Kadem Ekşi Kimdir?

Kadem Ekşi başarılı çalışmaları ile Türkiye’nin en tanınan iş adamları arasında yerini alır. İş dünyasının iddialı isimleri arasında yerini alan pek çok projeye imza atmıştır. İş kimliği dışında sosyal projelerde yer alması ile de tanınır. Şimdiye kadar pek çok sivil toplum kuruluşunda görev almıştır. Sivil toplum kuruluşunda duyarlı kimliğini ortaya çıkarmıştır. Ayrıca kimi zaman siyasi hayatta da aktif rol oynamıştır.

Kadem Ekşi Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Rize doğumludur. 1965 yılında dünyaya gelen Ekşi, eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. Eğitim için her zaman son derece önemli olmuştur. Çocukluğundan beri hayalini kurduğu mühendislik için de en doğru eğitimleri almıştır. Eğitiminin ilk kademesi ve ikinci kademesini İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için yine İstanbul’u tercih etmiştir. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1990 yılında bitirdiği üniversite eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Kadem ekşi, evli ve iki çocuk babasıdır. İş hayatında sürekli kendini geliştiren bir çizgide hareket etmesinin mutlu evliliği ile bağlantılı olduğunu düşünür. Kendini destekleyen bir aileye sahip olmanın her şeyden daha önemli olduğunu da ifade eder.

İş Hayatı

Sivil toplumdaki aktif siyasi hayatı öğrencilik yıllarından beri devam eder. 1991 yılında okuldan mezun olduktan sonra askerlik nedeni ile iş hayatına bir süre ara verir. Daha sonra kamuda çalışmaya başlar. Kadem Ekşi iş hayatı ilk önce Bayındırlık ve İskân Bakanlığı bünyesinde ilerler. Kamuda mühendis olarak bir süre çalışan Kadem Ekşi daha sonra kendi şirketini kurar.

Ekşioğlu Şirketin kurucusudur. Mimarlık ve mühendislik projeleri ile adından oldukça bahsedilir. İnşaat sektörüne en doğal şekilde yaklaşan Kadem Ekşi ayrıca pek çok makalelere de imza atmıştır. Akademik anlamda da yeni bilgilerden yararlanan Kadem Ekşi, öğrendiği tüm bilgileri en iyi şekilde işine yansıtır. Ekşioğlu Şirketi başarılı çalışmaları ile piyasada söz sahibi olmaya da hak kazanır.

Benzer Haber  Arif Kerem Göğüş Kimdir?

İş hayatındaki başarılarının yanında siyasi ilişkileri ile de ön plana çıkar. AK Parti’nin kurulmasından sonra AK Parti bünyesine geçmiştir. Maltepe AK Parti danışma kurulu üyesi olarak siyasi kimliği ölçüsünde çalışmalarına devam etmiştir.

Projeleri

ekşioğlu inşaat ile ilgili görsel sonucu

Her fırsatta Türkiye’deki konut sektörünün büyüdüğünden bahseder. Özellikle de 2008 yılından bu yana konut ve emlak sektörü katlanarak gelişme göstermektedir. Bu pay içerisinde gerçek anlamda doğru projeler hayata tutunuz. Bu nedenle de Kadem Ekşi projeleri ile hedeflenen payı almayı amaçlar.

Türkiye’deki emlak anlamındaki asıl sorunun çok katlı yapılar ile birlikte ortaya çıktığını açıklar. Buna göre çok katlı yapıların hayata geçmesi ile birlikte depremden etkilenen binalarda da bir artış ortaya çıkar. Deprem yasaları ile var olan soruna çözüm sağlanır.

ekşioğlu inşaat ile ilgili görsel sonucu

Zemin kontrolü ve depreme dayanıklı bina anlamında Ekşioğlu Şirketleri insanları memnun eden gelişmeler ortaya çıkarır. Dayanıklılık kavramını tüm binalarına yansıtan Kadem Ekşi, hedeflediğinden daha fazla başarı yakalamanın nedeni de bu şekilde açıklar. Teknolojiyi şirketine dahil eden Kadem Ekşi, insanların istedikleri tarz konutlara ulaşmasını da böylelikle gerçekleştirmiş olur.

 

 

Yorum Yazın