munirozkok-

Münir Özkök

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Münir Özkök hayat hikâyesini sizlerle paylaşacağız. Pek çok girişimci gibi kendisinin de etkileyen bir hikâyesinin bulunduğunu ifade etmemiz gerekir.

1959 yılında Mardin’de doğan Özkök manifaturacı bir babanın oğludur. Kendisi 3 aylıkken Mardin’den İstanbul’a taşınan ailesi ile birlikte geldiği bu şehirde ticaret anlamında çok şey öğrenmiştir. Zira daha 12 yaşındayken kapalı çarşıda kuyumcuların yanında çalışmaya başlamıştır. Daha sonradan bu günlerin kendisine ticaret anlamında pek çok şey kattığını da ifade etmiştir. Bu dönemde ermeni ustaların yanında kendisini geliştirdiğini de dile getirmektedir.

munirozkok

Abisi ile birlikte kuyumcuların yanında çalışan Münir Özkök, babasının da destekleriyle bir kuyumcu dükkanı açar. 1983 yılında üretime başlayan bu kuyumcu dükkanı kısa süre içerisinde ciddi bir gelişim gösterir ve ihracat yapmaya dahi başlar. Çemberlitaş’ta küçük bir atölye ile işe başlayan Özkök ve abisi kısa süre içerisinde 800 kişilik bir ekibe ulaşmayı da başarır.

İhracat alanında kendilerini her geçen gün daha da çok geliştiren Özkök ve abisi daha disiplinli çalışmayı öğrendiler. Böylelikle zincir üretimi konusunda da kendilerini geliştirdiler.

İşte tüm bu yaşanmışlıklardan ötürü kapalı çarşının kendisinde ayrı bir yere sahip olduğunu ifade eden Özkök eğitim durumunu soranlara da kapalı çarşıyı adres göstermektedir.

İnşaat Sektörü

munirozkok

Münir Özkök inşaat sektörüne ortağı Yusuf Arslan vasıtası ile girmiştir. Bu kapsamda 2000’li yılların başlarında enerji sektörüne yönelmeye karar verdiklerini ifade eden Özkök ve Arslan, daha sonra 2 hidroelektrik santraline ortak oldu. Hemen ardından ise inşaat sektörüne yöneldiler ve bugünkü Mar Yapı kuruldu. Ortağı Yusuf Arslan’ın inşaat mühendisi olması sebebiyle güvenerek inşaat sektörüne giren Özkök ilk olarak Güneşli Konutları Projesine imza attı. Bu proje kapsamında toplam 307 konut inşa edildi. Projenin vatandaşlar tarafından beğenilmesi ve kısa süre içerisinde satılmasının ardından da yeni projelere yelken açtılar.

Benzer Haber  Jale Barahya Kimdir?

İkinci olarak G Rotana Divan Residence at G Plus  adlı bir proje için çalışmaya başladılar. Bu projenin altından da son derece başarılı bir şekilde çıkmayı başaran Özkök ve Arslan artık vatandaşlar tarafından da itibar edilen bir şirkete dönüştüler. Öyle ki Özkök’ün ifadelerine göre vatandaşlar arsalarını kendileri teslim etmeye varacak kadar güvenmeye başladılar.

İşte tüm bu yaşanan gelişmeler ile birlikte Mar Yapı da büyümeye başladı ve günümüzde en büyük inşaat şirketlerinden birisi oldu. Bugüne kadar pek çok projeyi başarılı bir şekilde sonuçlandıran Mar Yapı hali hazırda da birçok projeye devam etmektedir. Ayrıca gelecek dönemler içerisinde de yeni projeler için harekete geçeceklerini ifade edebiliriz.

munirozkok-

Münir Özkök Mar Yapı Projeleri

Mar yapı projeleri tüm herkes tarafından büyük beğeni toplamıştır. Bu kapsamda ilk olarak Güneşli Konutları projesi hayata geçirilmiş ve kısa süre içerisinde satılmıştır. Ardından ise G Marin managed by DivanG Rotana Divan Residence at G Plus ve G Beyond projeleri de hayata geçirilmiştir.

Tüm bu projeler de başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Hali hazırda devam eden projeler ise Divan Residence at G Tower, G Yoo inspired by Starck ve Wanda Vista gibi daha da çoğaltılabilir. Mar Yapı’nın gelecek projeleri arasında ise G Bornova ve G Hub projeleri yer almaktadır. Bu projelerin de planlamaları devam etmektedir.

Yorum Yazın