nazmi-durbakayim

Nazmi Durbakayım

1950 yılında İstanbul’da doğan Nazmi Durbakayım, Erenköy Zihni Paşa İlkokulu’nun ardından Marmara Koleji’ne devam etmiştir. Liseyi dönemin önde gelen eğitim kuruluşlarından biri olan Haydarpaşa Lisesi’nde okuduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ne girmiş ve 1973 yılında mezun olmuştur.

nazmi-durbakayim

İnşaat mühendisi olarak uzun bir süre iş aramasına rağmen, olumlu cevap alamayan Nazmi Durbakayım, yüksek mimar Uğur İşler ile ortak iş yapmaya karar vermiş ve müteahhit olmuştur.

İnşaat Sektörüne Giriş

Sektördeki ilk iş deneyimleri doğup büyüdüğü yer olan Bağdat Caddesi üzerindeki eski köşk ve yalıları kentsel dönüşüm ile modern binalara çevirmek olmuş. Kısa bir sonra ortaklığına son vermiş ve tek başına fabrika binaları inşa ederek ve eski yapıları restore ederek kariyerine devam etmiş.

1980 yılında kurduğu Teknik Yapı şirketinin halen daha Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Nazmi Durbakayım’ın oğlu kendi gibi İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur, kızı ise Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde eğitim görmüştür.

Nazmi Durbakayım Teknik Yapı

1980 yılında Nazmi Durbakayım tarafından kurulan Teknik Yapı şu ana kadar 35 yılı aşkın süredir inşaat ve yapı sektöründe hizmet vermiştir. Yeşil ve doğayı koruyarak konfor, güvenlik, kalite ve estetiğin bir arada bulunduğu konutlar yapmayı hedeflemiştir. İnşaat sektöründe her zaman daha yüksekleri misyon edinen Teknik Yapı, sektörde markalaşan ilk firmalardandır. İnşa ettiği projeler ile Türkiye’de sadece inşaat sektörü değil aynı zamanda gıda, turizm ve hizmet alanlarında da öncülük yapmıştır. Günümüzde Teknik Holding altında çok sayıda firma ve binlerce çalışan bulunmaktadır. İran ve Rusya gibi komşu ülkelerle ortak işlerde görev yapmış ve sermayesini arttırmıştır. 2018 yılında kentsel dönüşüm projelerine ağırlık vereceklerini dile getiren Nazmi Durbakayım vergi teşviklerinin sektörü olumlu etkileyeceğini belirtmektedir.

Benzer Haber  By Group İcra Kurulu Başkanı Mahmut Bayraktar Kimdir?

nazmi-durbakayim

Üye Olduğu Dernek Ve Kuruluşlar

Nazmi Durbakayım, inşaat sektörüne yön veren çeşitli kuruluşlarda görev almıştır. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaatçılar Derneği gibi çok sayıda kuruluşta aktif olarak rol oynamaktadır. Gayrimenkül Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üye olduğu derneklerden biri olmakla birlikte Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı’nda kurucu üyedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

İstanbul Valiliği tarafında başlatılan eğitime destek kampanyasının ilk destekleyicisi olan Teknik Yapı çağdaş eğitim için bir tuğla daha koyduğunu göstermektedir. Şirketin vizyonu olan var olan değerleri kullanarak geleceği inşa etmek ile beraber sosyal sorumluluk projelerinde de ön saflarda yer alarak Teknik Yapı adını tüm ülkede duyurmaktadır. Uplife Park Projesinin yapıldığı arsanın bir bölümünü eğitime destek kampanyasına bağışlamıştır. Yeni ve sağlıklı nesillerin ancak çağdaş ortamlarında yaratılacağına dikkat çeken Nazmi Durbakayım 24 derslikli bir lisenin de öncüsüdür. Teknik Yapı Kadıköy’de her yıl bir evin restorasyonunu da üstlenerek kendi halkına yardımlarda bulunuyor. Nazmi Erdoğan aynı zamanda Kartalspor’un sponsorudur.

 

Yorum Yazın