mesut-sancak

Mesut Sancak Kimdir?

Saya grup bünyesinde yer alan şirketlerden biri olan Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Mesut Sancak 1974 yılında Siirt ilinde doğmuştur. 10 yaşına kadar Van’da yaşayan iş adamı Mesut Sancak günümüzde Saya Grup bünyesinde yer alan şirketlerden biri olan Folkart Yapı şirketinde yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir.

mesutsancak

2004 yılına kadar İstanbul’da yaşayan Mesut Sancak 2004 yılından itibaren İzmir’de yaşamaya başlamıştır. Kendi beyanına göre ilkokul yıllarından itibaren çalışmaya başlayan Mesut Sancak Van’da yaşadığı süre boyunca toptan gıda işi yapmıştır. 15 yaşındayken yüzlerce kişinin çalıştığı ilaç depolarından dilinde personel müdürü olarak görev yapmıştır.

Hedef Alliance bünyesinde çalışırken Ege Bölgesi’ndeki şirket faaliyetlerini daha iyi bir seviyeye getirmek için bir yıllığına İzmir’e gelen Mesut Sancak daha sonra burada kalmayı tercih ederek İzmir’de yaşamaya başlamıştır. 2007 yılında o zamanki Futbol Federasyonu başkanı merhum Hasan Doğan ve Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Mahmut Özgener tarafından gelen istek nedeniyle Altay kulübünde 2. Başkan olarak görev yapmıştır.

İzmir Bayraklı’da 130 milyon dolarlık bir yatırım ile İzmir macerasına başlayan Mesut Sancak İstanbul ili ile birlikte Kuzey Irak pazarlarında da yatırımlar planlamaktadır. Evli olan Mesut Sancak Kerem, Fırat ve Tarık adında 3 çocuğa sahiptir.

Folkart Yapı Hakkında

mesutsancak

Ege’nin en gözde şehirlerinden biri olan İzmir’de yenilikçi yaşam merkezleri oluşturmaya yönelik İnşaat projelerini hayata geçiren Folkart Yapı her gün daha da artan bir hızla yatırımlarını büyüterek devam ediyor. Saya Grup bünyesinde bulunan Folkart Yapı önümüzdeki yıllar için şimdiden büyük projeler hazırlıyor. Geçtiğimiz yıllarda ondan fazla projeyi bir arada yürüterek modern yaşam merkezleri oluşturan Folkart Yapı fikir aşamasında olan ve proje aşamasına dönüştürülecek pek çok çalışmanın da hayata geçirileceğini açıklayarak kamuoyuna  henüz sunulmamış bu projelerden de büyük başarılar bekliyor. Milyar dolarlık toplam yatırım değeri ile Folkart Yapı İzmir şehrinin ekonomisine ciddi miktarda katkı sağlıyor.

Benzer Haber  Ali Engin Keçeli Kimdir?

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nde Folkart Yapı

mesutsancak

Kentsel dönüşüm projeleri ile alakalı çalışmalarında bulunan Folkart Yapı İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak akıl mutabakatına vararak kentsel dönüşüm ile ilgili sayısız projeyi gerçekleştirmek istiyor. Kentsel dönüşüm olayını sosyal sorumluluk Projesi olarak ele alan Folkart Yapı markanın kalitesine ve güvencesini bağlı kalarak büyük projelere imza atmak ve Kentsel dönüşüm ile ilgili zmir’e ve İzmir halkına en iyisini sağlamak istiyor.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak Önümüzdeki 20 yıllık süreç içerisinde İzmir’e 125 projeyi kazandıracaklarını beyan ediyor. Kentsel dönüşüm projelerinin haricinde Basmane Narlıdere gibi bölgelerde bölgeye değer katacak çalışmaların yanı sıra turizm merkezi olan Çeşmenin daha cazip bir yer olması ve daha çok tercih edilmesi için bu projelerin büyük öneme sahip olduğunu ısrarla belirten Mesut Sancak hız kesmeden faaliyetlerine devam edeceklerini ifade ediyor.

Folkart Yapı Mesut Sancak Önderliğinde Hız Kesmeden Projelerine Devam Ediyor

İzmir İstanbul otoyolunun tamamlanmasının ardından İstanbul’dan Çeşme’ye ulaşmak için sadece 3.5 4 saatlik bir yolculuk yapmak gerektiğini belirten Mesut Sancak “Böylece Çeşme’de yapacağımız projeler daha da anlam kazanacak. Öğlen yola çıkan bir kişinin akşam yemeğini gün batımının güzelliği ile birlikte Çeşme’de yiyebilmesi mümkün olacak. Biz bu konuda İzmir’e güveniyoruz. Yatırımlarımız İzmir’in mevcut değerini daha da yükseltecek.Biz İzmir’e sürekli yatırımlar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Görünen o ki Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak önderliğinde başarılı projeler üretiyor ve üretmeye devam edecek. Kendilerine ürettiği projelerde ve gelecekteki yatırımlarında başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yorum Yazın