İsmet Acar Kimdir?

Bu yazımızda sizlere Acarlar Şirketler Grubunun yönetim kurulu başkanı olan İsmet Acar kimdir hakkında bilgi vereceğiz.

İsmet Acar, 1 Nisan 1946 yılında Artvin ilinin Borçka ilçesinin Aralık köyünde doğdu. Lise eğitimini Artvin Lisesinde gerçekleştiren İsmet Acar, İstanbul ilinde Bayındırlık Müdürlüğünün köy yolları departmanında 1965 yılı itibariyle iş hayatına girmiş oldu. 21 yaşında işçi statüsünde iş hayatına adım atan İsmet Acar, çalışır iken eğitimine de devam etti ve geceleri Işık Mühendislik Bölümünü okur iken zamanın zorlu şartları nedeniyle 3. Sınıfta okuduğu bölümden ayrılması gerekmiştir.

İsmet Acar, 1967 yılı itibariyle sendikacılık yaşantısı YSE – İş Sendikası İstanbul Şubesi ile başlamıştır. Burada sekreter olarak görev yapan İsmet Acar, ileri ki zamanlarda sendikacılık alanında değişik görevlerde yer almış, 1983 yılı itibariyle bulunduğu TÜRK-İŞ yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa ederek sendikacılık yaşantısına son vermiştir.

9 Şirket ile Kocaman Bir Aile, Acarkent

1983 yılı itibariyle sendikacılık hayatına son veren İsmet Acar, aynı yıl içerisinde ailesi ile birlikte Acarlar Şirketler Topluluğunu kurmuştur. Değişik alanlarda çalışmalar gerçekleştirmenin yanında özellikle inşaat sektörüne yoğunlaşarak faaliyetlerini bu yönde gerçekleştirmektedir. Başarılarını kararlı bir şekilde adım adım gerçekleştiren Acarlar Şirketler Topluluğu, inşaat sektöründe ciddi projelere imza atmaktadır.

Acarlar Şirketler Topluluğunun faal olarak gerçekleştirmiş olduğu, inşa etmiş olduğu villa projesi olan Acarkent, İstanbul ili içerisinde gerçekleştirilen aynı türden çalışmalar arasında özel bir yere sahiptir.

Yaklaşık 2 milyon 300 bin m2 lik alana kurulan bu proje çevre intizamı, araç yolu, yaya yolu, peyzaj ve kanalizasyon altyapı gibi her türlü ayrıntı düşünülerek dizayn edilmiştir. Acarkent, Türkiye’deki tek parsel projeler içerisinde ilk sıralarda yer alabilecek kadar büyüktür. 12000 nüfusluk sahasında modern bir kent olma yolunda kararlı bir şekilde ilerleyen, Acarkent projesinin yaklaşık değerinin 1 milyar dolar olabileceği tahmin edilmektedir.

Benzer Haber  Alptekin Başarır Kimdir?

Acarkent villa projesi içerisinde yer alan mekanlar,

 • 1452 tane villa
  • A tipi villa
  • B tip villa
  • C tipi villa
 • 80 tane boğaz manzaralı daire
 • Alt üst Dubleks daireler
 • 64 adet apart daire
 • 72 adet stüdyo daire ve ticari birimler ile sosyal spor alanları yer almaktadır.

Hem sosyal imkanları ile hem de sağlık ve eğitim alanları yönündeki aktiviteler ile Acarkent, bu projeyi tercih edenler için hayatı içerisinde konforu yaşatma noktasında en ufak detay düşünülerek inşa edilmiştir.

 

Yorum Yazın