emlak-konut-murat-kurum

Murat Kurum

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum 1976 Ankara doğumludur. İnşaat mühendisi olan Kurum, şimdiye kadar çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bu görevlerde sağladığı tecrübe ve ilerlemeye olan inancı ile çalıştığı her kurumda farkını ortaya koymuştur. Onun döneminde Emlak Konut çağ atlayan bir yapıya bürünerek kaliteli ve modern yapıların en önemli öğesi durumuna gelmiştir.

murat-kurum

Murat Kurum Eğitim Hayatı

Murat Kurum ilk ve orta öğrenimini doğum yeri olan Ankara’da tamamladıktan sonra Konya’da üniversite okumuştur. Selçuk Üniversitesi Konya Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Müh. Bölümünden 1999 yılında mezun olarak iş hayatına atılmıştır. Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra ise Emlak Konut GYO bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Son dönemlerde Murat Kurum ismi Emlak Konut GYO ile özdeşleşen isimlerdendir. Şirket hakkında yaptığı açıklamalar ile kamuoyunda tanınmaktadır. Onun döneminde şirket gerçek anlamda çehre değiştirmiştir. Eskiden daha klasik ve orta kaliteli yapıların adresi olarak bilinirken günümüzde kaliteli ve çok büyük ölçekli projelerin olamazsa olamaz şirketi haline gelmiştir. Özellikle son dönemde Galatasaray kulübü ile yapılan milyar liralık proje ile Murat Kurum adından oldukça söz ettirmektedir.

Meslek Hayatı

Murat Kurum, 1999 yılında mezun olunca meslek hayatına başlamıştır. 1999-2005 yılları arasında çeşitli kuruluşlarda projeler geliştirerek hizmet vermiştir. 2005 yılında Ankara’da TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı’nda uzman olarak çalışmaya başlamıştır. Bu görevini 2006 yılına kadar icra etmiş ve 2006 yılında İstanbul TOKİ İst. Uygulama Daire Başkanlığı’nda Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevine geçmiştir. 2009 yılına kadar bu görevine devam eden Kurum, daha sonra Emlak Konut GYO bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

Benzer Haber  Kadem Ekşi Kimdir?

Evli ve iki çocuk babası olan Murat Kurum 2009 yılında Emlak Konut GYO A.Ş.’de genel müdür olarak göreve başlamıştır. Bu görevine halen devam etmektedir.  Ve sağladığı başarı ve geniş vizyonu ile daha çok uzun süreler o görevi sürdüreceğe benzemektedir.

muratkurum

Emlak Konut GYO

1953 yılında başarılı yolculuğuna başlayan Emlak Konut GYO, şimdilerde inşaat sektörünün en köklü markalarındandır. İnsan hayatını kolaylaştırmak, çevreyi korumak, modern şehirleri hayata geçirmek gibi amaçlarla çalışmaya başlayan şirket, pek çok projeye imza atmıştır.

Ülkemizin sorunlarından olan çarpık kentleşme ile mücadele eden Emlak Konut GYO, planlı kentleşme için önemli projeler hayata geçirmiştir. Kurulduğu günden beri istikrarlı büyümeye devam eden şirket, 2002 yılında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşmüştür. Bu değişimden sonra uluslararası alanda da yatırımları hız kazanan şirket hedeflerini arttırarak yola devam etmiştir.

Murat Kurum 2009 yılında Emlak Konut GYO ailesine katılmıştır. Halka arz edilerek büyümeye devam eden şirkette Kurum önemli bir misyon üstlenmiştir. Şu anda ortaklığın 3,8 milyar lira ödenmiş sermayesi ve 21,9 milyar liralık aktif toplamı mevcuttur. Bu anlamda şirket Türkiye’nin en büyük ve güvenilir şirketleri arasında yer almaktadır. Özellikle tüm Türkiye’ye açılan konut projeleri ile bu anlamda en kucaklayıcı ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutan firma ve yönetici durumundadır.

Murat Kurum ve Emlak GYO Devam Eden Projeler

Murat Kurum’un genel müdürlüğünü üstlendiği Emlak GYO devam eden projeler ise şu şekildedir; Kuzey yakası ofisleri, başkent emlak konutları, Niğde Emlak Konutları, İstanbul Bizim Mahalle konutları, Gebze Emlak Konutları 3, Körfezkent Çarşı, Metropol İstanbul, Cer İstanbul, Nidapark Küçükyalı, Park Mavera, Avrupark Hayat, Evvel Adım İstanbul, Koordinat Çayyolu, Evora Denizli, Temaşehir Konya, Ebruli Ispartakule, Validebağ Konakları, Tual Adalar, Karat 34 ve İstanbul Finans Merkezi bu projelerden sadece bir kaçı durumundadır.

Benzer Haber  Kamil Engin Yeşil Kimdir?

 

Yorum Yazın