Mehmet Ali Büyükhanlı Kimdir?

1994 yılında Etiler’de Mehmet Ali Büyükhanlı Ticaret Meslek Lisesi’nin yaptıran Büyükhanlı İnşaat hakkında bilgi edinmek isteyenlere Mehmet Ali Büyükhanlı kimdir araştırdık.

1932 yılında Konya’da dünyaya gelen ve daha sonra Ankara’ya giderek nakliyat ve inşaat konularında çalışan Mehmet Ali Büyükhanlı, birçok kamu binasının yaptırılmasına katkıda bulundu. 1980 yılından itibaren İstanbul’a gelen ve inşaat sektöründe birçok projeye imza atan bu isim, lüks konut inşaatı, turizm ve nakliye konularında hizmet vermeye başladı.

Daha sonra ikinci nesil kardeşlerin de aile şirketine girmesiyle proje çeşitliliği ve sayısı artış göstererek Türkiye’nin en önemli inşaat markalarından biri haline geldi.

Ä°lgili resim

Büyükhanlı İnşaat Hakkında

1953 yılında aile şirketi mantığıyla kurulan Büyükhanlı İnşaat, ikinci kuşak aile üyelerinin katımlarıyla iş kollarını geliştirdi. Her geçen gün gelişen konut projeleriyle büyümesine devam eden şirket, İstanbul, Ankara ve Antalya başta olmak üzere birçok yerde lüks inşaat projelerine imza atmıştır.

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan şirket faaliyetlerine halen devam etmektedir. Turizm alanında turistik tesis ve beach inşaatları konusunda dünya çapında başarılı projelere imza atmış olan firma, hala turizm ve inşaat konusunda yenilikçi ve modern yaklaşımlarla göreve devam etmektedir. Hizmet alanlarını geliştiren ve uluslararası çapta birçok başarıya imza atan firma, İstanbul ve İstanbul dışında onlarca farklı konseptte projeye imzasını attı.

Mehmet Ali Büyükhanlı Ticaret Meslek Lisesi

Mehmet Ali Büyükhanlı ile ilgili görsel sonucu

1994 yılında Etiler’de inşa edilen Mehmet Ali Büyükhanlı Ticaret Meslek Lisesi, günümüzde Anadolu ticaret meslek lisesi şeklinde gelişmiştir. Milyonlarca mezun veren okul, Etiler’den Arnavutköy’e inen Kültür Mahallesinde yer alır. Büyükhanlı İnşaat’ın en önemli projeleri arasında yer almaktadır.

Benzer Haber  Hamit Demir Kimdir?

Caressa Bodrum

Caressa Bodrum ile ilgili görsel sonucu

Bodrum’un en lüks projelerinden biri olan Caressa Bodrum, merkeze olan yakınlığı ve Büyükhanlı kardeşlerin en özel projelerinden olması nedeniyle çok bilinen projeler arasındadır.

Dilman Modern Erenköy

Dilman Modern Erenköy ile ilgili görsel sonucu

Erenköy’de lüks konut inşaatı konusunda yapılan projelerden biri olan Dilman Modern, çok katlı yapılarda da Büyükhanlı İnşaat kalitesini ortaya çıkarıyor. Özellikle kaliteli projeler söz konusu olduğunda ilk akla gelen firma olan Büyükhanlı İnşaat bu konuda da farkını ortaya çıkardı.

Tarihi Köşk Çiftehavuzlar

Tarihi köşk restorasyonu konusunda da Çiftehavuzlar bölgesinde özel bir projeyi gerçekleştiren firma, kullanışlılık ve kalite açısından üst düzey bir yenilik gösterdiği perspektifle hareket etmektedir. Benzer talepleri kısa sürede ve üst düzey kalitede karşılayan projeler üreten mimar ve mühendisler, şirkette çalışmaktadır.

Yorum Yazın