Hüsnü Özyeğin Kimdir?

En önemli yatırım insana yapılması gerektiğini belirten Hüsnü Özyeğin başarılı iş adamı kimliğinin yanında oldukça hayırsever bir kişidir. İş yaşamındaki başarıları ile adından sıkça söz ettirir. Ayrıca yaptığı yardımlarla da insanların takdirini toplamayı bilmiştir. Genç yaşından beri içinde olduğu iş dünyasına farklı bir renk kazandırması ile de gözleri doldurur. İş dünyasında insanların genellikle para odaklı çalıştığını bahseder. Hüsnü Özyeğin’e göre gerçek mutluluk ne kadar iş yaptığın ile alakalı değildir. Yaptığın işleri ne ölçüde doğru şekilde gerçekleştirdiğin mutluluğa ulaştırır. Bu nedenle de Hüsnü Özyeğin sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak çalışarak pek çok ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmayı amaçlar.

Hüsnü Özyeğin Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Hüznü Özyeğin İzmir doğumludur. 1945 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kendisi ve ailesi için her zaman önemli olan eğitim olmuştur. Bu nedenle de Hüsnü Özyeğin her zaman en doğru ve en iyi eğitimleri almayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda da eğitim hayatına Türkiye ve Avrupa’da devam etmiştir. 1963 yılında Robert Akademi’den mezun olarak kendi kariyeri için önemli bir adım atmayı başarmıştır. Her zaman inşaat alanının ilgisini çektiğinden bahseden Hüsnü Özyeğin, eğitiminin geri kalan kısmında da bu alanda yükselmeyi hedeflemiştir. 1967 yılında Oregon State University bünyesinden mezun olmuştur. İnşaat Mühendisliği bölümünü tamamlayan Hüsnü Özyeğin hedeflediği bölümden mezun olmanın mutluluğunu yaşar. Eğitim hayatını en ileri seviyeye taşımak için de Master diplomasını Harvard’dan alır. Harvard Master mezunu ikinci Türk olmayı da bu sayede başarmış olur.

Hüsnü Özyeğin İş Hayatı

Hüsnü Özyeğin Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Eğitim hayatını başarılı bir şekilde ilerletip tamamladıktan sonra tekrar ülkeye dönüş yapar. 1974 yılında başladığı Pamukbank bünyesindeki iş hayatını 1984 yılına kadar sürdürür. Bu süre zarfında da pek çok farklı pozisyonlarda görev alarak kendisini gösterme olanağı bulunur. 1984 yılında Pamukbank’tan ayrılarak yoluna Yapı Kredi Bankası ile devam eder. Hüsnü Özyeğin iş hayatı içerisinde tüm bu adımların önemi ve yeri oldukça büyüktür. 1987 yılına kadar Yapı Kredi Bankası pozisyonlarına devam eder.

Benzer Haber  İbrahim Cevahir Kimdir?

Hüsnü Özyeğin 1987 yılında Finansbank A.Ş’yi kurmuştur. Bu yapı altında da uzun yıllar boyunca Finansbank yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarına devam etmiştir. Finansbank A.Ş. 2010 yılında satılmıştır. Hüsnü Özyeğin bu kuruluşun satışından da en büyük dış ticaret yatırımını elde etmeyi başarmıştır. Karlı yatırımları ile de her zaman adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Özellikle de Fiba Grubu ile son derece başarılı projelere imza atmayı başarmıştır. Başarılı iş kimliği sayesinde güvenilir bir kişi olmuştur. Bu durum da şirketlerinin daha fazla kazanç elde etmesini sağlamıştır. Fiba Grup bünyesinde sayısız başarılara imza atmıştır. Geliştirdiği projeler sayesinde de iş dünyasında yeni kapılar aralamayı her zaman için başarmıştır. Fiba Yapı ve Finansbank şirketlerindeki satış ücretleri ile de hatırı sayılır bir servetin sahibi olmuştur.

Hüsnü Özyeğin Projeleri

İş hayatının başarıları Hüsnü Özyeğin’in adını sık bir şekilde duyurmuştur. Ancak sosyal projelerdeki duyarlılıkları da aynı şekilde onun tanınmasında önemli bir etmen olmayı başarmıştır. Kurucusu olduğu pek çok vakıf bugün bile faaliyetlerine devam eder. Hüsnü Özyeğin projeleri ile sosyal sorumluluk alanında pek çok ödül kazanmıştır.

Yorum Yazın