Nedim Özbek Kimdir?

Diyarbakır’da doğan, 1976 yılında henüz çocuk yaşlarında ailesi ile birlikte İstanbul’a göç eden Nedim Özbek ve ailesi önce Kadıköy’de bir market işlettikten sonra bir süre baba mesleği olan kasaplık ve canlı hayvan alım satım işi yaptı. Bu işi bırakıp yabancı olduğu tekstil piyasasına girdi. Tekstil piyasasında ‘Laleli patlaması’ olarak bilinen seksenli yılların ortalarında Laleli’de küçük bir dükkan ile başladığı tekstil sektöründe kısa zaman içinde yarattığı ‘REDSTAR’ markası ile adını tüm dünyaya duyurmuştur.

Kendi deyimi ile, “allı pullu” abiye kıyafetleri ve diğer benzer ürünleri özellikle Arap ülkelerine satarak yakaladığı başarının ardından, yarattığı REDSTAR markası onun sektör içinde de yükselmesine neden olmuştur. Denim sanayicileri derneği başkanlığına geldikten sonra Türk denim sanayicilerinin sesini tüm dünyaya duyurmuştur. Nedim Özbek hala bu derneğin başkanlığını yapıyor. 2010 yılında inşaat sektörüne adım atan Nedim Özbek, RDS İnşaat şirketini kurmuş; başarılı girişimci ruhu ile, bu sektörde de kısa zamanda ses getiren projelere imza atmıştır. Şirketini bir aile şirketi olarak yöneten Özbek, tüm kardeşleri ve damatları ile çalışmalarını sürdürüyor. ‘Şirketimiz çocuklarımız vasıtası ile yarınlara taşınacak’ diyen Özbek ailesine bağlılığını bu duyguları ile anlatıyor.

Sekiz yaşında sekiz kardeşi ile İstanbul’a göç eden, buna karşın her fırsatta Diyarbakır sevgisini ve özlemini çeşitli vesilelerle dile getiren, kendi söylemi ile; “özledikçe memlekete gidip havasını soluyup özlem gideriyoruz” diyor. Nedim Özbek son yıllarda özellikle Güneydoğunun kalkınması için yapılacak projelerle ilgilendiğini bu konuda üstlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söylüyor.

RDS İnşaat Hakkında

2010 yılında İstanbul Güneşli’de Nedim Özbek tarafından kurulan RDS Enerji, İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi ilk büyük projesini Esenyurt Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirmiştir. Star Towers adlı bu proje şirketin en önemli eseridir. Özellikle bir yaşam merkezi olarak tasarlanan proje ile müşterilerine cazip seçenekler sunuyor. RDS inşaat son yıllarda Güneydoğu Anadolu Bölgesinin de içinde olduğu cazibe merkezlerine yönelik teşvik paketleri ile ilgileniyor.

Benzer Haber  Mimar Gökhan Avcıoğlu Kimdir?

Belli Başlı Projeleri

Nedim Özbek tarafından Esenyurt’ta gerçekleştirilen Star Towers projesi İstanbul’un hızla gelişen bu ilçesi için bir marka değer olmuştur. Özellikle dar gelirli kişiler için tasarlanan proje ile küçük peşinatlarla daire sahibi olabilmek mümkün. Star Tower Yaşam Merkezi projesi Esenyurt’un yurt içi ve yurt dışında marka değeri olmuştur. Şirketi büyük projeleri arasında Güneşli bölgesine yapmayı tasarladığı 5 yıldızlı otel başta olmak üzere mevcut oteller zincirini artırmak bulunuyor.

Yorum Yazın