Nimetullah Kaya Kimdir?

Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, YTÜ inşaat mühendisliği mezunudur ve İstanbul’da Elite markalı konutlar üretir.

Eğitim Hayatı

 

1962 Ağrı doğumlu olan Kaya, ilk ve orta öğrenimini Ağı’da tamamlamıştır. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi inşaat mühendisliği bölümünden 1988 yılında mezun olmuştur. Mezun olduğundan beri İstanbul’da mühendis ve müteahhit olarak çalışmalarına devam etmiştir. 1992 yılında Nimetullah Kaya kendi şirketi olan Şua İnşaat’ı kurmuştur. Evli ve 3 çocuk babası olan Kaya, orta seviyede İngilizce bilgisine sahiptir.

İş Hayatı

Kaya inşaat sektörünün yanı sıra taş işleme tesisi ve ahşap işleme tesisi sahibidir. Böylece inşaat projelerindeki ince yapı işçilikleri için kendi kontrolünde, isteğe özel ve nitelikli ürünler üretir. Son zamanlarda kentsel dönüşüm projeleri üzerinde çalışmalar yapmaktadır.

İş hayatının yanı sıra memleketi Ağrı’da sivil toplum kuruluşları ile çalışır ve eğitim desteği verir. Çevreyi koruma, yeşili destekleme, peyzaj gibi alanlara yaptığı projelerde de özen gösterir.

Şua İnşaat

1992 yılında Nimetullah Kaya tarafından kurulan inşat şirketi, şimdilerde İstanbul’da önemli projelere imza atmaktadır. Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya’dır. Şirket bünyesinde Elite Design markası ile ahşap üretimi ve Elite Granit markasıyla granit ve taş işlemenin yanı sıra Elite Win markasıyla PVC işleme sektörlerinde de faaliyet gösterilir.

Bu sayede Kaya, tüm projelerinden kendi istediği kalitede, özellikte, fiyat ve niteliklerdeki ürünlerle çalışmaktadır. İnşaat projelerinde kullandığı ince işçilik malzemelerini de kendi üretmektedir.

Şirket tarafından şu anda Kartal Kadıköy Göztepe ve Ümraniye bölgelerinde arazi geliştirme ve proje geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Bu bölgelerdeki binaların yenilenmesi, son teknoloji ile yeniden donatılması, yüksek konfor ve sağlamlık sağlanması için çalışmalar yapılmaktadır. İstanbul’un daha planlı bir kente dönüşmesi için kentsel dönüşüm alanlarında projelere devam edilmektedir. Kaya kentsel dönüşüm için kent merkezlerinin yenilenmesi ve hukuki altyapının sağlanarak kentsel dönüşüme başlanması için çalışmalara katılmaktadır.

Benzer Haber  Erden Timur Kimdir?

26 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Şua İnşaat ülkemizde inşaat sektörünün öncülerindendir. İmza attığı projeler ile şimdiye kadar pek çok aileyi konut sahibi yapmıştır. Elit konut projeleri ile konforlu ve nezih bir yaşamın kapılarını aralamıştır.

Projeleri

İstnabul’da tamamlanan projeleri Ataşehir Konakları, Elite Life Ataşehir, Atakent Konakları, Altınoluk Aqua Park Villaları projeleridir. Halen devam eden projeleri ise Halkalı Atakent Emlak GYO Hasılat Paylaşımı Projesi olan Elite City ve Pendik Elite Side projeleridir.

 

Yorum Yazın