İsmet Yıldırım

Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. KİPTAŞ’ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım biyografisi için sizlere kısa bir yazı hazırladık. Böylelikle İsmet Yıldırım kimdir, eğitimi ve hayatı nasıl geçmiştir gibi sorularınıza da cevap bulabileceksiniz.

ismetyildirim

İsmet Yıldırım Eğitim Hayatı

İsmet Yıldırım 1960 yılında İstanbul Ümraniye’de hayata gözlerini açmıştır. Yıldırım Bayburt kütüğüne kayıtlı olsa da aslen Rizelidir. Üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlayan Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü 1982 yılında tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra kendi ailesinin sahibi olduğu şirkette danışmanlık ve müteahhitlik hizmetleri vermeye başlamıştır.

Yıldırım işi ile ilgili olarak birçok vakıf ve dernekte üyelik ya da yöneticilik yapmıştır. Bu kapsamda İstanbul Ticaret Odası Meclis üyeliği yapan Yıldırım buna ek olarak İnşaat Müteahhitleri Komitesi Başkanlığı görevini de yerine getirmiştir.

Yıldırım KİPTAŞ Genel Müdürlüğü görevine ise 1999 yılında gelmiştir. Bu tarihten itibaren başarılı işlere de imza atmıştır. Evli olan Yıldırım 2 çocuk babasıdır. Ayrıca İngilizce de bilmektedir.

Ödülleri

İsmet Yıldırım 1999 yılından bu yana KİPTAŞ Genel Müdürlüğü görevini icra etmektedir. Yıldırım 2010 yılında gerçekleştirilen Altın Adamlar Ödül Töreni kapsamında Yılın Yöneticisi Ödülü’ne layık görülmüştür. Başarılı çalışmaları sayesinde bu ödülü hak ettiğini ifade edebiliriz. Törene hükümet yetkililerinden Bülent Arınç da katılarak kendisine teşekkürlerini iletmiştir.

Yıldırım, KİPTAŞ Genel Müdürü olarak başta konut olmak üzere pek çok yapının inşasında görev almıştır. Öyle ki KİPTAŞ bugüne kadar İstanbul’da 75 bin civarı konut inşa etmiştir. Bunun yanı sıra parklar, otoparklar, enerji doğalgaz ve telefon hatları, peyzaj uygulamaları, kreş ve okul gibi daha pek çok yapı da vatandaşların hizmetine sunuldu. KİPTAŞ yapmış olduğu bu yapılarda şehrin tarihi yapısına da zarar vermemeye son derece önem vermektedir.

Benzer Haber  Sönmez Aydın Kimdir?

Bu sayede çok daha yaşanabilir ortamlar oluşturmak mümkün olmaktadır. Ayrıca KİPTAŞ her gelir grubuna yönelik olarak üretimler gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla da toplumun tüm kesimleri konut sahibi olma imkanını yakalamaktadır. KİPTAŞ’ın başarısında önemli bir rol sahibi olan İsmet Yıldırım kimdir sorusuna yazımızda sizler için en ayrıntılı şekilde cevap verdik.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

İsmet Yıldırım’ın Genel Müdürlük görevini üstlendiği Kiptaş Sosyal Sorumluluk projeleri ise şu şekildedir; Tem Otoyolu Çekmeköy Kavşağına yaptırılan Yeşil vadi camisi, İnsanların Başakşehir’de sevdikleri ile beraber güzel bir vakit geçirmesi için sular vadisi projesi ve Farklı ilçelerde inşa ettirilen birbirinde kaliteli ve güvenli eğitim kurumları olarak sayılabilmektedir.

Tamamlanan Konut Projeleri

İsmet Yıldırım’ın Genel Müdürlük görevini üstlendiği Kiptaş firmasının tamamladığı konut projeleri ise şu şekildedir; Silivri konutları 3. Etap, Çatalca konutları, Vaditepe Bahçeşehir 2. Etap, Esenyurt Konutları 4. Etap, Esenyurt Konutları 3. Etap, Kayabaşı Konutları, Esenyurt konutları 2. ve 5. Etap, Hamidiye konutları 3. Etap, Finanskent, Metrokent, The İstanbul Residence, İçerenköy Konutları, Yeşil Vadi Konakları, The İstanbul Veliefendi, Nish Adalar, Dargos Konakları, Hadimköy Konutları, Tepecik Konutları, Topkapı Merkez Evleri, Yakuplu evleri, Sefaköy Evleri, Halkalı Çamlıkaltı konutları, Başakşehir 1, 2, 3, 4 ve 5. Etap konutları, Pendik Aydos evleri ve İki Telli masko evleri tamamlanan projelerden birkaçı durumundadır. Ayrıca bu projeler kalite ve konfor anlamında çağın gereklerini rahatlıkla yakalayabilmiş projelerdir.

ismetyildirim

Devam Konut Projeleri

İsmet Yıldırım’ın Genel Müdürlük görevini üstlendiği Kiptaş firmasının devam ettiği konut projeleri ise şu şekildedir; Lal Bahçe, Yeşilce Aydos, Venezia, Locamahal, Vaditepe Bahçeşehir, Maltepe Evlapark Seyir Evleri, Referans Bahçeşehir ve Vaditepe Gölevleri şeklindedir. Özellikle doğa dostu, akıllı ve güvenlik ev teknolojileri bu projelerin ruhunu oluşturmaktadır.

Benzer Haber  Birevim Kurucusu Murat Çiftçi Kimdir?

Yorum Yazın