Güven Kuzu Kimdir?

Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri olan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Güven Kuzu’dur. Güven Kuzu Siirt’te dünyaya gelmiştir. 1966 doğumlu olan Güven Kuzu çocukluğundan beri işleri ile iç içedir. Babası Abdülkerim Kuzu, Kuzu Yapı’nın kurucusudur. İnşaat sektöründe dev isim haline gelen bu şirket kısa sürede büyüme göstermiştir.

Güven Kuzu da Kuzu ailesinin diğer üyeleri ile birlikte çocukluğundan beri şantiye işleri ile birlikte büyümüştür. Bu sayede de işi en doğru şekilde öğrenmeyi başarmıştır. Çocukluğundan beri müteahhitlik ile iç içe olan Güven Kuzu ilk kez 1989 yılında bu işe giriş yapmıştır. Abisi ve erkek kardeşi ile birlikte Kuzu Yapı bünyesinde pek çok başarılı işe imza atmayı başarmıştır.

Güven Kuzu İş Hayatı

güven kuzu ile ilgili görsel sonucu

Siirt doğumlu bu iş adamı kısa süre sonra İstanbul’a gelerek işin fırınında pişmeye başlamıştır. Sürekli Siirt İstanbul bağlantısı bulunan Güven Kuzu aynı zamanda Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir. Projelerini Siirt bünyesinde de gerçekleştiren genç iş adamı sürekli yenilikçi fikirleri ile şirketlerin büyümesinde de aktif bir rol oynar.

Güven Kuzu iş hayatında sağlam adımlar ile büyüme gösterir. Öncelikle babasının kurduğu Güven Yapı bünyesinde ağabeyi ve kardeşleriyle birlikte yer alır. Şirketi geliştirici projelere imza atar. Ancak Güven Kuzu iş hayatı farklı şirketler ile birlikte de yürür. Kuzu Yapı dışında Güven Kuzu’nun ortak olduğu 3 ayrı şirket daha barınız. Bu sayede de farklı alanlarda da istediği büyümeyi yakalamayı amaçlar.

Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Siirt Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini üç sefer üst üste kazanmıştır. İlk kez 1999 yılında göreve gelen Güven Kuzu aktif olarak başarılı bir şekilde görevini devam ettirir. Hızlı bir şekilde yükseldiği iş dünyasında a her geçen gün kendini yenileyen projeleri ile büyük karlar elde ederek adından söz ettirir. Köklü şirket geleneğini en iyi şekilde ilerleten Kuzu Yapı bünyesindeki Güven Kuzu, babasından aldığı bayrağı en iyi şekilde ilerilere taşımaya çalışır.

Benzer Haber  Kadem Ekşi Kimdir?

Güven Kuzu Projeleri

kumru ankara projesi ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın üç kıtasında aktif olarak projelerini sergileyen Güven Kuzu, piyasaların daha da olumlu yöne doğru gitmesi için kredi faizlerinin ve KDV oranının düşürülmesi gerektiğini belirtti. Ancak bu sayede Güven Kuzu projeleri ve diğer şirketlerin istediklerinden daha fazla kişiye ulaşmanın söz konusu olduğunu belirtti. Ankara’nın en gözde projesi olan Kumru Ankara’yı hayata geçirirken duyduğu heyecanı belirtti.

Yorum Yazın