Nihat Özbağı Kimdir?

23 Temmuz 1950 doğumlu olan Nihat Özbağı Elazığ’da dünyaya gelmiştir. İleri görüşlülüğü ve işindeki başarıları ile kısa sürede iş hayatına atılmış ve adından söz ettirir bir isim olmuştur. Nihat Özbağı mimarlık eğitimi almıştır. Yüksek mimar olarak da çalışmalarına ve projelerine devam eder. Farklı kollarda ilerleyen projeleri sayesinde inşaat alanına yeni bir soluk getirmiştir. İnşaat alanındaki başarılarının yanı sıra spora olan tutkusu ile de kısa sürede alanında dev isim olmayı başarmıştır. Mimarlık alanında her zaman öncü isimler arasında bulunur. Ayrıca inşaat sektörüne farklı bakış açısı getirdiği için de adından söz ettirmeyi başarır.

İstanbul’daki projeleri kısa sürede gelişmesini olanaklı kılmıştır. Düzenli bir aile hayatına sahip olması ise Nihat Özbağı’n ilerlemesini hızlandırmıştır. Mutlu bir aile yaşantısının başarıyı getirdiğini her fırsatta ifade eden Nihat Özbağı, evli ve bir çocuk babasıdır. Prensiplerine düşkün bir kişi olduğu bilinen Nihat Özbağı, aynı duruşunu aile ilişkisinde de koruduğunu belirtir.

Nihat Özbağı İş Hayatı

Nihat Özbağı inşaat alanında ülkenin önemli isimlerin başında gelir. Ortağı olduğu şirket olan MÖN İnşaat kurulduğu ilk andan beri sürekli yükselişte olan bir şirkettir. Nihat Özbağı iş hayatı sürekli örnek işler ile doludur. MÖN İnşaat projelerinin sürekli olarak adından söz ettirmesinin asıl sebebi de Mithat Özbağı’n kurucusu olduğu bu şirketin aile şirketi olmasıdır.

5 Şubat 1981 yılında MÖN İnşaat kurulmuştur. Ankara merkezli bu şirketin başında ise iki kardeş bulunur. Yüksek mimar olan Nihat Özbağı ile kardeşi yüksek elektrik mühendisi Mehmet Özbağı şirketi kurmuştur. Bu iki kurucu üyenin prensipli çalışmaları ve doğru yatırımları ile de kısa sürede şirket istenilen büyümeyi fazlası ile sağlamayı başarmıştır.

MÖN İnşaat Projeleri

İnşaat alanında ciddi yatırımlara imza atan MÖN inşaat bünyesinde pek çok proje hayata geçirilmiştir. MÖN İnşaat özellikle otoyollar, havaalanı tesisleri, demir yolları, barajlar gibi pek çok sektörel öncülük isteyen işlere imza atmıştır. Askeri hava üssü tesisleri ya da içme suyu kanalları gibi özel deneyim ve bilgi isteyen işlerin de projelerinde MÖN İnşaat’ı görmek mümkündür. Özellikle incelik isteyen işlerin planlanmasında ve hayata geçirilmesinde önemli adımlar gerçekleştirir.

Benzer Haber  Mansur Yavaş Kimdir?

MÖN İnşaat özel alan gerektiren bu işlerde ön plana çıksa da pek çok otel ve rezidans projesinde de ilgi odağı olmayı başarmıştır. Nihat Özbağı projeleri ile birlikte spor hayatında da yer edinmeyi başarmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesindeki aktif görevleri ile de adından söz ettirmeyi başarır. 2013 yılında Fenerbahçe Kongresinde Aziz Yıldırım’ın seçilmesi ile birlikte yönetim içerisine Nihat Özbağı da giriş yapmış ve uzun zaman aktif olarak görev almıştır. Konut denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olmayı da başarmıştır.

Yorum Yazın