ibrahimbabacan

İbrahim Babacan

Babacan Yapı’nın kurucularından olan ibrahim Babacan alanında zamanla ön plana çıkan bir isim olmuştur. Türkiye’de hızla gelişen inşaat sektörüne iddialı bir giriş yapmıştır. Birbirinden farklı ve özel projeler sayesinde de etkili bir şekilde büyüme elde etmiştir. Günümüzde inşaat denildiğinde akla gelen firmaların başında Babacan Yapı gelir.

İnşaat sektörü içerisinde pek çok girişimciyi de barındırır. Bir kısmı zaman içerisinde etkinliğini sürdürürken; bir kısmı ise piyasadan yok olmuştur. 2002 yılında kurulmuş olan Babacan Yapı ise zamanla piyasanın iddialı firmaları arasına yükselmeyi başarmıştır.

İbrahim Babacan Kimdir?

Babacan yapının kurucularından biridir. Fehmi Babacan, Mehmet Babacan ve İbrahim Babacan birlikte Babacan Yapı’yı kurmuşlardır. Aile olarak inşaat sektöründe çalışan Babacan’lar 2002 yılında Babacan Yapı’yı kurmuştur. İbrahim Babacan’da firmanın yönetim kurulu başkanı olmuştur.

Babacan Yapı’nın onursal başkanı Fehmi Babacan olarak karşımıza çıkar. Yönetim kurulu başkanlığını İbrahim Babacan üstlenmiştir. Mehmet Babacan ise yönetim kurulu başkan yardımcısı olmuştur. Bu sayede de Babacan Yapı bir aile şirketi haline dönüşmüştür.

İbrahim Babacan 1978 doğumludur. Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Çocukluğundan beri inşaat sektörünün içerisinde bulunsa da lisans eğitimini işletme alanında tamamlamıştır. İşletme eğitiminin yanında ise her zaman inşaat sektörü ile iç içe olmuştur. Bu nedenle de eğitimini tamamladıktan sonra 2002 yılında Babacan Yapı’nın kurulmasını sağlamıştır.

İbrahim Babacan için hayatta başarıyı yakalamanın en önemli yolu ailedir. Aile şirketi sayesinde istediği başarıya kısa sürede ulaştığını belirtir. Bu nedenle de aile bağlarına her zaman oldukça önem verir. Kendi aile hayatını titizlilik içerisinde yöneten İbrahim Babacan, evli ve iki çocuk sahibidir. Ailesi ile vakit geçirmekten zevk aldığını ifade eder. Ne kadar yoğun olursa olsun çocukları ile kendisi ilgilenir. Ayrıca yüzmeye de büyük ilgi duyar. Çocukları ile birlikte gerçekleştirdiği bu aktiviteden büyük bir zevk alır.

Benzer Haber  Necati Akyazıcı Kimdir?

İbrahim Babacan İş Hayatı

Lise eğitimini tamamladıktan sonra aktif olarak iş hayatı içerisine atılan İbrahim Babacan, 16 yaşında pek çok iş denemesine sahip oldu. İbrahim Babacan ilk olarak beyaz eşya firması kurmuştur. Bunun üzerine de bu alanda gelişmeye başlamıştır. Beyaz eşya firması 12 mağazaya kadar ulaşacak başarılara imza atmıştır. Kendi işini beyaz eşya alanında kurarken; babasının Gaziantep’te buluna un fabrikası ve inşa işleri ile de ilgilenmeye başlamıştır. İnşaat işlerine adım atması ise ileride de bu alanda çalışmasını ortaya çıkarır.

Beyaz eşya ve inşaat işleri ile ilgilenen İbrahim Babacan daha sonra iş hayatında farklı alanlara da yönelmeyi düşünür. Bu aşamada da İbrahim Babacan iş hayatı ile ilgili İstanbul’da olma kararı alır. Öncelikle cep telefonu işine girer. Bu alanda da kendini kanıtladıktan sonra tamamen inşaat sektörü ile ilgilenmeye başlar.

İbrahim Babacan İstanbul’da çalışırken, İstanbul konutlarını inceler. Bu alanda da depreme dayanıklı binaların eksik olduğunu fark eder. Bunun için de bu alanda İstanbul’da inşaat işine giriş yapar. Böylelikle de 2002 yılında Babacan Yapı kurulur. Babacan Yapı genel olarak deprem sonrasında oluşan dayanıklı yapı ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler. Bu nedenle de yaptığı konutlar ile de insanları deprem karşısında güvenli evlere ulaştırır.

Babacan Yapı’nın dayanıklı ev sunması, insanların ilgisini çeker. Bu nedenle de İbrahim Babacan ürettiği yeni projeler ile Babacan Yapı’nın büyümesine yardımcı olmuştur. İbrahim Babacan bu konu ile yaptığı açıklamaların hepsinde İstanbul’un temek sorununun kalitesiz yapı olduğunu vurgular. Binalardaki kalitenin arttırılması gerektiğini savunarak bu alanda kendisini gerçekleştirmek ister. Ayrıca ona göre İstanbul’un temel problemleri arasında makro düzeyde plan yapmamak da yer alır.

Geniş çaplı ve ileriye dönük plan yapılmadığına vurgu yapar. Altyapı sorununun da giderilmesi gereken bir konu olduğunu düşünür. Altyapı eksiklikleri her inşaat alanına başlanmadan önce öncelikli olarak halledilmesi gereken bir konudur. Ancak bu sayede insanların rahat bir şekilde yaşayacağı bir alan oluşturulacağını savunur.

Benzer Haber  Mehpare Evrenol Kimdir?

Babacan Yapı Projeleri

ibrahimbabacan

Babacan Yapı özellikle kentsel dönüşüm alanları ile ilgili olarak özel projeler üretir. Bu projeler kapsamında da kentsel dönüşüm alanlarında depreme dayanıklı inşaatlar oluşturulur. Konut, rezidans, alışveriş merkezi ve turizm alanlarına yönelik çok fazla sayıda Babacan Yapı projeleri bulunur. Tüm bu projelere arazi geliştirme faaliyetleri de eklenir. Ayrıca ticari alanların kiralanması noktasında da Babacan Yapı hizmet verir. Bu sayede de kişiler için güvenli inşaat saplanmış olur. İstanbul ve Gaziantep’te bu konuda geliştirdiği projelere her gün yenisi eklenir. Yoğun iş temposuna sahip olan İbrahim Babacan, iş dışında spor yapmak gibi kişisel zevklere de yer verir.

 

Yorum Yazın