Nahit Kiler

Nahit Kiler

Kiler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler önceleri perakende zinciri ile ticarete başlasa da zamanla inşaat sektörüne yönelmiştir. Kiler GYO ile kısa sürede başarılı ve ses getiren çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Nahit Kiler hali hazırda yönetim kurulu başkanlığını devam ettirmektedir.

nahitkiler

Aile Hayatı

Nahit kiler 1965 Bitlis doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te tamamlamıştır. Nahit Kiler’in kardeşleri Vahit Kiler ve Ümit Kiler birlikte ticarete atılmıştır. 1983 yılında büyümeye başlayan Kiler Grup yatırımı daha çok Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde yapılmıştır. Hatta bir konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi memleketlerine yatırım yapmalarını istemiştir. Vahit Kiler daha sonra AKP Bitlis Milletvekili olarak siyasete atılmıştır. Nahit Kiler ise kardeşi Ümit Kiler ile birlikte ticarete devam etmiştir.

İş Hayatı

Liseyi bitiren Nahit Kiler babası Hikmet Kiler’in emekli olması ile babasının bakkal dükkanını geliştirmiştir. İşleri büyüterek 1993 yılında Vahit, Nihat ve Ümit kardeşler Kiler Marketler Zinciri’ni kurmuştur. İlk şubeler Avcılar ve Bakırköy’de yer almıştır. 2004 yılına gelindiği Kiler marketler 55 şubeye sahip olmuştur. 2005 yılında Ankara’daki Canerler market zincirini de bünyesine katmıştır.

2014 yılına gelindiğinde Kiler marketlerin sayısı 350’yi aşmış ve 4500 çalışanı istihdam edecek kapasiteye ulaşmıştır. Ancak son zamanlarda zarar etmesinden dolayı 2015 yılında ise marketlerin %85 hissesi Carrefoursa’ya 450 milyon TL’ye satmıştır.

Perakende sektörü ile ticarete başlayan Nahit Kiler daha sonra turizm, inşaat, enerji, sağlık ve hizmet sektörlerinde de yatırım yapmıştır. Kiler Holding şu anda 4 ana grup altında yer alan 22 şirket ile ondan fazla farklı sektörde faaliyetlerine devam etmektedir. Özellikle Kiler GYO hızlı gelişimi ve sağladığı popülerlikle grubun en önemli iş kolları arasında yer almaktadır.

Benzer Haber  Varol Tezmen Kimdir?

Nahit Kiler

Hayata Geçirilen Projeler

İnşaat projelerine yoğunlaşarak işine devam eden Kiler GYO A.Ş. ile BİSKON YAPI A.Ş. ortaklığı ile yeni projeler hayata geçirilmiştir. Kiler Holding tarafından Çınar Evler, Sapphire, Kartal projesi, Kardelen evler, Zonguldak AVM ve Esenyurt Depo projeleri hayata geçirilmiştir.

En dikkat çeken proje ise Sapphire olmuştur. Çünkü 261 metre yükseklikteki bina İstanbul ve Avrupa’daki en yüksek binadır. Dünyanın ise en yüksek 97. binasıdır. İçinde 20 farklı tipte 188 rezidans bulunan yapıda aynı zamanda bir de alışveriş merkezi mevcuttur. Rezidanslar ise 120 metrekareden başlayarak 550 metrekareye kadar çıkmaktadır.

Nahit Kiler

Devam Eden Projeler

Nahit Kiler’in yönetim kurulu başkanlığının üstlendiği Kiler GYO’nun devam eden projeleri ise şu şekildedir; 2019 yılında tamamlanması planlanan Referans Bahçeşehir projesinde 71.800 metrekare konut ve 2.500 metrekare ticaret alanı bulunmaktadır. 2018 yılının ortalarında bitirilmesi planlanan Referans Kartal Towers ise 54.000 metrekare konut ve 800 metrekare ticaret alanı bulunmaktadır. Her iki projede son derece kaliteli ve modern bir anlayışla üretilmektedir. Ve şimdiden yoğun bir satış rakamına ulaşılmış durumdadır.

Devam Eden Projeler

Nahit Kiler’in yönetim kurulu başkanlığının üstlendiği Kiler GYO’nun planlanan projeleri ise şu şekildedir; İstanbul’un Anadolu yakasının yeni gözde merkezi olan Kartal’da gerçekleştirilecek proje Referans Kartal Panorada; size hem konforu hem de adaların o doyulmaz güzelliğini doğa ile iç içe yaşatacak tarzda bir proje olarak görülmektedir.
Metro, Marmaray ve Deniz Otobüsü ile İstanbul en ücra köşelerine bile oldukça rahat ve güvenli bir ulaşım sağlayacak proje bu anlamda tüketicilerin yoğun ilgisini çekeceğe benzemektedir. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan oldukça modern ve çağın gereklerini taşıyan bu proje insanların çok uzun bir süre geleceğe rahatlıkla taşıyabilme potansiyeli olmaktadır.

Benzer Haber  Mahmut Asmalı Kimdir?

Yorum Yazın