hamit-demir

Hamit Demir Kimdir?

1956 yılında Hamit Demir Sivas’ın Gürün ilçesinde dünyaya gelmiştir. Günümüzde Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

hamit-demir

Eğitim Hayatı

İlk ve orta öğretimini Gürün ilçesinde bulunan okulda almıştır. Daha sonrasında İstanbul Bahçelievler lisesinden mezun olmuştur.  Okul hayatını yarıda kesmesine rağmen iş hayatındaki başarısı ve azmi ile aradaki farkı çok hızlı bir şekilde kapatmıştır. Ve Genlik yıllarındaki deneyimini teknolojik bir vizyon ile birleştirerek konut sektöründe odlukça başarılı projeler sunmuştur.

Aile Yaşantısı

Hamit Demir evli ve aynı zamanda 3 çocuk babasıdır. İş hayatında göstermiş olduğu başarısının yanı sıra mutlu bir aile yaşantısı bulunmaktadır.

İş Hayatı

1984 yılında kendi şahıs firmasını kurmuştur. Daha sonrasında 1994 yılında Demir İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti’yi kurmuştur. Çalışma alanında göstermiş olduğu başarılar sayesinde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce ödül almaya hak kazanmıştır. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan Hamit Demir’in İstanbul Beylikdüzü’nde çok sayıda farklı projesi yer almaktadır. Bu projeler Demir Romance, Ayışığı Vadi Evleri ve Ayışığı Halting Place olarak bilinmektedir.

hamit-demir

Demir İnşaat Sponsorlukları

Hamit Demir’in yönetim kurulu başkanlığı döneminde Demir İnşaat tarafından gerçekleştirilen bazı sponsorluk faaliyetleri bulunmaktadır. Hamit Demir her zaman Türk sporuna gönül veren ve büyük katkılar sağlayan bir isimdir. Bu katkısını ve ilgisini hem futbol hem de basketbol alanında yaptığı sponsorluklara pekiştirmiş durumdadır. Türkiye’nin en köklü futbol kulüplerinden Sivas spora isim ve forma sponsoru olmuştur. Günümüzde Sivas Spor süper ligde Demir İnşaat Sivas Spor olarak mücadele etmektedir.

Futbolda ki sponsorluk faaliyetlerini basketbolda da devam ettirmektedir. Türkiye birinci basketbol ligi takımlarından olan Büyükçekmece basketbol Kulübüne forma ve isim sponsoru da olmuştur. Basketbol liginde Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol kulübü olarak faaliyetlerine devam eden kulüp ülkemizi Avrupa kupalarında ülkemizi gururla temsil etmiştir.

Benzer Haber  Ramadan Kumova Kimdir?

Yer Aldığı Projeler

Bakırköy, Bahçelievler, Florya ve Küçükçekmece’de çok sayıda farklı konut ve işyeri projeleri yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Okyanus Koleji firmanın yapmış olduğu projeler arasında yer almaktadır. 15.000 metrekarelik alanda kurulmuş olan Okyanus Koleji Türkiye’nin en büyük kapsama sahip olan koleji olarak bilinmektedir. İstanbul Beylikdüzü’nde yer almaktadır. 1250 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir.

84 dairesiyle Nar Çiçeği Sitesi Beylikdüzü İstanbul da yer almış olan projelerden biridir.

138 daireye sahip olan Günışığı Sitesi Beylikdüzü’nde yer alan bir diğer projedir.

346 daireye sahip olan Ayışığı Halting Palace yapılan geniş çaplı projelerden biridir.

Hala devam etmekte olan projesi 80 bin metre karelik inşaat alanına sahip olan Ayışığı Vadi Evleri 489 konuta sahip olacak şekilde sürdürmektedir.

Demir inşaat tarafından yeni gerçekleştirilecek olan proje ise 7 bloktan oluşmakta olan içerisinde 776 Rezidans konut, 28 villası, 60 ticari birimi ve 170.000 metrekarelik alana kurulacak olan Demir Romance yer alıyor. İstanbul’da özellikle yer almakta olan çok sayıda farklı projenin arkasında yer alan Demir İnşaat, Hamit Demir tarafından yürütülen çalışmalar ile büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Özellikle yeni geliştirilen projelerle büyük ivma yakalayan şirket bu anlamda en hızlı büyüyen şirketler arasında yer almaktadır.

demirromance

Hamit Demir Tamamladığı Projeler

Hamit Demir’in yönetim kurulu başkanlığı döneminde Demir İnşaat tarafından tamamlanan tüm projeler ise şu şekildedir; Ayşığı Vadi Evleri Projesi, Ayışığı Halting Place, Narçiçeği Sitesi, Günışığı Sitesi ve Okyanus Kolejidir. Tüm bu tamamlanan yapıların ortak özelliği kalitesi ve konforunun çağın çok ilerisinde bir anlayışla yapılmasıdır.

 

Yorum Yazın