Hüseyin Özdilek Kimdir?

Hüseyin Özdilek Kimdir? Hüseyin Özdilek, Türkiye’de sekiz farklı yerde bulunan Özdilek AVM’nin sahibidir. Bunun yanında Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Ä°lgili resim

Hüseyin Özdilek Hakkında Merak Edilenler

Hüseyin Özdilek 1950 yılında Tokat’ın Erbaa ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1957 yılında Tokat’ta bulunan Mithatpaşa İlkokuluna kaydoldu. Aynı zamanda hafta sonları çakmaktaşı satarak ailesinin bütçesine az da olsa katkı sağlamaya çalışmıştır. 1965 yılında belli sebeplerden dolayı Bursa’ya taşınmak zorunda kaldı ve lise eğitimini orada devam ettirdi. Aynı zamanda akşamları dayısını havlu mağazasında çalışarak iş hayatına ilk atılımlarını sağlamıştır.

1967 yılında Tokat’taki baba evini satarak 14.000 TL elde ettiği kazanç ile ilk havlu mağazasını açmıştır. 1969 yılında, Eskişehir Ticari İlimler Akademisinde başladığı yükseköğrenimine 1971 yılında Bursa Ticari İlimler Akademisinde devam etmiştir. 1980 yılında ise Uludağ Üniversitesinden mezun olmuştur. Aynı yıl Manisa’da askerlik görevini tamamlamıştır.

Hüseyin Özdilek’in İş Hayatı Nasıl Başlamıştır?

Hüseyin Özdilek ile ilgili görsel sonucu

1971 yılında 70.000 TL sermaye ile Bursa’da iki adet havlu dokuma tezgahı ve bir adet devere kiralayarak havlu ve bornoz üretimi başlamıştır. 1983 yılında Bursa Yalova yolu üzerinde bir satış mağazası açarak parekende sektörüne giriş yapmıştır. Küçük bir maliyet ile işe başlayan Hüseyin Özdilek bugünlerde Bursa Yalova yolu, Bursa Geçit, İzmir, Kocaeli, Afyonkarahisar, Antalya ve Eskişehir olmak üzere 8 Alışveriş Merkezi, dört hipermarket ve Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan ev tekstil mağazaları ile hizmet vermeye devam etmektedir. Havlu ve parakende sektöründe öncü isimlerde olan Hüseyin Özdilek 2006 yılında Bursa-İnegöl’de nevresim takımı ve çarşaf üretimi yapan ev tekstili fabrikasını üretime geçirmiştir. Başta Almanya olmak üzere İngiltere ve Rusya gibi çeşitli ülkelere de satışlarını gerçekleştirmektedir. 2003 yılında İzmir Balçova da açılan 5 yıldızlı bir otel ile Özdilek kalitesini turizm sektörüne taşımıştır.

Benzer Haber  Lütfi Kırdar Kimdir?

Hüseyin Özdilek’in Yer Aldığı Projeler Nelerdir?

Hüseyin Özdilek gelişmiş başarıları ile farklı farklı projelerde de yerini almıştır. Genelde sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı tercih eden Hüseyin Özdilek tanınmış kişiliği ile birçok okula adını vererek yapımında çok büyük roller oynamıştır. İlk projesi kendi doğup büyüdüğü memlekette gerçekleştirilmiştir.

1996 yılında Tokat Erbaa’da Hüseyin Özdilek Ortaokulu yapımında büyük emekleri geçmiştir. 1997 yılına gelindiğinde ise Bursa Naz Özdilek İlköğretim okulunun yapımında büyük katkılarından dolayı çok fazla ilgiye maruz kalmıştır. Aynı yılda Afyona açtığı bir turizm lisesi ile tekrar ilgi odağı olmaktan kurtulamamıştır. Bunun gibi daha dört okulun daha yapımında emek sarf ederek toplamda altı tane okulun yapılmasına katkıda bulunmuştur. 1999 yılında tabii ki de projelerine devam etmiştir.

Hüseyin Özdilek Ortaokulu ile ilgili görsel sonucu

İzmir Balçova’da bir polis merkezinin yapımında büyük rol oynamıştır. Aynı yılda Tokat Devlet Hastanesinde bir yoğun bakım ünitesinin yapılmasına da destek olmuştur. 2007 yılında ise Bursa’da bir sağlık ocağının yapımında çok fazla emeği geçmiştir. Ve yapımı tamamlandıktan sonra devlete teslim etmiştir.

Yorum Yazın