İpekilicakkayaalp

İpek Ilıcak Kayaalp

Rönesans Holding yönetim kurulu başkanı olarak İpek Ilıcak Kayaalp bulunur. İnşaat ve gayrimenkul yatırımı konusunda Rönesans Holding alanının son derece iddialı bir ismidir. Uzun zamandır da Rönesans Holding içerisinde çalışmaya devam eden İpek Ilıcak Kayaalp, artık yönetim kurulu başkanlığına gelmiştir. Enerji alanı gibi son dönemlerde hızlı bir büyüme yakalayan alanlarda son derece başarılı işlere imza atmıştır. İpek Ilıcak Kayaalp, farklı projeleri ile her zaman piyasadaki yenilik hareketini sürdürmeyi başarmıştır. Bu sayede de hedeflenen başarı da kısa sürede gelmiştir.

Konut sektöründeki hareketlilikler nedeni ile pek çok yatırımcı büyük oranda etkilemiştir. Anca her zaman farklı projeler ile yatırımlarını sürdüren Rönesans Holding bu durumdan daha da büyüyerek çıkmıştır. Ayrıca Rönesans Holding tek başına emlak konusunda yatırım yapmamıştır. Pek çok farklı alan ile de kendisini göstermiştir.

İpekilicakkayaalp

İpek Ilıcak Kayaalp Kimdir?

İpek Ilıcak Kayaalp, Rönesans Holding yönetim kurulu başkanıdır. İpek Ilıcak Kayaalp, eğitim hayatına ekonomi bölümü ile başlamıştır. 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra ise Kaliforniya Üniversitesinden finans alanından sertifika almıştır.

Mezuniyeti sonrasında 2006 yılına kadar pek çok şirkette farklı pozisyonlar ile çalışma hayatına başlamıştır. 2006 yılında ise Rönesans Holding bünyesine katılmıştır. Rönesans Holding ile yolları ilk olarak icra müdürü olarak kesişmiştir. Daha sonra ise şirketin yönetim kurulu başkanı olmuştur. İpek Ilıcak Kayaalp 2014 yılından bu yana Rönesans Holding yönetim kurulu başkanlığına girer. Ayrıca TÜSİAD, KANÇODER ve Rönesans Eğitim Vakfı’na da üyedir. Sosyal yönden de oldukça olumlu işlere imza atan İpek Ilıcak Kayaalp, iş hayatında da Rönesans Holding bünyesinde beklenilen başarıya ulaşmıştır.

2018 yılında Dünya Genç Globalleri Listesine davet edilen isimler arasında İpek Ilıcak Kayaalp da bulunur. Dünya üzerinde 40 yaş altı sanat, bilim ve ekonomi gibi alanlarda adını duyurmuş 100 kişi arasına İpek Ilıcak Kayaalp da girmeyi başardı. Türkiye’den davet edilen tek isim olan İpek Ilıcak Kayaalp, başarısını bir kere daha ortaya koymaya karar verdi.

Benzer Haber  Nihat Özbağı Kimdir?

İpekilicakkayaalP

Rönesans Holding Hakkında Bilgi

Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında Rusya St. Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, dünyanın 20’den fazla ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veriyor. İnşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteren holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde 38’inci sırada yer alıyor; aynı listede Avrupa’nın en büyük 10’uncu müteahhitlik şirketi. 2017 yıl sonu itibarıyla 4,2 milyar dolar global ciro ve 8,1 milyar dolar aktif büyüklüğe sahip olan holdingin hedefi, orta vadede inşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 10 kuruluşu arasına girmek.

2016 yılında 215 milyon dolar yatırımla Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu (IFC)’nin ortak olduğu Rönesans Holding, bugün alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri inşa ediyor.

Yorum Yazın