mehmet-ustun

Mehmet Üstün Kimdir?

Mehmet Üstün 1981 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğundan beri aile şirketi ile iç içe olan Mehmet Üstün inşaat alanında her zaman aktif olarak piyasanın içerisinde yer almaya başladı. Bu nedenle de eğitim olarak da bu sektörü tercih etti. Mehmet Üstün Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü mezunudur.

Üniversite eğitimi alırken bir diğer taraftan da inşaat içerisindeki çalışmalarını sürdürdü. Trabzon’da yapılan Cevahir inşaat alanı ve alışveriş merkezinde üniversite öğrencisi iken görev almaya başladı. Bu görevini başarı ile tamamladıktan sonra da yeni görevleri ile hem eğitimini hem de işlerini tamamladı.

Mehmet Üstün’ün bu hızlı yükselişi ise iş hayatına erken atılmasını da sağladı. Mehmet Üstün iş hayatı üniversite bittiğinde açılan Kavi Yapı ile sağlandı. Kavi Yapı’nın başkanı olarak da pek çok başarılı projeye imza atıldı.

Mehmet Üstün İş Hayatı

mehmet-ustun

Mehmet Üstün ve Selim Başdemir ortaokulda sınıf arkadaşı olarak arkadaşlıklarına başladı. Zamanla ilerleyen bu arkadaşlık ise onları iş hayatında da ortak bir yola getirdi. İnşaat işleri ile çocukluk yaşlarından beri iç içe olan bu iki artık kendilerinin bünyesinde bir şirket açmaya karar verdir. Eğitimini yurtdışında tamamlayan Selim Başdemir, 2007 yılında Türkiye’ye döndü.

Selim Başdemir’in Türkiye’ye kesin dönüş yapması ile birlikte bu ikili inşaat sektörüne giriş yaptı. Bunun en önemli nedeni inşaat sektörünün oldukça canlı bir piyasa olmasıdır. Bu canlılığı kazanca çevirmek için de Mehmet Üstün ve Selim Başdemir ortaklığında Kavi Yapı kuruldu. Kavi Yapı’nın başkanı olan Mehmet Üstün, kısa sürede şirketini Türkiye’nin en önde olan şirketleri arasına getirmeyi de başardı.

Mehmet Üstün’ün yenilikçi olması ve inşaat sektöründe çağdaş görünümü tercih etmesi, kısa sürede şirketin büyümesinde önemli bir rol oynar. İnsanların ev ihtiyaçlarını ve lüks tutkusunu birlikte sağlaması sayesinde de Kavi Yapı gelişerek ilerlemeye başladı.

Benzer Haber  Alize Dinçkök Eyüboğlu Kimdir?

Kavi Yapı Projeleri

mehmet-ustun

Kavi Yapı’nın kurulması ile birlikte, ilk olarak Home Art projesi hayata geçirildi. Bu proje kapsamında 76 konut belirtilen tarihinden önce ev sahiplerine teslim edildi. İnce işçilik ve titiz çalışma sayesinde hem ev sahiplerinin hoşuna giden evler teslim edildi. Hem de yatırım amacı ile alınan evlerin yatırımcılara kazanç sağlaması söz konusu oldu. Kavi Yapı projeleri ilki olan Home Art projesindeki başarı sayesinde kısa sürede farklı projelere geçildi. Home Art projesi ile paralel bir konuma sahip Home Aves projesi ile de Aynı başarı yakalandı.

Yorum Yazın