Nihat Delibalta Kimdir?

Ardahan doğumlu Nihat Delibalta iş dünyasının en tanınmış isimlerinin başında gelir. 1946 yılında Ardahan’da dünyaya gelmiştir. 8 çocuklu ailede dünyaya gelen Nihat Delibalta, çocukluğundan beri her zaman ticaret ile iç içe olmuştur.

Nihat Delibalta’nın babası İrfan Delibalta ticari olarak Ardahan’da son derece tanınmıştır. Ardahan’ın en önemli tüccarlarından olan İrfan Delibalta küçük yaştan itibaren oğlu Nihat Delibalta’nın da ticarete atılmasını desteklemiştir. Nihat Delibalta ilk ve ortaokulu Ardahan’da okumuştur. Daha sonra babası onun geleceğini ilgilendiren bir karar vermiştir. Verilen bu karar doğrultusunda da İstanbul’a taşınmışlardır. İstanbul’a taşınma, Nihat Delibalta’nın daha fazla ticari işler ile karşılaşmasına ve kendisini geliştirmesine olanak sağlamıştır. 1965 yılında İstanbul’a çalışmaya gelen Nihat Delibalta, burada hızlı gelişen sektörleri de yakından takip etmiştir. Hızlı yükselme sağlayan işlerle ilgilenmeye ve bu alanda kendisine yeni bir kapı aralamaya olanak sağlar.

delta inşaat ile ilgili görsel sonucu

Nihat Delibalta İş Hayatı

Nihat Delibalta İstanbul’a geldikten sonra iş hayatına öncelikle lastik bayiliği alarak giriş yapmıştır. Derby lastiklerinin bayiliğini alan Nihat Delibalta iş hayatı yönünden de hızlı bir yükseliş elde etmiştir. Ancak Nihat Delibalta sadece lastik bayiliği ile alanını sınırlamamıştır. Ayrıca pek çok farklı iş alanında da piyasaya giriş yapmıştır.

Nihat Delibalta 1970 yılında evlenmiştir. Evliliğinin ardından da iş hayatında tekstil işine girmeye karar vermiştir. Kendisini sürekli olarak daha büyütmek isteyen Nihat Delibalta öncelikle 1985 yılında ERMA Eşofman markasını kurmuştur. Açtığı küçük şirketi sayesinde de istediğinden daha büyük bir gelişme elde etmeyi başarmıştır. Nihat Delibalta, tekstil işindeki kar oranını görerek bu alanda daha da fazla yatırım yapmaya karar vermiştir. Bu sayede de asıl büyümenin sağlandığı Burcu Tekstil’i 2000 yılında hayata geçirmiştir. Nihat Delibalta projeleri arasında yer alan Burcu Tekstil için Esenyurt’ta bir fabrika açmıştır. İş dünyasına gerçek anlamda giriş yapması da bu fabrika ile oluşmuştur.

Benzer Haber  Afşin Aykanat Kimdir?

Nihat Delibalta Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Projeleri

Her zaman tek bir alanda sınırlı kalmamayı belirten Delibalta, tekstil işlerine yoğunlaşırken; bir diğer taraftan da inşaat alanına giriş yapmıştır. İlk kez 1998 yılında inşaat sektörüne girmiştir. Hızlı bir giriş yaparak hemen Florya konut projesini hayata geçirmiştir. İnşaat alanındaki istikrarlı büyümesinin ardından da Delta Proje İnşaat ile yeni bir şirket kurmuştur. Adından sıkça bahsettiren bu şirket TOKİ’nin Ataköy ihalesini kazanmıştır. Bu sayede de kendinden daha fazla söz ettirmeyi de başarmıştır.

Yorum Yazın