Murat Kader Kimdir?

Ödüllü mimar Murat Kader başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirir. Mimarların ürettiği projeler ile kendilerini ön plana çıkarması oldukça zordur. Tamamen inşaat sektörü elinde bulunan piyasada mimarların pek de şansı bulunmaz. Ancak Murat Kader inşaatların elinde bulunan piyasada adını duyurmayı başarmıştır. Başarılı eğitimi ve doğru projeleri ile alanında lider durumda olduğunu açıklar.

murat kader İki Design Group ile ilgili görsel sonucu

Murat Kadar Bolu doğumludur. Üniversite eğitimine kadar da Bolu’da yaşamıştır. 1970 doğumlu olan Murat Kader lise eğitimini Bolu Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için ise İstanbul’u tercih etmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden üstün başarı ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Yüksek Lisans eğitimi de almak istemiştir. 1991 yılında tamamladığı üniversite eğitiminden sonra yüksek lisans eğitim için Pennsylvania Üniversitesine başvurmuştur. 1994 yılında başarılı bir şekilde de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Murat Kader İş Hayatı

Ä°lgili resim

Murat Kader yaşamının her döneminde oldukça başarı sağlayan işlerde çalışmıştır. Öncelikle yüksek lisans eğitiminde sonra Türkiye’de aktif olarak kendini gösterdiği projeler üretmiştir. Daha sonra Viyana başta olmak üzere pek çok ülkede de iş tecrübesi sağlamıştır. Zaman içerisinde kendisini daha da geliştiren Kader, kendi şirketini kurmuştur. İş hayatı başarısında kendi şirketini kurmasının önemi büyüktür.

Piyasada her zaman aktif olarak görev yapan Murat Kader bu süre zarfında kendi işini kurmak için piyasa araştırması yapmıştır. Çünkü Murat Kader çok küçük yaştan beri mimarlık hayali kurar. 3 yaşından beri mimar olmak istediğini belirten Murat Kader, üniversite tercihini de bu şekilde tercih ettiğini belirtir. Üniversite tercihlerinde tek bir bölüm yazarak mimarlık hayalini gerçek bir hale dönüştürür. Kendi işini açması ile de bu hayalin tam anlamı ile gerçekleştirir. Sema Eser Özsaruhan ile ortak olarak İki Design Group şirketini kurar. Şirket kurulduktan sonra da mimarlık alanında birbirinden iddialı projelere imza atmıştır.

Benzer Haber  Evrim Kırmızıtaş Başaran Kimdir?

Murat Kader ve ortağı Sema Eser Özsaruhan projeleri sadece Türkiye ile sınırlı değildir. Alanlarına başarıyı yakalayan bu ikili aynı zamanda yurtdışına da pek çok proje üretmiştir. Ürettiği projeler ile de mimarlar arasında öne çıkarak ödül almaya hak kazanmıştır.

Projeleri

murat kader İki Design Group ile ilgili görsel sonucu

1995 yılında temelleri atılan İki Design Group şirketleri günümüzde de faaliyetlerine devam eder.  Projeleri arasında Adana Sheraton, Safari City ya da Arista Bomonti gibi ses getiren ve beğenilen işler yer alır.

Yorum Yazın