Halit Narin Kimdir?

1930 yılında İstanbul’da doğmuş olan Halit Narin Martı Otelleri ve Martı GYO gibi büyük firmaları da içerisinde barındıran Martı Grubun Onursal Başkanı olarak uzun yıllarca verdiği hizmetlerle adından söz ettirmeyi başarmıştır.

halit narin ile ilgili görsel sonucu

Halit Narin’in Kariyeri

İngiltere’de Bolton Collage of Technology’de Tekstil Mühendisliği öğrenimini tamamlayan Halit Narin, İstanbul Erkek Lisesi mezunudur. 1948 yılında ticaret hayatına atılan Narin, 1951 yılında babası Nurullah Narin ile birlikte İstanbul Bakırköy’de Narin Tekstil İşletmeleri A.Ş’yi kurmuştur. Yapmış olduğu başarılı işler neticesinde seçildiği Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nda 2013 yılında görevini devredene kadar 41 yıl boyunca başkanlık görevini yapmıştır. Büyük bir ticari zeka olan Halit Narin’e girdiği bütün işlerden başarıyla çıkmasını bilmesi nedeniyle büyük saygı duyulmuştur. Aynı zamanda 1989 yılında görevden ayrılana kadar TİSK Başkanlığı yapan Narin, 2001 yılında TİSK Onursal Başkanı seçildi. 1974 yılında Marmaris’te 100 ortaklı Martı Otel’in tüm hisselerini satın alan Narin, büyük bir şirketin de kurulması için ilk yapı taşlarını atmış oldu. Marmaris’te yaptırdığı 250 öğrencilik Halit Narin Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ile de eğitime büyük katkılar vermiştir.

Ä°lgili resim

Martı GYO

Ä°lgili resim

Merkezi İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bu güne kadar turizm ve inşaat sektörüne büyük hizmetler yapmıştır. Halka açılan ilk turizm firması olan Martı, 1989 yılında hisselerini halka açmıştır. Martı Giova, Martı Sarıgerme, Martı Myra, Martı Marina, Narin Park Konut Projesi gibi büyük turizm ve inşaat sektörüne damga vurmuş işlerle diğer şirketlere örnek olabilmiştir. Turizm sektöründeki başarısını inşaat sektöründe de konut inşaatı yaparak yakalamayı başaran Martı GYO, özellikle Narin Park Konutları projesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İstanbul Çerezköy’de yapılan Narin Park Konutları ev sahibi olmak isteyenlere mükemmel avantajlar sunuyor. 7 bin konuttan meydana gelen projede insanların tüm ihtiyaçları düşünülmüş durumda. İçerisinde AVM ve hatta okulun da bulunduğu proje ile büyük bir komplekste yaşama şansı sunulmuştur.

Benzer Haber  Alpay Çepni Kimdir?

Turizm sektörünün Türkiye’de bu kadar gelişmesinin en önemli yapı taşlarından birisi olan Martı GYO, çevreye duyarlı, yüksek yaşam şartlarına sahip tatil mekanı geliştirmeye adadığı 40 yıllık tecrübesi ile sektörde örnek olmaya devam etmektedir. İnsanların tatildeyken ihtiyaçlarına göre her şeyi bulabilecekleri bir ortam hazırlamak isteyen firma tatil köyü kavramının Türkiye’deki en önemli geliştiricilerindendir. Misafirlerin bütün ihtiyaçlarını bir kompleks içerisinde bulabileceği ve aynı zamanda tatil yapıp güzel zaman geçirecekleri yerlei Türkiye’nin güney kıyılarında insanların hizmetine sunarak diğer turizm sektöründe hizmet veren firmalara ön ayak olmuştur.

Genel olarak Türkiye’nin güney kısımlarına yaptığı turizm yatırımları ile bilinen Martı grubu İstanbul’da da Taksim Talimhane’de yaptığı lüks otel ile yatırım yapmış oldu. 270 odalı olarak yapılan Martı İstanbul Hotel İstanbul’da konaklamak isteyen misafirlerini bekliyor.

Yorum Yazın