mahmutasmali

Mahmut Asmalı Kimdir?

İnşaat sektöründe ismini duyuran Mahmur Asmalı kimdir sorularının sıkça sorulduğu biliniyor. Hayatına dair detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Mahmut Asmalı Bilgileri

Mahmut Asmalı, 1967 yılında doğmuştur. Doğum yeri Rize’dir. İlkokuldan Üniversiteye kadar olan öğretim hayatını İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite okumak için ise Karadeniz’e gelmiştir. Asmalıi Karadeniz Teknik Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi / İnşaat Mühendisliği bölümünü okumuştur.

Çalışma hayatı 1989 yılında başlamıştır. 1998 yılına kadar özel bir inşaat şirketinde çalışmıştır. Bu alanda çok başarılı projelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Meslek hayatına sonrasında genel müdür yardımcısı olarak devam etmiştir. Çalıştığı şirketten ayrıldıktan sonra, 1998 yılında mühendis arkadaşı ile birlikte Akyapı İnşaat A.Ş kurucusu olarak şirketi kurmuşlardır. İnşaat alanında kurulan bu şirketin üretim faaliyetinin son derece geniş olduğunu söyleyebiliriz.

Akyapı İnşaat;

mahmutasmali

Toplu konutlara, alışveriş merkezlerine, sanayi sitelerine, okul, hastane, alt yapı gibi pek çok alanda çalışma hizmetinin verildiğini söyleyebiliriz.

Ödül;

2009 yılında ödül almıştır. Türkiye İktisadi Girişimi ve  Ahlakı Derneği tarafından, çalışmalarının takdir edilmesi sağlanmıştır. Yılın Girişimcisi Ödül’ü verilmiştir.

2009 – 2012 yılları arasında ise iş hayatına MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Başkanlığı yaparak devam etmiştşir. Beraberinde İş Geliştirme Komisyonu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlenmiştir. Mehmet Asmalı hayatı büyük ölçüde iş hayatı başarıları ile doludur. Sivil toplum kuruluşları ve vakıflara olan üyeliğinin de devam ettiğini söyleyebiliriz.

2015 yılında sosyal sorumluluk projesi dahilinde olan yetim çocukların bakımı, eğitim öğretimlerine katkı amacı ile ortağı beraberimde Akyuva Vakfı’nı kurmuştur. Bu vakfin halen yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

mahmutasmali

Akyapı İnşaat Hakkında

1998 yılında kurulmuştur. Özel sektörden elde edilen bilgilerin beraberinde, farklı alanlarda hizmet verecek şekilde şirketin kurulması sağlanmıştır. Şirketin çalışma alanı son derece geniştir. Profesyonel şekilde hizmet verilmesi sağlanmaktadır.

Benzer Haber  By Group İcra Kurulu Başkanı Mahmut Bayraktar Kimdir?

İş merkezi – ofis – alışveriş merkezi – konut ve buna benzer projeler şirket tarafından tasalanmmaktadır.

İnşaat mühendisi Mahmut Asmalı tarafından yönetimin gerçekleşmesi söz konusudur. Şirketin amacı her geçen gün bilgi ve tecrübelere yenilerini eklemek olacaktır. Direkt olarak bilgi edinilmesi önemlidir.

Yorum Yazın