği Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü, Gentleman İnnovative Proje Ödülü ve MEB Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü almıştır. Fi Yapı tarafından üretilen konutlar halen daha büyük bir ilgi görmeye devam etmektedir.

Fi Yapı Devam Eden Projeleri

Fikret İnan tarafından yönetim kurulu başkanlığı yapılan Fi Yapı’nın devam eden projesi ise Fi Sise Bahçeşehir projesidir. Bahçeşehir Mobilya Çarşısı yanında Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Fi-Side Projesi 3.100 dairesi,  20.000 m2 AVM’si ve yeşil alanı ile bölgenin en dikkat çekici ve bölgede en fazla değeri kazandıracak proje konumundadır. Projede farklı metrekare alan çeşitlerine sahip 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer almaktadır. Proje tamamlandığında Fi-Club ile son derece zengin sosyal imkânlara sahip bir proje durumuna gelecektir. Ana arter üzerinde olması ve TEM bağlantı yoluna çok yakın olma özelliği ile Fi-Side sakinlerine çok kolay ve hızlı ulaşım imkânına sahip olmasını sağlayacaktır.

Fi Island Projesi

Fikretinan

Fikret İnan tarafından yönetim kurulu başkanlığı yapılan Fi Yapı’nın Türkiye genelindeki eşsiz be benzersiz projesi ile  İzmir’in Dikili ilçesinde karaya 880 metre mesafedeki FT-ISLAND, Türkiye’nin imarlığı tek ada olma özelliğini bulunacaktır. Yüz ölçümü 360.000 m2 olan adada, doğanın güzle yapısı korunarak toplamda 2500 yatak kapasiteli otel ve çeşitli komplekslerle oldukça mükemmel bir tatil deneyimi yaşanacaktır.

Benzer Haber  Kerem Alkin Kimdir?

Yorum Yazın