Hüseyin Başaran Kimdir?

1958 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Hüseyin Başaran birçok farklı sektörde faaliyet gösteren, Başaran Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanıdır. Bir dönem Karadeniz ekibi Trabzonspor’da yöneticilikte yapan Hüseyin Başaran, Beril Başaran ile evli ve bu evlilikten 2 çocuk sahibidir.

İlk kez 1930 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Günümüzde farklı alanlarda yatırımlarına devam etmektedir. Hüseyin Başaran, Başaran Holding’in üçüncü kuşak yöneticisidir. İnşaat, gıda, turizm, finans, enerji sektörleri başta olmak üzere farklı alanlarda yatırım yapmaya devam ediyor.

Özellikle, fındık ihracatı ve turizm sektöründe yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Hüseyin Başaran, Türkiye’nin önde gelen entegre fındık işleme tesislerinin sahibidir.

Farklı sektörlerde başarılı projeleri hayata geçirerek büyüyen ve 25 yıldan bu yana birçok yatırıma imza atan Başaran Yatırım Holding, şu an üçüncü kuşak temsilcisi olan Hüseyin Başaran tarafından yönetilmektedir. İlk olarak fındık ticareti ile faaliyetine başlayan Başaran Entegre, kısa sürede Türkiye’nin önde gelen entegre fındık işleme tesisine sahip olmuştur.

Başaran Holding Yatırımları

Günümüzde gıda sektörünün yanı sıra Yatçılık, Finans, İnşaat, Turizm, Havacılık, Çimento ve Enerji olmak üzere farklı sektörlere de yatırımlarına devam eden Başaran Holding, Hüseyin Başaran’ın Başkanlığında; Ramada Resort Bodrum ve Ramada Plaza Trabzon ile turizm yatırımları gerçekleştirmiştir.

2013 senesinde Başaran Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olan kızı Mina Başaran’ı 11 Mart 2018 tarihinde şirketine bağlı olan C-TRB Challenger 604 adlı özel uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Başaran Gayrimenkul Yatırım Projeleri

Başaran Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat San. Tic. A.Ş., Türkiye’de ve yurt dışında stratejik yatırımlar yapmak ve projeler geliştirmek amacıyla kurulmuştur.Şirketin ana büyüme politikası ilgili ülke ve bölgelerde referans projeler üretmektir.

Turizm tarafında sahibi olduğu Ramada Plaza Trabzon oteli Başaran Gayrimenkul tarafından inşa edilmiştir. 41 bin m2 alanda hizmet veren tesis 40 milyon Euro’luk yatırımı ile Trabzon’un uluslararası oteli olmuştur.  Karadeniz bölgesinin en büyük yatak kapasitesine sahip tek beş yıldızlı turizm ve kongre oteli olma özelliği taşımaktadır.

Benzer Haber  Sami Pekdemir Kimdir?

Başaran Gayrimenkul üstlendiği projeler ile yatırım yaptığı bölgelere katma değer sağlamayı misyon edinmiştir. Kentsel dönüşüm kapsamında yerli ve yabancı mimari ofislerle işbirliği içindedir. İstanbul’un ihtiyacı olan kullanışlı, nitelikli ve yatırımcısına değer yaratan konut ve ticari ofisler üretmek şirketin bu alandaki temel hedefidir.

Kadıköy Fikirtepe’de hayata geçirilecek Mina Towers ve Mina Home & Office projeleri, şehir içi ve şehirlerarası ulaşımın önemli noktası olan köprülere ve her iki havaalanına da kolayca ulaşılabilecek bir konumda yer almaktadır.

 

Yorum Yazın