Mert Kutlu

Lens Yapı yönetimin kurulu üyesi Mert Kutlu, inşaat alanındaki çalışmaları ile karşımıza çıkar. Genç yaşına rağmen başarılı işler yakalama noktasında Mert Kutlu parmakla gösterilen isimlerdendir. Türkiye’deki inşaat sektöründe etkisi uzun süre devam edecek işlere imza atmıştır. Gün geçtikçe artan inşaat sektöründeki firmalar, çoğu zaman krizler karşısında istenilen korumayı gösteremez. Ancak Mert Kutlu’nun birbirinden başarılı projeleri sayesinde Lens Yapı, alanında ön plana çıkmayı başarmıştır.

Başarının kaynağı konusunda etkili çözümler sunan Mert Kutlu, piyasanın ilerlemesinde de olumlu etki sağlar. Herkesin istediği konuta ulaşması ve evin sadece oturmak için değil; aynı zamanda yaşamak için de olduğu fikrini benimser. Bu nedenle de istenilen yaşam alanını ortaya çıkaran konutlar sağlar. Bu sayede de alanında lider bir yapı firması olan Lens Yapı’yı ortaya çıkarır.

mert-kutlu

Mert Kutlu Kimdir?

Başarıları ile adından sıkça bahseden Mert Kutlu, inşaat alanından önce pilot olarak çalışmıştır. 1989 doğumlu olan Mert Kutlu, aile işi olan inşaat sektörüne daha sonra yönelmiştir. 11 Temmuz 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ailesinin inşaat sektöründe aktif olarak çalışması Mert Kutlu’nun da bu alana hep ilgi göstermesine neden olmuştur.

Mert Kutlu lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Ancak Üniversite eğitiminde İstanbul’u tercih etmemiştir. Bunun yerine Amerika’da eğitim almayı istemiştir. Lisans eğitimi olarak da uçak mühendisliğini tercih etmiştir. Bu yıllarda aile işi olan inşaat sektörü ile hep iç içe durmuştur. Lens Yapı bünyesinde de bir takım sorumluluklar altına girmiştir.

Uçak mühendisi olarak lisans eğitimini tamamladıktan sonra; 5 yıl boyunca pilot olarak görev yapmıştır. Ancak 5 yılın sonunda pilotluk mesleğini bırakmıştır. Bu yıllarda ailesinin işi olan inşaat sektörüne de hızlı bir giriş yapmıştır. Böylece de inşaat sektöründe kendi varlığını kanıtlayan işlere etkili bir şekilde imza atmıştır. Pilotluk ile geçen 5 yılın ardından Lens Yapı yönetim kurulu üyesi olarak inşa sektöründeki yerini almıştır.

Benzer Haber  İbrahim Çeçen Kimdir?

Lens Yapı bünyesinde çalışmaya devam etse de; Mert Kutlu her zaman uçmak için sahip olduğu lisansını güncel tutmuştur. Bu sayede de istediği zaman aktif olarak uçabilecek durumdadır. İş dışındaki zamanlarında tekne ile açılmak da Mert Kutlu’nun hobileri arasındadır. İşine oldukça fazla bir şekilde önem verse de; kendisine de vakit ayırmak ister. Beşiktaş taraftarı olan Mert Kutlu maçlara gitmekten oldukça hoşlanır. Ayrıca en büyük zevklerinin başında kitap okumak olduğunu da belirtir.

mert-kutlu

Lens Yapı Projeleri

Mert Kutlu, Lens Yapı’nın ilk işi olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na 500 metre mesafede Lens İstanbul konutlarının inşasına başlamıştır. Mert Kutlu Lens Yapı projeleri içerisinde oldukça ses getiren Lens İstanbul konutlarının teslim tarihi olarak 2018 yılının 7. ayını belirtmiştir.

Ulaşım kolaylığının bulunması Lens İstanbul evlerine de talebin fazla olmasını sağlamıştır. Bu nedenle de Mert Kutlu’nun açıklamalarına göre piyasa her ne kadar durgun bir yapı içerisinde bulunsa da Lens İstanbul kapsamındaki 1162 evin satışı gerçekleşecektir. Emlak sektörüne iddialı bir giriş yapan Lens Yapı, Lens İstanbul Evleri ile de istediği başarıyı fazlası ile elde eder. Çünkü Mert Kutlu’ya göre İstanbul’un asıl problemi ulaşımdır. İnsanlar artık ulaşımı kolay noktaları tercih etmeye başlamıştır. Lens İstanbul evlerinin de hem Sabiha Gökçen’e çok yakın olması hem de TEM otoyolu ile bağlantısının bulunması talep değerini arttırır.

Lens Yapı projeleri içerisinde alışveriş merkezleri de bulunur. Alışveriş merkezlerinde de farklı bir tarz Lens Yapı tarafından belirlenir. Mert Kutlu, Lens Yapı’nın tarzını cadde alışverişi olarak tanımlar. Çünkü alışveriş merkezlerinin kapalı alanlara sığdırılmaya çalışmasını eleştirir. Mert Kutlu bu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda; insanların da artık kapalı alanlardan fazlası ile sıkıldığını belirtmiştir.

Benzer Haber  Nail Olpak Kimdir?

Bu nedenle de kişiler alışveriş merkezlerinin açık alanlarda olmasını tercih eder. Mert Kutlu’da Lens Yapı’nın bu noktada insanlara istediği alışverişi sunduğunu belirtir. Çünkü Lens Yapı alışveriş merkezlerinin caddeler halinde sunmaktadır. Bu sayede de insanlar kapalı alanlar içerisinde kapatılmış hissinden uzaklaşır.

lens_yapi

Lens İstanbul Evleri

Mert Kutlu, Lens Yapı’nın iddialı olduğu projelerin başında Lens İstanbul evlerini koyar. İstanbul’un kalbinde en güzel yaşam alanına sahip olmak isteyenlerin tercih edeceği bir ev olduğunu belirtir. Mert Kutlu’ya Lens İstanbul evleri ile alakalı olarak pek çok soru yöneltilir. Bu sorulardan ilki hangi dairelerin daha çok satıldığıdır.

Lens İstanbul içerisinde pek çok farklı daire bulunur. Mert Kutlu bu projenin herkese hitap etmesi içi bu şekilde tamamlandığını belirtir. Daireler 1 + 1, 2  + 1 ve 3 + 1 şeklinde farklı büyüklüklere sahiptir. Mert Kutlu dairelerden en fazla 1 + 1 büyüklükte olanların satıldığını belirtir. Bunun nedeni insanların yatırım amacı ile daire almasıdır. Gayrimenkul alanından yatırım yapmak isteyenler 1 + 1 daireleri tercih eder. Bu sayede de kira karşılığında bir gelir elde etmeye çalışır.

Mert Kutlu’ya göre Lens İstanbul evleri, en fazla beyaz yakalılar diye tabir edilen kesim tarafından tercih edilmektedir. Lens İstanbul projesi devam ederken yeni projeler de hız kesmeden başlar. Lens İstanbul evlerinin yapımı devam ederken bir diğer taraftan da Lens Yapı Ataşehir Modern evleri için ön talep hazırlanmaya başlandı. Hızlı bir şekilde inşaat sektörüne giriş yapan Mert Kutlu, kısa sürede piyasada adından fazlası ile söz ettirmeyi de başardı. Kentsel dönüşümü ve depreme dayanıklı evleri desteklemesi ile insanların da inşaat alanında güvendiği bir firma olmasını sağladı.

Kentsel dönüşümün belediyeler tarafından da desteklendiğine vurgu yapan Mert Kutlu, bu alanda çalışmalar da ortaya koyacaklarını ifade etti.

lensistanbul

 

 

Yorum Yazın