Mehpare Evrenol Kimdir?

Ünlü mimar Mehpare Evrenol başarılı iş projeleri ile adından sıkça söz ettirir. Emlak sektörü her geçen gün büyük bir büyüme içerisindedir. Bu büyüme nedeni ile de gayrimenkul yatırımları yapan ve değerlendiren çok fazla sayıda inşaat firması piyasaya çıkmıştır. Mehpare Evrenol, bu firmaların tek amacının daha fazla konut inşa etmek olduğunu bildirir. Oysa asıl amaç şehri en iyi hale getiren projelere imza atmaktır. Mimar olmasının verdiği avantajlar ile de işinde son derece başarılı projelere imza atmıştır.

Mehpare Evrenol

Mehpare Evrenol lise eğitimini İzmir’de almıştır. İzmir Amerikan Koleji mezunu olan Evrenol, üniversite eğitimi için İzmir’den ayrılmıştır. Sanatçı kişiliği ön plana çıkan Evrenol, üniversite eğitimini İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümünde almıştır. 1977 yılında yüksek başarı ile mimarlık bölümünden mezun olarak kendi işini yapmaya başlamıştır. Eğitimi sayesinde estetik ve iş malzemesi gibi konularda her zaman iddialı şekilde projeler üretir. Yaptığı tüm çalışmalardaki müşteri memnuniyeti sayesinde de mimarlar arasında adını daha sık duymaya başlanır.

Mehpare Evrenol İş Hayatı

Mehpare Evrenol

Başarılı bir iş kadını olan Mehpare Evrenol, herkese hitap eden doğa ile uyumlu projelere imza atar. İş hayatı bir süre üniversitede asistanlık yaparak şekillendi. 1977 yılında mezun olduğu İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümünde 1982 yılına kadar asistan olarak görevini sürdürdü. Akademik anlamda da kendisini en iyi şekilde geliştiren Mehpare Evrenol, başarı için bunun olmazsa olmaz bir etmen olduğundan bahseder.

Mimar olarak başarılara imza atan Mehpare Evrenol, kendi işini kurmak istemiştir. Kendi işini kurarak başarılarını daha da arttırmayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda bir süre piyasa araştırması yapmıştır. 1990 yılında da ise kendi şirketini kurarak ilerlemeyi sağlamıştır. Mehpare Evrenol kendi işini Evrenol Architects adı ile kurmuştur. Kendi şirketinde hedeflediği projeleri daha iyi ve etkin bir şekilde gerçekleştirmeyi başarır. Doğa ile uyumlu projeleri sayesinde çağın en büyük sorunu olan yanlış kentleşmeden kurtulma noktasında da önemli adımlar gerçekleştirir.

Benzer Haber  Emrullah Turanlı Kimdir?

Evrenol Architects, inşaat firmalarının genel yapısına itiraz eden bir şirkettir. Çünkü Mehpare Evrenol genel olarak inşaat firmalarının her zaman aynı şekilde bina inşa ettiğinden yakınır. Şehri aynı tip hale getiren inşaat firmalarına inat, Evrenol Architects doğaya uyumlu özel binalar ortaya çıkarır. Bu nedenle de Evrenol Architects projeleri dünya çapında ödüller alarak farklılığını ortaya çıkarmıştır.

Mehpare Evrenol Projeleri

Mehpare Evrenol Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Evrenol’a göre şu an insanları tehdit eden asıl sorunların biri de inşaat sektöründe oluşur. İnşaat sektöründeki hızlı kentleşme insanların sonunu da getirir. Mimarinin sosyal bir disiplin olması gerektiğini her fırsatta dile getiren Evrenol, bu konuda inşaatları ile farkını ortaya koyar. Projeleri doğa ile uyum içerisindedir. Bu sayede de insanların yaşam alanlarını onlara uygun hale getirir. Bu da mutlu insanların artmasını sağlar. Dünya çapında da beğenilen projelere imza atan Evrenol, başarılarını daha da arttırarak yeni projeler üreteceğini belirtir. Uluslararası alanda başarıları ile dünyadaki etkin olduğu ülke sayısını daha da fazla arttırmayı hedefler.

Yorum Yazın