Mahmut Şaban Okka Kimdir?

Konya’nın en prestijli ailelerinden Okka ailesine mensup Mahmut Şaban Okka emlak sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Okkalar İnşaat’ın yönetim kurulu üyesidir.

1976 yılında İbrahim Okka tarafından kurulan Okkalar İnşaat Konya’da başladıkları emlak sektöründeki hizmetlerine İstanbul’da da devam ediyor. Bu güne kadar onlarca büyük projeyi hayata geçiren Okkalar İnşaat emlak sektöründe verdikleri kaliteli hizmetleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Mahmut Şaban Okka Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Okkalar İnşaat

Okkalar İnşaat firması 1976 yılında Mahmut Şaban Okka’nın babası İbrahim Okka tarafından kurulmuştur. İlk olarak resmi taahhüt işleri ile ilgilenmeye başlayan Okkalar İnşaat, büyük işler başardıktan sonra Konya’da yaptıkları bireysel projeler ile markalaşma adına büyük bir adım atmış oldu. Bu alanda hizmet verdiği başarılı 25 yılın ardından Konya Selçuk Üniversite ile çalışmalara başlamış ve kurumsallaşma çalışmalarını ileri bir seviyeye arttırmış oldu. 2006 yılında Konya’da yaptığı başarılı projeler sayesinde İstanbul’da ilk olarak Şeker Evler projesi ile İstanbul emlak piyasasına da girmiş oldu.

Mahmut Şaban Okka Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Okkalar İnşaat bu yıllarda hem İstanbul’da hem de Konya’da işler yapmaya devam etmiştir. 2014 yılında Konya’da yapılmış olan ilk akıllı ev projesi olan Hakim Konutları projesini tamamlayarak emlak sektöründe gerçekleştirilen yeniliklerin ne kadar yakından takip edilip gerçekleştirebileceğini kanıtlamış oldu. Aile şirketi olarak kurulmuş olan bu firma yapmış olduğu başarılı proje ve kaliteli işlerle tüm Türkiye’de bu şekilde adından söz edilir bir duruma gelmiştir.

Okkalar İnşaat Projeleri

Okkalar İnşaat’ın adının en çok duyulduğu ve büyük sıçrama yaptığı projelerden birisi de İstanbul Kurtköy’de yapılan Arma Residence projesi olmuştur. 14 bin 500 metrekare alan üzerine yapılan stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 toplamda 264 daire ve 20 dükkan yapılması planlanan proje ile büyük bir sıçrama yaşamış oldu. Daha büyük işler yapabilmek adına bir mihenk taşı görevi gören Arma Residence projesi firmanın çehresini değiştirmiş oldu.

Benzer Haber  Emrullah Turanlı Kimdir?

Hem işyeri açmak isteyen, hem yapılacak olan bu komplekste yaşamak isteyen insanları cezbeden projeye yatırım yapmak isteyen insanlar da büyük ilgi gösterdi. Hem kısa süre içerisinde fiyatlarındaki yaşanan gelişmeler hem de bulunduğu lokasyon nedeniyle kira getirisi elde etmek isteyen yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

okkalar inşaat ile ilgili görsel sonucu

Projede yapılan evlerin büyük bir kısmı stüdyo ve 1+1 dairelerden oluşmasından dolayı konsept olarak seyahat amaçlı gelen iş adamlarının otellere nazaran daha uygun fiyatlara konaklamaları için ev-otel konsepti olarak tasarlanmıştır.

Projeye vermiş olduğu katkılardan ve bu projenin başındaki isimlerden olan Mahmut Şaban Okka kendini bu projede yapmış olduğu başarılı işlerle de kanıtlamış oldu. Emlak piyasası dinamolarından Okkalar İnşaat hem Konya hem de İstanbul’da yeni projelerini yapmaya devam ediyor ve uzunca yıllar kendinden söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Aynı zamanda Okkalar İnşaat’ın taktir edilmesi gereken bir yönü de çalışanlarının iş sağlığı konusunda gereken bütün önlemleri fazlasıyla alıyor olması. Çoğu inşaat firması tarafından yük olarak görünen bu önlemleri en üst seviyede almayı kendilerine amaç edinmiş olan Okkalar İnşaat bu şekilde daha başarılı işler yapmaya devam edecektir.

Yorum Yazın