Galip Ensarioğlu Kimdir?

Başarılı iş adamı olan Galip Ensarioğlu aynı zamanda siyaset ile de iç içe olan biridir. İş adamları çoğu zaman başka alanlarla da kendilerini gösterirler. Kimi zaman spor camiası içerisinde kimi zaman da sosyal sorumluluk projeleri içerisinde ünlü iş adamlarını görmek mümkündür. Galip Ensarioğlu da siyaset bünyesinde karşımıza çıkar. 24. Dönem AK Parti milletvekili olan Galip Ensarioğlu, 26. Dönemde de tekrar meclisteki yerini almıştır.

Galip Ensarioğlu, ailesindeki köklü yapısı ile her zaman siyaset ile iç içe olduğunu belirtir. Hem iş dünyasına hem de siyaset dünyasına ilgi duyan Galip Ensarioğlu, her iki alanda da başarıyı sağlamıştır.

Ä°lgili resim

Galip Ensarioğlu Hakkında Bilgi

Galip Ensarioğlu, Diyarbakır doğumludur. 1966 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin siyaset ile iç içe olması onu da küçük yaşta siyasetten haberdar bir hale getirmiştir. Çünkü Galip Ensarioğlu’nun amcaları eski bakan ve eski milletvekilidir. Eski milletvekili Abdullatif Ensarioğlu ve eski bakan M. Salim Ensarioğlu Galip Ensarioğlu’nu da etkilemiştir. Galip Ensarioğlu iş hayatı şekillenmesinde de bu etki kendisini gösterir.

Galip Ensarioğlu, eğitimini pek çok farklı noktada sürdürmüştür. İlk ve ortaokula Diyarbakır’da gitmiştir. Eğitiminin temel adımını memleketinde tamamladıktan sonra da Yalova’ya taşınmıştır. Lise eğitimini Yalova’da tamamladıktan sonra ise üniversite eğitimi için tekrar Diyarbakır’ı tercih etmiştir. Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Ön Lisans olarak tamamladığı bölümü daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme lisansına tamamlamıştır.

Galip Ensarioğlu İş Hayatı

Ä°lgili resim

İşletmeciliği ve müteahhitlik işleri ile iş hayatına hızlı bir giriş yaptı. İş hayatı ile siyasi fikirlerini yürütmeyi aynı anda gerçekleştirdi. 1993 yılında Doğru Yol Partisi yapılanmasının içerisine girdi. Diyarbakır İl Başkanı olarak 2009 yılına kadar bu parti bünyesinde görev aldı. Aynı zamanda iş hayatında da bir ilerleme yakaladı. Galip Ensarioğlu projeleri ile iş hayatında adından ses getirmeye başladı. Özel hastane işletmeciliği ve benzin işletmeciliği gibi işler ile iş dünyasının tanınan isimleri arasında da yerini aldı. Ayrıca gıda toptancılığı işinde de ticari anlamda büyük başarılar yakaladı.

Benzer Haber  Cenk Hayırlıoğlu Kimdir?

Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği, Diyarbakır Sanayici ve İş Adamları Derneği gibi pek çok dernekte aktif olarak başkanlık görevinde bulundur. Evli ve 4 çocuk babası olan Galip Ensarioğlu, AK Parti milletvekili olarak parlamentoda da görev aldı. Siyasi kimliği bünyesinde de pek çok başarılı işe imza atmıştır. İş kimliği dışında siyasi alanda da başarıyı yakalayan Galip Ensarioğlu, ailesindeki siyasetçi sayısını arttırmıştır.

Galip Ensarioğlu Çalışmaları

İş adamları derneği bünyesindeki görevlerinde başarılı şekilde adından söz ettirmeyi başardı. Daha sonra Galip Ensarioğlu çalışmaları siyasi kanatta ağırlık kazanmaya başladı. İlk kez 24. Dönem milletvekili olarak girdiği parlamentoda 26. Dönem AK Parti milletvekili olarak görevlerine devam eder.

Yorum Yazın