İbrahim Çeçen Kimdir?

IC Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve IC kurucusu olan İbrahim Çeçen kimdir? Çeçen’e dair detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.

İbrahim Çeçen Bilgileri

1941 yılında Ağrı’da doğmuştur. İbrahim Çeçen hayatı ilköğretim ve ortaöğretimde Ağrı’da geçmiştir. Üniversite ise Cumhuriyet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlanmıştır. Çalışma hayatına başlaması 1964 yılında olmuştur. 1969 yılında ise İçtaş İnşaat’ı kurmuştur.

İçtaş İnşaat;

Bakıldığında pek çok sektör üzerinde hizmet verildiği görülmektedir. Hava, Liman, Turizm, Sanayi, İnşaat, Enerji alanında çalışmaların yürütülmesi söz konusudur.

1984 yılında şirket tarafından karşılıksız eğitim burslarının verilmeye başlandığı söylenebilir. Eğitim hizmetlerinin kurumsal yapıya taşınması ise 2004 yılında olmuştur. 2004 yılında İbrahim Çeçen Vakfı kurulmuştur.

Projeler;

Kendi Okulunu Kendin Yap

Ağrı İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu

Yukarıda verilen eğitim projeleri, Türkiye’de çok fazla ses getiren eğitim projeleri arasında. Çeçen, bölgenin gelişmişliğini eğitim ile bağdaştırdığından, eğitim alanında başarılı sonuçlar alınması sonucunda gelişmelerin de yaşanacağı işaret ediyor. İçtaş projeleri kapsamında detaylı bilgi edinerek, projelerin önemi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

IC Hakkında

Vakfın kurulmasının ardından, eğitim faaliyetlerinin resmiyet kazanması sağlanmıştır. Eğitime verilen önemin, öğrencilere destek olunması – eğitim kurumlarının açılması ile desteklendiği bir vakıftır. IC faaliyetleri ile eğitim öğretim konusunda başarılı işler çıkarılmıştır. Başvuru şartlarını sağlayan herkesin IC üzerinden burs alma hakkı vardır.

Faaliyetler arasında okul yaptırmak ve mümkün olduğunca Türkiye’de en çok eğitime ihtiyacı olan yerlere okulu götürmek vardır. Okulların yapımının tamamlanması ve eğitim kalitesinin arttırılması adına vakıf faaliyetlerinin son derece ilerici olduğunu söyleyebiliriz. Faaliyetlerin gerçekleşmesi, planlaması aynı zamanda eğitimci olan İbrahim Çeçen tarafından gerçekleştirilmektedir. En iyi şekilde gerçekleştirilen planlar üzerinden, direkt olarak şirket aracılığı ve vakıf önderliğinde gelişmeler sağlanmaktadır.

Benzer Haber  İsmet Acar Kimdir?

Eğitim almak isteyen herkesin önünün açılması, ihtiyacı olan kişilere destek sunulması önemlidir. Bu bağlamda yapılan faaliyetler ile bulunduğu sektörlerin tamamında adını duyurmayı başarmıştır. Projelerin takibi ve artan faaliyetler ile evrensel anlamda işlerin yapılması sağlanacaktır. Bilgi almanız mümkün.

Yorum Yazın